PDA

Zobacz pełną wersję : 40 D + lampa speedlite 580 EXII



darekra
29-12-2007, 17:51
Jestem początkujacym "fotografem" od kilku dni mam ww sprzęt. Zastanawiam sie nad zakupem lampy zewnętrznej. Proszę o podpowiedź warto inwestować 1500 zł czy dać sobie spokój. Zaznaczam, że nigdy nie kożystałem z lampy zewnętrznej. mój poprzeni sprzet to Fuji 5000.
Wiekszosc zdjęć to domowe imprezki.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Canon 40 D + Canon 17-55/2,8

bartoszsowa
29-12-2007, 18:12
Na początku pofoć dużo :) później potrzeba lampy sama się odezwie. A jak focisz domowe imprezki to fuji nie bylo ok ;)?

Vitez
29-12-2007, 18:14
Proszę o podpowiedź warto inwestować 1500 zł czy dać sobie spokój.

Jeśli fotografujesz zarobkowo to inwestujesz. Jeśli hobbystycznie i dla siebie - to wydajesz pieniądze.
Chyba że ilość/jakość zwrotu wydanych pieniędzy przełożymy na jakość i zadowolenie zdjęć a nie bezpośredni zarobek z nich... no ale wtedy w tereny humanistyczne i filozoficzne się zapuszczamy a nie ekonomiczne :p .

papierzyna
29-12-2007, 18:29
Dobra lampa, jak masz pieniądze i nie żal Ci ich wydać - polecam. Sam miałem taki dylemat, ale mi przeszło i jestem zadowolony.

KMV10
29-12-2007, 19:06
Kup te lampe - dobra jest :)

Kubaman
29-12-2007, 19:11
lampa świetna, pytanie tylko czy jest ci potrzebna. Ja mam i stosuję rzadko, bo generalnie staram się unikać błyskania.

darekra
30-12-2007, 09:35
Dziekuje za szybkie odpowiedzi na moje pytanie. Podczas robienia zdjec denerwuje mnie odbicie swiatla padajacego z wbudowanej lampy na np. okulary. Kupujac lampe zewnetrzna mysle ze problem zginie. Pytanie do KUBAMAN: w jednym zdaniu - jak starasz się unikać blyskania w pomieszczeniu w porze wieczornej? Jaki program uzywasz itd.

Dorn
30-12-2007, 10:36
Mały OT:

... Zaznaczam, że nigdy nie kożystałem z lampy zewnętrznej...

rz


Podczas robienia zdjec denerwuje mnie odbicie swiatla padajacego z wbudowanej lampy na np. okulary. Kupujac lampe zewnetrzna mysle ze problem zginie. Pytanie do KUBAMAN: w jednym zdaniu - jak starasz się unikać blyskania w pomieszczeniu w porze wieczornej? Jaki program uzywasz itd.

Przepraszam, ze odpowiadam - bo pytanie nie do mnie, ale weź poczytaj - jak nie ksiażki o fotografii to przynajmniej to forum, bo Cie zaraz zjedza i będą mieli rację :)
Jak juz przeskoczyłeś na lustrzanke, to tak jak ktos tu kiedys napisał - trzeba włączyć myslenie.
Większość fotografujących tutaj pewnie używa 3 programów - M, Av i Tv. (przynajmniej ja)
A jeśli chodzi o nie błyskanie i fotografowanie, to "jasne' obiektywy, ISO, podpory.

Czytaj, czytaj, czytaj, pstrykaj, wyciśgaj wnioski, pstrykaj i tak w kółko :D

sal
30-12-2007, 10:43
lampa świetna, pytanie tylko czy jest ci potrzebna. Ja mam i stosuję rzadko, bo generalnie staram się unikać błyskania.Jak robisz zdjecia w ciemnych pomieszczeniach, obiektow w ruchu, ciezko sobie poradzic bez lampy.
Bo co Ci da iso1600 i szeroka dziura, skoro obiekt bedzie rozmazany ze wzgledu na ruch...

papierzyna
30-12-2007, 14:37
Dziekuje za szybkie odpowiedzi na moje pytanie. Podczas robienia zdjec denerwuje mnie odbicie swiatla padajacego z wbudowanej lampy na np. okulary. Kupujac lampe zewnetrzna mysle ze problem zginie. Pytanie do KUBAMAN: w jednym zdaniu - jak starasz się unikać blyskania w pomieszczeniu w porze wieczornej? Jaki program uzywasz itd.

http://foto.jasiu.pl/

Bardzo dobra strona na temat używania flasha. Jest między innymi pytanie jak unikać odbić w okularach :)

darekra
30-12-2007, 20:39
Przepraszam za "orta". Podjalem decyzje zakupu lampy ( pozytywną ). Dziekuje za wyrozumialosc. Zabieram sie za lekture.
Szukam kogos z okolic Gorzowa Wlkp na zimowy lub wiosenny wypad w teren ( chec podopatrywania kogos kto podzielilby się ze mna wiedza ).
Do niedawna mieszkałem w Słońsku ( 15 km od granicy z Niemcami ) gdzie znajduje się Park Krajobrazowy " Ujście Warty " mógłbym wiosna pomóc w oprowadzeniu po obrzezach lub cos podobnego. Obecnie jest duzy stan wody , więc sa duze utrudnienia.

