PDA

Zobacz pełną wersję : Syf na matrycy



esenpe
24-04-2005, 14:35
Hey

Mam troche syfu na matrycy widoczny przy f22 przy f16 widoczny slabo i nie przeszkadza az tak, gruszka nie pomogla :( Jak dla mnie da sie z tym zyc, sam nie chce "dotykac" matrycy, moze ktos mial juz takie syfki i bedzie wiedzial czy oddac do serwisu czy moze zostawic jak jest?

foto przy f32:

http://snp.dcfnet.pl/f32.jpg

P.
snp

McKane
24-04-2005, 14:47
Eeee to drobnica nie ma sie czym przejmowac. Poza tym ile razy robiles zdjecia przy f32 ? :) Ja bym na Twoim miejscu powalczyl jeszcze gruszka ... czasami trzeba kilknascie minut dmuchac zeby te najwieksze wylecialy. Ja niestety mam kilka takich ktore juz przy f11 wylaza i nawet gruszka nie chce ich ruszyc.

esenpe
24-04-2005, 14:56
Miales racje 30 sek "dmuchanie" :-) i pare wiekszych wypadlo z gry! zostaly juz te prawie nie widoczne. Dzieki

pazurek
24-04-2005, 19:38
Podepne sie pod watek bo nie ma sensu otwierac kolejnego na ten sam temat. Ten kurz na matrycy to tragedia jest! Mam 350D od trzech dni, wczoraj jeszcze bylo wszystko ok, uzywalem wczoraj aparatu moze przez 3 godzinki rano w terenie (pola, trawy), a na fotkach z dzisiejszej sesji mam widocznych mase smieci. :( Zgoda ze wychodza dopiero przy f/8 i wyzszych, ale tak sie sklada ze podpinam do aparatu manualnego 500mm f/8 i jak zjade jeszcze przeslona to mam brzydkie kropy rozsiane po kadrze.

Czy plastikowe lustrzanki canona naprawde AZ TAK lapia kurz? Przegladalem watki i widze ze czyscicie je najczesciej to raz na 2 tygodnie. Ja mam aparat trzy dni i juz problem. Co jest?

Jedyne co mi sie nasuwa to ze kurz byl od nowosci w body a dzisiaj go rozdmuchalem, rano przed wyjsciem dmuchnalem gruszka do srodka (ale bez otwierania migawki) i na szklo, ale takze do slotu karty CF. Czy jest mozliwe zeby slot mial jakas szczeline przez ktora powietrze wdmuchnelo kurz prosto na matryce? To znaczy, chcialem napisac na filtr, mam nadzieje ze nie wdmuchnalem sobie smieci POMIEDZY filtr a matryce. :-o

Janusz Body
24-04-2005, 19:42
Jedyne co mi sie nasuwa to ze kurz byl od nowosci w body

Mam podobne podejrzenia z moim 20D. Ale ogolnie nie jest zle. W razie czego "Eclipse" i PecPady zalatwiaja sprawe. Bylo tu juz o tym sporo...

Janusz

esenpe
24-04-2005, 22:51
Az, dziw jakie mozliwosci daje opcja "szukaj" na tym forum ;-)

P.S: Jak cos nie przeszkadza lepiej tego nie ruszac! A matryce zawsze przedmuchiwac grusza! ;-) gdy aparat jest ustawiony bagnetem do dolu lepiej nie robic tego przy blatach i etc tam gdzie osadza sie kurz! srodek pomieszczenia bez mebli i tym podobnych jest dobrym miejscem :)

Pozdr.

pazurek
26-04-2005, 18:13
A tego chyba nie znajdzie sie opcja "szukaj": czy jest mozliwe zeby kurz wlecial pomiedzy filtr IR a matryce? Tak zeby ani gruszka ani eclipse+pecpady nie mialy szans zalatwic sprawy? :|

McKane
26-04-2005, 18:17
Moim zdaniem niemozliwe. Dosyc szczelnie jest to wszystko obudowane wiec szansa wyjatkowo mala.

Vitez
26-04-2005, 20:48
Wg mnie rowniez niemozliwe... za slabo mozna czyscic padem/swabem - wiadomo z obawy o uszkodzenie filtra na matrycy... ale to jednak trzeba zdecydowanie docisnac swaba i dosc mocno pociagnac a nie tylko polaskotac ;)

Janusz Body
26-04-2005, 23:03
... ale to jednak trzeba zdecydowanie docisnac swaba i dosc mocno pociagnac a nie tylko polaskotac ;)

Sa jeszcze metody alternatywne.

http://www.intemos.com
http://www.visibledust.com/

i jeszcze Chemax 3 - działa tak samo jak Eclipse - dzisiaj sprawdziłem na cudzej 300-tce.

Janusz

pazurek
27-04-2005, 01:41
Nie nie, jeszcze niczego nie czyszcze metoda dotykowa ;) Na razie tylko gruszka operuje. Chce tylko odrzucic od siebie paranoiczne mysli o brudzie pod filtrem. ;)

Dzieki :]