PDA

Zobacz pełną wersję : 350d i obiektyw, pytania, konkrety 50 1.4 ?



cnto
28-12-2007, 17:08
Witam,
chcę kupić obiektyw do mojej 350tki od razu zaznaczam, że czytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na to co chciałem, stąd ten wątek.

Kita już wypróbowałem i wiem mnie więcej co chce kupić

Potrzebuje:
-ładny bokeh (właściwie najważniejsze dla mnie wraz z plastyką obrazu)
-w miarę, o ile to możliwe, pewny af
-ogniskową która wykorzystam zarówno w mieszkaniu jak i na dworze
-dobry jakościowo (żeby mi w zimę nic nie zamarzło/ jak się lekko pomoczy żeby dalej działał - nie mówię tu o ekstremalnych sytuacjach)

stąd zdecydowałem się na C50/1.4USM
i tu im więcej czytałem tym więcej niejasności mi się robiło

Jak to w końcu jest z tym obiektywem ?

Dużo osób go chwali, ale mają inne puszki (problem punktu krzyżowego AF)
Wiele osób narzekało ogólnie na jasne stałki i c350d

Czy 50/1.8 będzie lepiej współpracował z350d niż 50/1.4@1.8 bo tak by wynikało z wypowiedzi które czytałem, czy źle to zrozumiałem ? czy to USM coś mi da więcej przy pracy z tą puszką?

Już się umówiłem na testy 1.4 w poniedziałek, ale może coś mi się rozjaśni wcześniej, bo może w ogóle nie ma sensu żebym stałke ze światłem poniżej 2.8 kupował, a jeżeli tak to co innego wziąć ? T17-50/2.8 ( bokeh w ogóle mi nie pasuje a i podobno z ostrzeniem też są problemy) zależy mi najbardziej na plastyce obrazu i ostrości co przy kwocie 1500zl w miarę mogą mi dać tylko stałki ?

Zmiana puszki na razie nie jest brana pod uwagę. Cierpliwość mam bo 2 lata z kitem już jestem i daję rade do 35m więc może to 50/1.4 dało by też rade przy odpowiednim ustawianiu ostrości (na punkty takie jak oko brew itp. bo mam na to czas - czy to i tak nic nie da i af będzie się rozjeżdżał?)

Jeżeli coś pisze niezgodnie ze stanem faktycznym to proszę o rozjaśnienie mi tego

Pozdrawiam,
D.

fret
28-12-2007, 18:38
Może nie dokładnie na temat, ale sugerowałbym zainteresowanie się zestawem 50/1,8 + 85/1,8. Spokojnie zmiescisz się w 1500 jeśli 85/1,8 będzie używką w idealnym stanie.

cnto
28-12-2007, 20:17
sugerowałbym zainteresowanie się zestawem 50/1,8 + 85/1,8. Spokojnie zmiescisz się w 1500 jeśli 85/1,8 będzie używką w idealnym stanie.

Masz rację, myślałem nad nim ale obawiam sie ze 85 leżało by w torbie przez większość czasu, a używał bym głównie 50 bo to nią mogę podziałać w pomieszczeniu, w restauracji wszędzie gdzie ja zabiorę a w pomieszczeniach lepiej jednak chyba by USM dawało radę. Jak oglądam portrety w pomieszczeniach i na zewnątrz robione ta 85tka to wychodzą bardzo fajnie ale z 5d a na cropie dawało by mi to powiedzmy 50mm i chyba by sie do tego sprawdziło.

A jak to u Ciebie wygląda w praktyce?

violinman23
28-12-2007, 22:10
50/1.4 z 350D spisuje się rewelacyjnie. Smiało moge polecić ten zestaw.
Nad 85 równiez się zastanawiałem, ale bardziej potrzebuje tele, dlatego 85 zostawiam do kupienia później.
Jezeli chcesz, to moge wrzucić jako sampla portret psa zrobiony 50/1.4 :) w full wersji. (korp. 350D)

koraf
28-12-2007, 22:19
Do 350d poleciłbym jako stałkę : c50/1.4 a jeżeli zoom to sigma 24-70/2.8 w zakresie do 1500 zł miałem i mogę polecić.

violinman23
28-12-2007, 22:20
Bał bym się Sigmy. Sigma potrafi wołać kolegę "Error'a 99":cool:

koraf
28-12-2007, 22:38
violinman23 napisał :

Bał bym się Sigmy. Sigma potrafi wołać kolegę "Error'a 99"

Może i potrafi ...:wink: u mnie przez ponad rok nic takiego się nie pojawiło :mrgreen:

violinman23
28-12-2007, 22:46
To nieźle. Ja sie przymierzałem do 400/5.6 sigmy, ale płata takie figle podobno. Ale i o krótszych słyszałem ze tak potrafią. Co nie zmienia faktu ze istnieje 24-70/2.8L Canona... jedyne 4500 :)

PrzemeS
28-12-2007, 22:59
Mam taki zestawik. 350d+50/1,4 - Spisuje się rewelacyjnie. Ale jeszcze nie robiłem testu linijki, po którego wykonaniu obiektyw pewnie zacznie robić gorsze zdjęcia :)

A na poważnie. Szczerze polecam ten obiektyw. Musisz tylko pamiętać, że AF 350-tki, przy portretach lubi sobie trafiać w nos, mimo, że celujesz w oczy :)

Kubak82
28-12-2007, 23:10
Mam taki zestawik. 350d+50/1,4 - Spisuje się rewelacyjnie.


