PDA

Zobacz pełną wersję : Zarysowany filtr IR w canonie 30D



speed13
31-12-2007, 15:31
Zarysowałem filtr IR w canonie 30D
Mam pytanie do wszystkich co wywineli taki sam numer:twisted:
Dzwoniłem na Żytnią , ale nie chcą powiedzieć ile będzie kosztować wymiana filtra IR.Oczywiście chodzi mi o wymiane samego filtra.

zxzx
31-12-2007, 15:35
Kosztow nie znam ale moglbys napisac jak to zrobiles -jako przestroga dla innych .

speed13
31-12-2007, 15:50
Chyba za mocno przydusiłem .
Tak to jest jak kupuje się nowości na allegro,albo to moja wina.
Czyściłem filtr DIGITAL DUSTER .

zxzx
31-12-2007, 15:53
Czytalem mnostwo na forach o czyszczeniu bo sam musialem to zrobic chyba para wodna na filtrze , uzylem nie taniego sensorpena ale on nic nie zdzialal wiec za rada wiekszosci forumowiczow uzylem patyczka do uszu i jest ok :)

speed13
31-12-2007, 16:16
Ręce zaczęły mi się trząść ze strachu .
Jestem w 100% pewien że to moja wina, a dla tego że robił to pierwszy raz.
Męnczyłem się kilka dni.
Tak mi się nie udało, bo zostały trzy paprochy.
Czy jest możliwe żeby podczas dmuchania gruszką dostało się między matryce,a filtr.

zxzx
31-12-2007, 16:57
gruszka jesli czysta to powinna byc bezpieczna a filtr na matrycy jest uszczelniony wiec uzytkownik powietrzem z gruszki nic nie pobrudzi :) w kazdym razie tak pisza :) ja osobiscie nie rozbieralem aparatu wiec pewnosci nie mam :)ale dobra gruszka nigdy nie jest zla :)

paweleverest
31-12-2007, 18:29
Ręce zaczęły mi się trząść ze strachu .
Jestem w 100% pewien że to moja wina, a dla tego że robił to pierwszy raz.
Męnczyłem się kilka dni.
Tak mi się nie udało, bo zostały trzy paprochy.
Czy jest możliwe żeby podczas dmuchania gruszką dostało się między matryce,a filtr.



Syfy pod filtrem się zdarzają -podobno - miałem kiedyś pogawędke na ten temat z technikiem Żytniej. Czy dostają sie tam od dmuchania tego już nie wiem ale wydaje mi się to mąło prawdopodobne ( raczej to wada produkcyjna ) Metody na ich pozbycie się nie ma. Pozostaje tylko mapowanie matrycy.

janmar
31-12-2007, 20:03
Czy na 100% rysy.? Trudno czyms miekkim porysowac szkło.Moze cos rozsmarowałes?, postawiłes kreske na szkle ? Probowałes potem spokojnie na mokro?

asterix
31-12-2007, 20:42
porysowac ten ir jest bardzo latwo. Ja mam z milion rys na filtrze. Widac to dopiero przy f16 w gore ale dopiero po podjechaniem kontrastem na 80% w PS. Ani mnie to ziebi ani grzeje wiec nie wysylam na serwis.

Na studyjnych fotach ni sladu... a naprawde to co ja mam na filtrze ir to wam sie nawet w koszmarach nie snilo :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
apropos stwierdzenia, ze filtr ir jest twardy to kolego jestes w bledzie :) wystarczy mikro kurz, ktory nie zdmuchniesz a zaczniesz czyscic szpatulka filtr i powstanie rysa... patyczki do uszu nawet rysuja owy filtr bez specjalnego dociskania... poprostu nie sa idealnie czyste i maja rozne ziarnka na sobie

Bagnet007
31-12-2007, 20:50
apropos stwierdzenia, ze filtr ir jest twardy to kolego jestes w bledzie :) wystarczy mikro kurz, ktory nie zdmuchniesz a zaczniesz czyscic szpatulka filtr i powstanie rysa... patyczki do uszu nawet rysuja owy filtr bez specjalnego dociskania... poprostu nie sa idealnie czyste i maja rozne ziarnka na sobie

Mam taki filtr w domu, wyciągnięty z obiektywu jakiejś kamery (nośnik Hi8 o ile dobrze pamiętam, nie webkamera).
Faktycznie, nie sprawia wrażenia niezniszczalnego, ale z tymi patyczkami to nie strasz tak bardzo :wink:

janmar
31-12-2007, 20:52
porysowac ten ir jest bardzo latwo. Ja mam z milion rys na filtrze. Widac to dopiero przy f16 w gore ale dopiero po podjechaniem kontrastem na 80% w PS. Ani mnie to ziebi ani grzeje wiec nie wysylam na serwis.

Na studyjnych fotach ni sladu... a naprawde to co ja mam na filtrze ir to wam sie nawet w koszmarach nie snilo :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
apropos stwierdzenia, ze filtr ir jest twardy to kolego jestes w bledzie :) wystarczy mikro kurz, ktory nie zdmuchniesz a zaczniesz czyscic szpatulka filtr i powstanie rysa... patyczki do uszu nawet rysuja owy filtr bez specjalnego dociskania... poprostu nie sa idealnie czyste i maja rozne ziarnka na sobie

Powiedz jak czyscisz cooo:?: Nie obcinasz paznokci ,czy jak :?: :?:

asterix
31-12-2007, 20:52
nie strasze :) ja sobie dowalilem na max patyczkami i mikrofibra, ktora potem nawinalem na patyczek. Wczesniej czyscilem samym patyczkiem i tez rysowalo, oraz zostawialo wlosy z patyczka na krawedziach filtra (tam powierzchnia krawedzi jest dosc szorstka)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
teraz to ja juz czyszcze zestawem za 200zl :) nie chce miec wiecej rysek :)

Bagnet007
31-12-2007, 20:57
Może to zależy jeszcze od użytego materiału, akurat na tym się nie znam.
Mój "konsystencją" przypomina b. twardy, aczkolwiek plastik.

janmar
31-12-2007, 20:57
A jakiego zestawu uzywasz do czyszczenia ?

asterix
31-12-2007, 21:33
http://www.wilkinson.co.uk/store/product.php?productid=17269&cat=558&page=1 tego - czyli jedynie slusznej marki "Just"