Matsil
01-01-2008, 13:37
Podczas robienia zdjec denerwuje mnie odbicie swiatla padajacego z wbudowanej lampy na np. okulary. Kupujac lampe zewnetrzna mysle ze problem zginie.
Nie zniknie, jedyny sposób to odbijanie światła od sufitu, ale wtedy przy kiepskim świetle zastanym będziesz miał na twarzy cienie. Zastosowanie białej tekturki poprawi sytuację ale też spowoduje odbicie. Osobiście wszelkie odblaski usuwam w PSie.

paweleverest
01-01-2008, 16:16
Generalnie jeżeli nie jesteś pewien czy wogóle potrzebujesz lampy to proponuje ci kupić 430EX. Lampa napewno się przyda ale myśle że jak na początek na rozstrzelanie 430 w zupełności ci wystarczy.

bartekniemiec
02-01-2008, 22:23
Cześć

Nie wiem czy tak można ale korzystając z okazji chciałem zapytać czy genialna lampa 580EXII może być wyzwalana zdalnie przez body 5d ? Wygoglowałem że 40d może stać w punkcie a i bez fotoceli wyzwala lampę w punkcie B. 5d działa tak samo?

Vitez
03-01-2008, 16:53
czy genialna lampa 580EXII może być wyzwalana zdalnie przez body 5d ?

Nie


Wygoglowałem że 40d może stać w punkcie a i bez fotoceli wyzwala lampę w punkcie B.

To nie do końca wygooglałeś. W 40D marketingowcy się postarali przy opisach/instrukcjach i piszą że 40D może wyzwalać zdalnie lampy... a dopiskiem albo maczkiem "za pomocą transmitera ST-E2" czego wielu ludzi nie doczytuje i nagle REWOLUCJA - CANON NARESZCIE WPROWADZIŁ ZDALNE WYZWALANIE LAMP!
A to niestety trzeci rodzaj prawdy...

bartekniemiec
03-01-2008, 17:59
Właśnie takiej informacji nie mogłem nigdzie znaleźć. O to dokładnie mi chodziło. Dziękuję.

pozdrawiam
bartek niemiec

mxw
04-01-2008, 20:11
Jak juz przeskoczyłeś na lustrzanke, to tak jak ktos tu kiedys napisał - trzeba włączyć myslenie.
dokładnie!


Większość fotografujących tutaj pewnie używa 3 programów - M, Av i Tv.
a są jakieś inne? :wink:
no może czasami P ale bardzo rzadko.

sorry za jakość zdjęcia, ale robiąc zdjęcie canonowi musiałem użyć sprzętu 'innej wiodącej firmy' :lol:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/DSC_0421_canon_tryby_web.jpg)



A jeśli chodzi o nie błyskanie i fotografowanie, to "jasne' obiektywy, ISO, podpory.
jasne stałki, żadnych zoomów. rozważ też statyw.

jatzzek
04-01-2008, 21:18
Bo co Ci da iso1600 i szeroka dziura, skoro obiekt bedzie rozmazany ze wzgledu na ruch...

Dami to ze obiekt nie bedzie rozmazany ze wzgledu na ruch, bo na 1/100 na ogniskowych z zakresu 17-55, to prawie kazdy ruch jest "zatrzymany".

Vitez
05-01-2008, 19:44
Dami to ze obiekt nie bedzie rozmazany ze wzgledu na ruch, bo na 1/100 na ogniskowych z zakresu 17-55, to prawie kazdy ruch jest "zatrzymany".

Pójdź na mecz jakiś na hali (siatkówka, koszykówka) albo jakieś zawody/pokazy taneczne i opisz nam swoje wrażenia po kątem powyższego posta.

Dorn
06-01-2008, 17:02
OT: Nie na temat 580 ale tez Speedlite tylkko 420.
Od wczoraj mam 40D, jestem strasznie zadowolony, wszystko działało super, oczywiscie przestawiałem co sie dało w aparacie i .. w pewnym momencie przy załozonej 420EX zacząłem robić zdjecia w ten sposób, ze tak 1/3 kadru była czarna. Trochę sie przestraszyłem, bo wyglądało to tak jakby cos padło. Ale za chwilke (niestety w nerwach nie pamietam czy coś przestawiłem) zdjecia wychodziły juz normalne.
Czy to wina jakis ustawień (jakich?) czy moze (nie daj Boze) cos pada?

jamesisko
09-01-2008, 05:12
Nie wiem czy pada.. tak tylko napisze co mnie zdziwilo na poczatku.. przy pierwszych fotach bez lampy.. tylko z ta wbudowana.. na dole zdjecia przy 17-20 mm czarna plama .. dopiero przy 20-55 znikala.
Ten obiektyw 17-55 to jest nie tyle cielak co krowa. Strasznie duży jak na te ogniskowe... to tak OT

djcargo
29-02-2008, 02:11
Strasznie duży jak na te ogniskowe... to tak OT

Dobra i jasna optyka (oraz IS) to i duży obiektyw :)

magix
29-02-2008, 18:22
Nie wiem czy pada.. tak tylko napisze co mnie zdziwilo na poczatku.. przy pierwszych fotach bez lampy.. tylko z ta wbudowana.. na dole zdjecia przy 17-20 mm czarna plama .. dopiero przy 20-55 znikala.
Ten obiektyw 17-55 to jest nie tyle cielak co krowa. Strasznie duży jak na te ogniskowe... to tak OT

Jak napisal kolega powyżej. Nie ma jasnych i dobrych, obiektywów (pomijam stalki :P)

MaciekH
01-03-2008, 15:18
No jak to nie ma? A 16-35/2,8? A 24-70/2.8? A 70-200/2.8 IS? One niby złe są?

Vitez
01-03-2008, 18:46
No jak to nie ma? A 16-35/2,8? A 24-70/2.8? A 70-200/2.8 IS? One niby złe są?

Kolega pewnie zapomniał dopisać "tanich" ;) .

bejrut
02-03-2008, 00:20
polecam ci ta lampke bo to nie flash z aparatu.sam fakt ze mozesz zmieniac kat padania swiatla, wykorzystac odbicie blysku od scian, dyfuzory, odblysniki powoduje ze fotki beda inne.