Musisz tylko pamiętać, że AF 350-tki, przy portretach lubi sobie trafiać w nos, mimo, że celujesz w oczy :)

no to spisuje sie rewelacyjnie czy trafia gdzie popadnie :confused:

ja fatalnie wspominam wspolprace 350'tki z 50 1.4.. i to bynajmniej nie dla tego, ze jestem zbyt tepy na obsluge af czy nadmierny onanizm linijkowy ale wlasnie na takie problemy o ktorych piszesz - celujesz w jeden punkt a ostrosc jest zupelnie gdzie indziej.. to samo szklo z 40'tka trafia tam gdzie ja chce a nie gdzie mu sie podoba.. moze to kwestia konkretnego szkla i konkretnej puszki ale takie sytuacje sprawily, ze 350'tka poszla w swiat :roll:

violinman23
28-12-2007, 23:14
Powiem Wam ze mnie to się nie zdarza - jeszcze nie zauwazyłem. Fakt faktem ze nie zawsze trafiłem tak jak chciałem, ale zawsze ze swojej winy. Nigdy nie było tak ze celuje na oczy a ostrzy na nos...

dixi2006
29-12-2007, 01:32
Zdecydowanie warto 50/1.4. U mnie zero problemów przy współpracy z 350D, a nareszcie ostre fotki bez lampy w pomieszczeniach:lol:

cnto
29-12-2007, 03:26
Wielkie dzięki za wszystkie informacje, tak jak podejrzewałem nie może być aż tak źle z tym obiektywem, dodatkowo poczytam jeszcze o tej sigmie.

violinman23 bardzo chętnie tego sampla zobacze, najlepiej mailowo: cnto@o2.pl, bedę miał z czym porównywać/czego się spodziewać przy oglądaniu obiektywu przed zakupem.

Pozdrawiam,
D.

PrzemeS
29-12-2007, 11:17
no to spisuje sie rewelacyjnie czy trafia gdzie popadnie

Jakoś specjalnie mnie to nie drażni. Przynajmniej w tej chwili. Może po prostu poznałem na tyle dobrze aparat i wiem, że nie zawsze trzeba się spieszyć z ustawieniem ostrości.

Kubak82
29-12-2007, 11:37
Jakoś specjalnie mnie to nie drażni. Przynajmniej w tej chwili.

mnie to do szewskiej psji doprowadzalo i czesciej na body goscil 24-105 L niz ta 50'tka.. teraz jest wprost odwrotnie :twisted:


Może po prostu poznałem na tyle dobrze aparat i wiem, że nie zawsze trzeba się spieszyć z ustawieniem ostrości.

ja czasem siedze i pare godzin czekam na ujecie wiec tez do niecierpliwych sie nie zaliczam ;-) .. a wracajac do 50'tki to problem jednak byl, bo mialem zdecydowanie za duzy % przestrzelonych fotek z ktorych zdecydowana wiekszosc musialem powtarzac (a nie zawsze jest taka mozliwosc)..

fajnie, ze niektorzy nie maja tego problemu natomiast moja rada to koniecznie sprawdzic taki zestaw przed zakupem, i to nie tylko w dobrym swietle i kontrastowych kadrach.. czym innym czyjes opinie a czym innym praktywa z wlasna puszka.. inaczej mozna sie liczyc z wydaniem paru tysiaków i szybka przesiadka na body z lepszym af'em (czego w dluzszej perspektywie nie zaluje ;-) )

cnto
01-01-2008, 14:25
A więc powiem tak: Byłem, Sprawdziłem, Kupiłem - 50/1.4

testowałem i 50'tki 1.8 i 1.4

ku mojemu zaskoczeniu 50/1.8 o wiele szybciej ustawiał ostrość sprawiał wrażenie pewniejszego, pomyslałem ze nie ma sensu dokładac do 1.4, ale złudzenie mineło jak wrzuciłem foty na laptopa gdzie spośród ok 20 które nim zrobiłem 1 moze 2 były trafione i to nie do konca, a nie celowalem w powietrze (na oko na brew takie miejsca gdzie powinien sobie jakos poradzic) oczywiscie nalezy tu wspomniec ze zdjecia robilem w pomieszczeniu zasłoniętym pionowymi żaluzjami i oświetlonym kilkoma lampami górnymi wiec nie najlepsze warunki (przy dobrym swietle pewnie dawal by rade) za to 1.4 .... wolniej ustawiał ostrośc i to wyraźnie wolniej (moze kwestia puszki ? - pojechal do przodu potem sie cofnal i stop - tak powiedzial bym majestatycznie ale nie gubił się, nie spieszyło mu sie nie tak w punkt i stop jak 1.8 ) ale za to zdjecia .. wiekszosc trafionych albo b. blisko i widoczne w praktyce na 100% cropie

Podsumowując warto było .. wiedzialem ze jak w takim syfnym oswietleniu daje rade to przy naturalnym bedzie mega i jest no i do tego plastyka bokeh i wykonanie .. ogolenie Polecam jak by ktoś kiedyś ten temat odkopał

Pozdrawiam,
D.