PDA

Zobacz pełną wersję : 430EX i stroboskop



Bingant
31-12-2007, 13:05
Witam, dosłownie przed chwilą zauważyłem coś takiego:
lampa 430EX założona na 30D, podczas wciśnięcia przycisku podglądu ostrości lampa wyzwala tak jakby błysk stroboskopowy przez około 1 sekundę. Nigdzie nie znalazłem w instrukcji opisu takiego działania lampy, spotkał się ktoś z Was z takim działaniem lampy?

Krzychu
31-12-2007, 13:10
Witam, dosłownie przed chwilą zauważyłem coś takiego:
lampa 430EX założona na 30D, podczas wciśnięcia przycisku podglądu ostrości lampa wyzwala tak jakby błysk stroboskopowy przez około 1 sekundę. Nigdzie nie znalazłem w instrukcji opisu takiego działania lampy, spotkał się ktoś z Was z takim działaniem lampy?

http://photonotes.org/articles/eos-flash/index3.html#modelling

Bingant
31-12-2007, 13:16
Dziękuję za podanie linki, niestety nie znam angielskiego.

Krzychu
31-12-2007, 13:19
Dziękuję za podanie linki, niestety nie znam angielskiego.

Tzw. flash modelujący, mający pomóc ocenić rozłożenie cieni (do czego w studyjnych lampach są piloty) - lampa musi być w trybie slave a funkcja ta dość sprawnie rozładowuje baterie i przy częstym użyciu może przegrzać lampę. Wyzwala się przyciskiem podglądu głębi ostrości, co już zauważyłeś...

Bingant
31-12-2007, 13:25
Wielkie dzięki, więcej nie skorzystam z tej funkcji, szkoda palnika. Pozdrawiam.

ErnestPierwszy
04-01-2008, 11:22
Wielkie dzięki, więcej nie skorzystam z tej funkcji, szkoda palnika. Pozdrawiam.

To zrezygnuj też z dopalania w sufit, bo wtedy idzie cała moc w palnik i się mocno zużywa. I najlepiej ustaw lapę na 1/32 mocy. Dłużej posłuży:)

Nie żartuj:) Lampa jest do używania! Korzystaj i nie martw się o zużycie:)

Tu masz instrukcję po polsku http://canon-board.info/showthread.php?t=3718
W instrukcji JEST opisana funkcja błysku modelującego na stronie 28:)

Merauder
09-04-2009, 13:56
Jako ze mam lampe tydzien to i wiele rzeczy jeszcze mnie zaskakuje. Zauwazylem, ze czasem w lampie wlacza sie stroboskop tylko nie bardzo wiem czy wywoluje to ja czy lampa glupieje. Jedynie zauwazylem ze dzieje sie tak jak przechyle troche aparat z lampa w dol, czasem jak przycisne przycisk wyboru punku AF na korpusie. Zaliczylem z nia 2 sesje po 2 h i takie cos juz wystapilo ok 6-7 razy.

Nie wiem od czego to zalezy, czy lampa moze byc uszkodzona?

Pinio
09-04-2009, 22:36
Ten model tak ma;)

axk
09-04-2009, 23:21
Ten model tak ma;)

Bzdura. Żadna z wersji 430EX "standardowo" nie zachowuje się w sposób opisany powyżej.

piotrusb
09-04-2009, 23:48
A nie wciskasz sobie przez przypadek przycisku podglądu ostrości?

Pinio
14-04-2009, 04:04
Bzdura. Żadna z wersji 430EX "standardowo" nie zachowuje się w sposób opisany powyżej.

No może faktycznie zbyt uogólniłem. Mój model tak ma. Chociaż naprawdę czasami wydaję mi się, że nie naciskam podglądu i błyska sama z siebie.

axk
14-04-2009, 09:52
Mój model tak ma.

Nikt tego nie kwestionuje, jednakże jak by na to nie patrzeć, to zachowanie takie wskazuje na ewidentne uszkodzenie lampy.

Merauder
14-04-2009, 11:11
Sprawa sie wyjasnila od razu po przekierowaniu przez moderatora mojego posta w ten watek. Oczywiscie, ze jest to spowodowane wciskaniem przycisku podgladu ostrosci. Wydawalo mi sie ze moze cos wciskam ale nie wiedzialem cos, a dostajac po raz pierwszy do reki lampe i montujac ja na sannkach dosc czesto w przerwach pomiedzy fotami ciezar lampy przechylal caly korpus do przodu i palce ukladaly sie tak, ze jeden naciskal w/w przycisk.