PDA

Zobacz pełną wersję : IXUS'y IS



bellakasia
29-12-2007, 15:16
No i stalo sie: napalilam sie kilka miesiecy temu jak szczerbaty na suchary na Lumix'a DMC-LX, mimo ze polecano mi IXUS'a 850 IS.
Chyba wybralam zle: Lumix jest dla mnie zbyt wolny, stabilizacja to raczej chwyt marketingowy. Ja jako amator nie doceniam funkcji tego aparatu, ktory pewnie dla wielu osob jest naprawde fajnym sprzetem. Wlasnie wystawiony jest na sprzedaz.
Wiec teraz wracam do mysli o IXUS'ie, ale w obliczu nowych modeli, nie wiem co bedzie dla mnie dobre.
Charakterystyka konsumenta: kobieta (!!!), amatorka fotografowania, zdjecia ostatnio przechowuje tylko w formie cyfrowej, czasami obrabia :). Wazna jest dla mnie szybkosc aparatu, bo czesto robie zdjecia dzieciom i zwierzetom, i nie znosze kiedy sa poruszone. Kolejna rzecz to stabilizacja - niech naprawde dziala!, bo aparat lubie miec w torebce i wyciagac go, by szybko zrobic czemus zdjecie, nie przejmujac sie, czy reka mi zadrzy. Niech robi ladne zdjecia - obiektywnie. To maja byc raczej pamiatki, niz fotografie do wykorzystania publicznego.
Ktory wybrac???
IXUS 850 IS
IXUS 860 IS
IXUS 950 IS
IXUS 960 IS

Bardzo, bardzo ladnie prosze o pomoc i wytlumaczenie roznic obrazowym, prostym jezykiem dla amatora.
Dziekuje! Kasia
PS Czy faktycznie wieksza ilosc pixeli zle wplywa na jakosc zdjecia?

Vitez
30-12-2007, 02:50
Niech robi ladne zdjecia - obiektywnie. To maja byc raczej pamiatki, niz fotografie do wykorzystania publicznego.(...)
Charakterystyka konsumenta: kobieta (!!!)

Wszystkie robią ładne zdjęcia. Weź ten, który się tobie najbardziej podoba i najlepiej pasuje do większości torebek.
To nie żart :) .

Mac
30-12-2007, 03:26
Modele 850 i 950 są już wycofane z produkcji i znikają ze sprzedaży. Zatem domyślnie pozostają modele 860 i 960. Sporo racji ma Vitez ale nie do końca, 12 mln pikseli na takiej małej matrycy oznacza problemy z jakością. Gdyby udało się Tobie kupić model 950 IS to byłby optymalny wybór.
Gdybyś potrzebowała więcej informacji pisz na pm.

Juriko
30-12-2007, 04:09
W skrócie 960 to lepsza, większa fizycznie bo 1/1,7" i 12Mp matryca, z kolei zaletą 860 jest szeroki kąt bo od 28mm (960 od 35mm).860 z kolei ma gorszą matrycę, mniejszą fizycznie 1/2,5" i 8Mp.
Jak potrzebujesz szeroki kąt, to lepszym wyborem jest 860, jeśli go nie potrzebujesz, to bierz 960.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6235

bellakasia
30-12-2007, 13:33
no tak... czyli modele 860 i 960 wchodza w gre tak naprawde? Pomijajac kwestie jak lezy w rece, to nirpokoi mnie te 12Mp matryca, o ktorej slysze, ze moze nie byc dobra. Czy potrzebny jestr szeroki kat? No niby nie mam w planach robienia pejzazy, ale przydalby sie, skoro juz wystepuje :)

dziekuje za Wasze uwagi.

Vitez
30-12-2007, 15:41
12 mln pikseli na takiej małej matrycy oznacza problemy z jakością.

Teoretycznie tak, ale potężny i najnowszy procesor w środku robi ci takie cuda ze zdjęć że przy zdjęciach z lustrzanki musiałbyś z pół godziny co najmniej coś takiego wymęczyć.
Tak więc teoretycznie 12mp na malutkiej fizycznie matrycy to niby słabsza jakość ale obróbka zdjęcia jakiej dokonuje aparat nadrabia to (wyostrzanie itp).

Juriko
30-12-2007, 17:47
Pomijajac kwestie jak lezy w rece, to nirpokoi mnie te 12Mp matryca, o ktorej slysze, ze moze nie byc dobra
Niepokój jest nieuzasadniony, poza tym nie ma wyboru (lepszego), 12Mp jest na większej matrycy o przekątnej 1/1,7cala, a 8 Mp na dwa razy mniejszej (powierzchnia) bo 1/2.5 cala.
Zdecydowanie wybrałbym 12Mp na powierzchni matrycy o przekątnej 1/1,7cala.

bellakasia
30-12-2007, 22:53
Hmm... po wizycie w skalepie NIE-DLA-IDIOTÓW, upewnilam sie, ze bardziej podoba mi sie 960.
Ale... pojawilo sie w mojej glowie pytanie: czy jesli zdecydowalam kupic taka torebkowa malpke, to nie lepiej zastanowic sie nad czyms naprawde mini? Sa takie Nikony, Lumixy?
Czy wiecie jak u nich ze stabilizacja, czasem reakcji, ect? Moze jst cos godnego polecenia?

Vitez
31-12-2007, 11:58
Sa takie Nikony, Lumixy?
Czy wiecie jak u nich ze stabilizacja, czasem reakcji, ect? Moze jst cos godnego polecenia?

No to już raczej nie na to forum to pytanie, odeślę do forów ogólniejszych: cyberfoto.pl , forum.fotopolis.pl , forum.optyczne.pl