PDA

Zobacz pełną wersję : Naturalna śmierć aparatu ?



piter2
01-01-2008, 23:13
Witam!
Mój PowerShot A610 po kilkunastomiesięcznym okresie nieużywania przestał w ogóle się uruchamiać, czym może to być spowodowane i czy da się taki aparat reanimować choćby w serwisie? Aparat do tej pory był mało używany i nie szwankował, w okresie nieużywania leżał szczelnie zamknięty bez baterii, w temperaturze pokojowej nietykany przez nikogo, zupełnie nie rozumiem co się mogło stać.

krycho
02-01-2008, 01:44
Wybacz glupie pytanie, ale czy baterie sa sprawne lub dobrze wsadzone?

firley
02-01-2008, 02:06
... i naładowane ? po kilkunastu miesiącach ;)

Mało prawdopodobne aby tak sam z siebie padł

QBUŚ
02-01-2008, 16:26
Jeżeli używasz akumulatorków to spr. czy się nie wyczerpały, o ile się nie mylę naładowane w pełni akumulatorki (nieużywane) rozładowują się kompletnie w ciągu 3 miesięcy. Innym powodem mogą być brudne (zakurzone od nieużywana) styki od baterii, spróbuj je oczyścić (zarysować lekko) np. śrubokrętem.

piter2
02-01-2008, 22:47
Wkładałem nowe baterie i świeżo naładowane akumulatory, a aparat był dobrze zabezpieczony przed kurzem itp.

Juriko
03-01-2008, 17:40
Większość awarii sprzętu elektronicznego, powstaje w momencie włączenia, to tak dla dziwiących się. ;)

barto78
12-01-2008, 07:13
Jesli masz taka mozliwosc to podepnij do niego zasilacz. Jesli dobrze pamietam to jest gniazdo DC z boku, tam gdzie kabel USB podpinasz. Tylko sprawdz najpierw specyfikacje jaki prad ma tam isc :D. Jak na zasilaczu pojdzie to znaczy ze padl bezpiecznik od zasilana bateryjnego lub rozlutowal sie jakis kabelek, wiec naprawa nie bedzie raczej droga. Jesli nie zadziala na zasilaczu tzn ze co innego. Upewnij sie ze klapka drzwi od baterii jest dobrze zamknieta (suwaczek na klapce zaskoczyl po zamknieciu klapki). Upewnij tez ze drzwiczki karty pamieci sa dobrze zamkniete i nic ich nie blokuje (tam jest czujnik zamontowany - jak sie drzwiczki otworzy to aparat sie wyancza, albo nie da sie go wlaczyc) Jesli wszytko jest tak jak ma byc tzn ze padlo cos w srodku (np plyta glowna). Ciezko powiedziec nie widzac aparatu.

SMG
19-01-2008, 00:03
Ratunku !! Mój PS A610 również nawala - nie chce się schować mu obiektyw i wyskakuje na ekranie napis E18 - czy to faktyczny koniec mojego aparatu ??

firley
19-01-2008, 01:57
Z całym szacunkiem, ale:
W instrukcji chyba jest napisane co oznacza E18 nieprawdaż?
Pozdrawiam.

m_o_b_y
19-01-2008, 02:43
Ratunku !! Mój PS A610 również nawala - nie chce się schować mu obiektyw i wyskakuje na ekranie napis E18 - czy to faktyczny koniec mojego aparatu ??

Chyba nie ma nic takiego, jak naturalna śmierć aparatu.
Po prostu w pewnym momencie już się nie opłaca naprawiać i tyle.
Pozdrówka

SMG
19-01-2008, 20:19
A może ktoś wie co oznacza błąd E18 ?? Dodam że tryb przeglądania zdjęć działa w pełni normalnie :)

gof
28-01-2008, 05:20
Czy szukałeś sam i dlaczego nie?

marrysiaa
01-11-2008, 21:20
Witam, mam taki problem. Nie wiążę go z faktem(chodź go nie wykluczam) - moj aparat przeżył dość poważny upadek, ale nadal działał bez zarzutów. Do czasu... po kilkunastu tygodniach zaczął mi się wyłączać, mimo ze baterie były naładowane. Najpierw zdarzało się to raz na miesiac moze ale z czasem doszlo raz na tydzien, a teraz to juz jak się włączy to jest dobrze...:( wyłącza sie sam podczas przegladania zdjec, trybu robienia zdjec, wlaczania opcji, niezaleznie od uzywania go... jak nie chcial sie wlaczyc to z czasem zauwazylam ze pomaga mu naciskanie w okolicy przycisku FUNCT. SET no i sie załaczal jakkos, ale potrafil po 2 sekundach sie wylaczyc... czasami dziala normalnie ale teraz juz w ogole... bo rozkrecilam go z moich chlopakiem, zdjalismy obudowe bardzo delikatnie, przemylismy gdzie niegdzie izopropanolem(myslalem ze moze to kurz) a po skreceniu juz w ogole sie nie wlacza... jeszcze jedno, pod ta plytka pod sterowaniem tymi przyciskami byl tak jakby maly procesorek, to taki maly czarny kwadracik nie wiem co to jest dokładnie i na nim była jakas czerwona plama i ja zmylismy tym izopropanolem i obawiam sie ze to byla jakas warstwa izolacyjna(nad ta plytka jest jakas odklejana izolacja koloru miedzianego)....moze cos sie odlutowalo i jak dociskalam dlatego dzialalo...? tu jest podobny temat, lecz po angielsku...

http://forum.eserviceinfo.com/viewtopic.php?t=8463

moze ktos moze mi pomoc? moze ktos sie zna na tym bo to raczej cos z elektronika tak mi sie wydaje... moze jakis serwis ktos zna ktory robi takie rzeczy? albo ktos z was umie pomoc? dzieki za wszelki odp

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fforum.eserviceinfo.com%2F viewtopic.php%3Ft%3D8463&hl=pl&ie=UTF-8&sl=en&tl=pl


to jest spolszczenie troche niscisle ale lepsze takie niz zadne