PDA

Zobacz pełną wersję : 350D + 580EX a kompensacja błysku



lukdee
31-12-2007, 16:30
To jest mój pierwszy post na tym forum wiec na samym początku chciałbym serdecznie przywitać wszystkich użytkowników.

Mam dwa pytania:
1) czy domyślnie używacie kompensacji błysku i ewentualnie jaką wartość przy foceniu bezpośrednio lampą aby uzyskać przewidywalne efekty ("głównie chodzi mi o 350D+580EX")
2) czy przy "fill-flash" korzystacie z pomiaru matrycowego czy średnio-ważonego w ustawieniach lampy C.Fn.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

TommyTheCat
31-12-2007, 16:51
pod ponizszym linkiem masz odpowiedzi i duzo, duzo wiecej o pracy z lampa :)
http://foto.jasiu.pl/

Gringo997
31-12-2007, 16:52
1) ja nie jade na kompensacji za czesto bo uzywam sporo manualna zeby sie go nauczyc i opanowac. powiem ze z reguly kompensacja błysku bedzie pewnie trzymac sie na poziomie +1

2) ja mam ustawiony klasycznie pomiar wielosegmentowy (evaluative) E-TTL II

z tym że ja uzywam 550EX która obsluguje tylko E-TTL

TommyTheCat
31-12-2007, 16:56
1) ja nie jade na kompensacji za czesto bo uzywam sporo manualna zeby sie go nauczyc i opanowac. powiem ze z reguly kompensacja błysku bedzie pewnie trzymac sie na poziomie +1

ale chyba sie zgodzisz ze ta wartosc bedzie przy wykorzystywaniu lampy jako swiatla glownego, jako doswietlenie najczesciej koretka bedzie na minusie

lukdee
31-12-2007, 17:00
pod ponizszym linkiem masz odpowiedzi i duzo, duzo wiecej o pracy z lampa :)
http://foto.jasiu.pl/

To już przestudiowałem: świetny materiał :D :D :D .

Jednak autor pisze:
W korpusach 1Dmk2 na ogół ustawiam kompensację flesza na +0,7 EV jako domyślnym punkt wyjścia. (Słyszałem, że użytkownicy 20D robią to samo). Jednak zauważyłem, że w korpusach 1Dmk2N ustawienie kompensacji mocy błysku na 0 EV jest najlepsze. (Użytkownicy 5D uważają podobnie)".

Chciałem wiedzieć jak sprawa wygląda w 350D?
W sumie można popróbować samemu ale może są jakieś najlepsze ustawienia

TommyTheCat
31-12-2007, 17:39
chyba nie ma jakiejs jednej dobrej metody i konkretnego ustawienia,
pstryk i histogram :)