PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 300D



jankko
23-04-2005, 12:51
Witam,
kupiłem tydzień temu wspomniany aparat, zrobiłem może ze 200 zdjęć i nagle przestał działać przycisk ISO ("do góry").
Myślałem, że może coś w ustawieniach aparatu - zrestartowałem ustawienia z poziomu menu a później wyciągnąłem baterię podtrzymującą i nic.
Postanowiłem więc wgrać firmware (wersję PL - akurat taką miałem pod ręką) i... nic to samo. Stwierdziłem, że nie tu tkwi problem więc wróciłem do oryginału (ze strony canon.jp) - i teraz mam niedziałający przycisk ISO i migający wskaźnik redukcji czerwonych oczu.
Zacząłem więc robić zdjęcia i zauważyłem, że jeszcze jest coś nie tak – mam możliwość wybrania tylko 3 trybów fotografowania: A-DEP, M i tryb bez lampy.

Przeglądałem posty i niestety nie znalazłem podobnego przypadku.

Mam więc pytanie, czy da się coś z tym zrobić w warunkach domowych (np. restart wszystkich ustawień aparatu), czy czeka mnie wizyta w Canon Polska (aparat jest na szczęście na gwarancji)?

eternus
23-04-2005, 13:11
Przycisk "do gory" nie dziala Ci w ogole, czy tylko wtedy, gdy ustawia sie nim ISO?

Co sie dzieje, jak wejdziesz do innego niz te 3 tryby, o ktorych wspomniales? Bo piszesz, ze mozesz tylko 3 wybrac - a nie bardzo lapie, czym to sie objawia?

Ale sytuacja ciekawa i dziwna...

tpop
23-04-2005, 13:44
Slabo szukales :p
http://canon-board.info/showthread.php?t=868
dodam ze po ponownej wizycie w serwisie okazalo sie ze jakis kabelek byl poluzowany. Zaplacilem 98zl i od tamtej pory wszystko jest ok.
Prawdopodobie zrobili to samo co opisal kolega TOPOL w ostatnim poscie z mojego watku.

jankko
23-04-2005, 13:49
Przycisk ISO ("do góry") nie działa w ogóle.

W pozostałych trybach (tematycznych i ręcznych) mam tryb M

tpop
23-04-2005, 13:50
u mnie objawialo sie to roznie. Czasami nie dzialal jeden guzik a czasami kilka.

jankko
23-04-2005, 14:10
Musiałem jakoś przeoczyć ten post (muszę chyba kupić sobie mocniejsze okulary)

Aparat jest na gwarancji więc powinni to zrobić za darmo (przynajmniej teoretycznie).

Naprawy tego typu robią "od ręki", czy trzeba zostawić sprzęt na jakiś czas?

tpop
23-04-2005, 18:21
na jeden dzien zostawiasz. Oni robią wycene i wtedy dopiero decydujesz czy mają robic czy nie. Jak sie zgadzasz to poczekasz max jeden dzien.

Vitez
23-04-2005, 18:56
Tylko przed oddaniem do serwisu nie zapomnij miec na pewno oryginalnego firmware w aparacie.

Lutek
23-04-2005, 19:14
Witam,
kupiłem tydzień temu wspomniany aparat, zrobiłem może ze 200 zdjęć i nagle przestał działać przycisk ISO ("do góry").
Myślałem, że może coś w ustawieniach aparatu - zrestartowałem ustawienia z poziomu menu a później wyciągnąłem baterię podtrzymującą i nic.
Postanowiłem więc wgrać firmware (wersję PL - akurat taką miałem pod ręką) i... nic to samo. Stwierdziłem, że nie tu tkwi problem więc wróciłem do oryginału (ze strony canon.jp) - i teraz mam niedziałający przycisk ISO i migający wskaźnik redukcji czerwonych oczu.
Zacząłem więc robić zdjęcia i zauważyłem, że jeszcze jest coś nie tak – mam możliwość wybrania tylko 3 trybów fotografowania: A-DEP, M i tryb bez lampy.

Przeglądałem posty i niestety nie znalazłem podobnego przypadku.

Mam więc pytanie, czy da się coś z tym zrobić w warunkach domowych (np. restart wszystkich ustawień aparatu), czy czeka mnie wizyta w Canon Polska (aparat jest na szczęście na gwarancji)?

Przeciez wybor ISO gornym klawiszem dziala nie dziala w trybie Portretowym, krajobrazowym, sportowym, nocnym i Full Auto natomiast dziala tylko w P, AV, TV, A-dep.
Poza tym nie rozumiem jak sie objawaia niemozliwosc wybrania innych trybow- to co gałka sie zaciela?

Mam nadzieje ze z tymi ISA to nieporozumienie i Koledze nic sie ni zepsulo

Pozdrawiam: Piotr

jankko
23-04-2005, 19:26
Przycisk ISO (do góry) nie działa w ogóle - tzn. - nie dział przy wybieraniu pozycji z menu (mam tylko lewo, prawo, dół, SET), ani przy próbie wybrania ISO w trybach z nastawami ręcznymi.

Gałka do wyboru trybów pracy aparatu zmienia swoją pozycję, ale nie zmienia trybu - tzn. mam tryb bez lampy, poźniej kilka razy tryb M i na końcu tryb A-dep

Lutek
23-04-2005, 19:36
Przycisk ISO (do góry) nie działa w ogóle - tzn. - nie dział przy wybieraniu pozycji z menu (mam tylko lewo, prawo, dół, SET), ani przy próbie wybrania ISO w trybach z nastawami ręcznymi.

Gałka do wyboru trybów pracy aparatu zmienia swoją pozycję, ale nie zmienia trybu - tzn. mam tryb bez lampy, poźniej kilka razy tryb M i na końcu tryb A-dep
To szkoda bo wyglada ze jednak masz problem....

Pozdrawiam

farell
24-04-2005, 21:03
Serwis na Żytniej...

jankko
09-05-2005, 15:30
Witam ponownie,
odebrałem już sprzęt z serwisu - podobno podwinęła się gumka od przycisku ISO, co spowodowało, że zablokował się przełącznik trybów - po rozebraniu aparatu gumka "wskoczyła" na swoje miejsce i jest OK.

Jakoś mało mnie przekonało to wyjaśnienie serwisanta i mam nadzieję, że nie prędko będę musiał korzystać z usług serwisu na Żytniej.

Pozdrawiam,
jucez

sp4jkk
09-05-2005, 19:03
Witam po raz pierwszy na forum.
Jankko - ciesz się, że tak Ci powiedzieli. Bo mogli to właśnie naprawić, ale wymyśleć tysiące innych problemów, za które każą płacić. Podobnie w warsztatach samochodowych. Coś stuka. Powiedzą że ustawili zawory a się okaże że to tylko obejma na tłumiku był luźna.
Ale to PLUS dla Żytniej, że, miejmy nadzieję, prawdę powiedzieli.

PS. Ja czytam forum od dłużeszego czasu, bo przymierzam się do zakupu 300D. Na razie zdania nie zmieniłem. Blokadą jest poziom gotówki.

Pozdrawiam wszystkich z Ełku - stolicy Mazur.
Jacek sp4jkk