PDA

Zobacz pełną wersję : A-510 zdjęcia z zoomem



marek51
23-04-2005, 19:20
Jestem od tygodnia posiadaczem A510 i niemile zaskoczony kiepską jakością zdjęć z zoomem optycznym, nie mówiąc już o cyfrowym.
Brak ostrości, wszechobecna aberacja chromatyczna.
Jest w rodzinie druga cyfówka Olimpus 720 i nie jest on z tzw. najwyższej półki, jednak zdjęcia z zoomem biją Canona 510 na głowę.
Chciałbym podyskutować o tym kompakcie, lecz nie widać postów na jego temat.
Jeżeli ktoś ma taki aparat zapraszam do podzielenia się uwagami.
Pozdrawiam.

Tomasz Golinski
23-04-2005, 21:12
Dziś brat go kupił. Póki co, nie zauważyłem nic mocno niepokojącego, ale też dobrze nie przyglądałem się. Wkrótce napisze coś więcej może.

Edit: własnie otworzyłem zdjęcie na maksymalnym zoomie i wygląda ładnie i ostro. Może masz zwalony obiektyw?

marek51
23-04-2005, 23:14
Przedstawiam materiał dowodowy na podstawie trzech ujęć:
1-zero zoomu, 2-połowa, 3-max. zoom.
Zdjęcia (http://marekoley.webpark.pl/)

Pszczola
23-04-2005, 23:34
"Przekroczony został maksymalny limit transferu dla tej strony.
Strona ponownie będzie widoczna po upływie czasu obowiązywania limitu.
Spróbuj później, jeśli chcesz zobaczyć tę stronę."

Tomasz Golinski
23-04-2005, 23:52
Czy to czasem nie był tzw. "zoom cyfrowy"?

djtermoz
24-04-2005, 01:54
Na maksymalnym zoomie wyglada to fatalnie. Slabiutki kontrast, ostrosc tez kiepska. Moze rzeczywiscie to byl zoom cyfrowy.

OT: A swoja droga to moj wymarzony kompakcik powinien byc wielkosci IXUSa i miec obiektyw staloogniskowy - odpowiednik 35mm f/2, tyle ze takich jest jak na lekarstwo bo wazniejsze by marketing mogl bic piane piszac "zoom 12x !!!".

marek51
25-04-2005, 08:51
Witam! Dołożyłem jeszcze dwa zdjęcia wykonane - bez zoomu i z max. czterokrotnym zoomem optycznym.
Najgorsze efekty są po zastosowaniu zoomu cyfrowego, jednak i ten optyczny pozostawia wiele do życzenia - ostrość + abberacje :(
Zdjęcia (http://marekoley.webpark.pl/)

DoMiNiQuE
25-04-2005, 09:36
Witam! Dołożyłem jeszcze dwa zdjęcia...
420 przekroczony limit transferu

P.S
O zoomie cyfrowym to zapomniaj ...zachowuj sie tak jakby go nie bylo ;)

Zogi
25-04-2005, 09:59
Popieram Dominique'a. Osobiście nie korzystam z zoomu cyfrowego bo i po co. Równie dobrze mogę taki zoom zapodać sobie na programie graficznym i po sprawie.To na tyle.

Tomasz Golinski
25-04-2005, 15:47
Zdjęcia wyglądają kiepsko. Namówie dziś brata na jakiś test (o ile wrócę do domu za widna ;) ) i wkleję fotę. Mi to wygląda na wadę -> serwis.

adam270176
28-04-2005, 12:27
Zdjęcia wyglądają kiepsko. Namówie dziś brata na jakiś test (o ile wrócę do domu za widna ;) ) i wkleję fotę. Mi to wygląda na wadę -> serwis.
Witam.
Ja juz od odkoło 2 m-cy mam canona a510 i wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale poszukuje instrukcji do niego po polsku, jestem z podkarpacoia z okolic stalowej woli, gdyby któś zechciał uzyczyć, celem wykonania ksero, ja oczywiscie zwrócę koszty wysyłki, i po 2-3 dniach odsyłam spowrotem.
Za pomoc z góry dziękuję
Kontakt ze mną 506845084

marek51
28-04-2005, 23:50
Witam.
Ja juz od odkoło 2 m-cy mam canona a510 i wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale poszukuje instrukcji do niego po polsku, jestem z podkarpacoia z okolic stalowej woli, gdyby któś zechciał uzyczyć, celem wykonania ksero, ja oczywiscie zwrócę koszty wysyłki, i po 2-3 dniach odsyłam spowrotem.
Za pomoc z góry dziękuję
Kontakt ze mną 506845084
U mnie oprócz kiepskiej jakości "zbliżeń" jest też wszystko w porządku. Jeżeli możesz zaprezentuj jakąś fotkę bez zoomu i z max 4-krotnym.
Odnośnie instrukcji, a otrzymałem ją z aparatem, pogadajmy moje GG 1355937, skype: oleymarek.

Zogi
29-04-2005, 09:27
Wrócę jeszcze do tematu. Robiłem ostatnio zdjęcia z zoomem optycznym i zdjęcia wyglądają jak najbardziej w porządku. Wygląda więc na to, że Tomasz może mieć rację co do wady.Bez serwisu raczej się nie obędzie.

marek51
29-04-2005, 23:22
Wrócę jeszcze do tematu. Robiłem ostatnio zdjęcia z zoomem optycznym i zdjęcia wyglądają jak najbardziej w porządku. Wygląda więc na to, że Tomasz może mieć rację co do wady.Bez serwisu raczej się nie obędzie.
Mam porównanie zdjęć zrobionych z 4-ro krotnym zoomem innym A510, niestety wnioski są jednoznaczne - defekt aparatu :cry: Dziękuję za odpowiedzi, będę go reklamował :???: .

Alv
02-05-2005, 23:39
Czy to czasem nie był tzw. "zoom cyfrowy"?


Moim zdaiem na mur beton. 3 fota wieży była kręcona jak nic na cyfrowym.Zbliżenie jakby aparat miał ogniskową 200...a ma 140mm( odpowiednik 35 mm) ;). Polecam wyłączenie zoomu cyfrowego we wszystkich kompaktach. Jak ktoś wspomniał - można to samo...albo i lepiej , osiągnąć w większości programów graficznych.

Wisozup
03-05-2005, 19:03
no w S1 z cyfrowym zoom foty nie wygladaja tak strasznie:]