PDA

Zobacz pełną wersję : Zostałeś okradziony - nie poddawaj się !!!



GeorgeX
27-12-2007, 13:36
W sierpniu zostałem okradziony z mojego sprzętu foto.
Skradziono mi C 350D i trzy obiektywy, filtry, lampę błyskową, oraz torbę Hamy i jeszcze inne rzeczy z samochodu.
Sprawa została zgłoszona na Policję i w zasadzie w tym momencie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawców.
Przez cały czas pełen wiary, objeżdżałem oraz mój przyjaciel lombardy i komisy w mieście w którym wyparował mi sprzęt i w okolicznych mieścinkach. Allegro również nadzorowałem. Po może trzech miesiącach straciłem nadzieje na cokolwiek. Miesiąc później zajrzałem do odpowiednich kategorii Allegro z myślą "zobaczmy kto sprzedaje mój sprzęt dzisiaj", i jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem "zbieg okoliczności" - większość przedmiotów takich jak moje sprzedawanych przez jednego użytkownika, na dodatek w mieście gdzie skradziono mi sprzęt. I w tym momencie muszę podziękować Gubińskiej Policji w woj. Lubuskim za elastyczność myślenia w takiej sytuacji i integralność przeprowadzonych działań, które doprowadziły do tego, że jeszcze w ten sam dzień a raczej wieczór sprzęt prawie cały został odzyskany i po paru dniach znalazł sie u mnie w domu.
Więc podsumowując, zamiast płakać po skradzionym sprzęcie - NIE PODDAWAJCIE SIĘ, szukajcie, pytajcie. W moim przypadku zostało to sowicie nagrodzone. Sprzęt po 4-rech miesiącach znów u mnie.

Pozdrawiam wszystkich skrzywdzonych przez amatorów cudzej własności i Komisariat Policji w Gubinie

kadr.org.pl
27-12-2007, 13:39
Pozdrawiam wszystkich skrzywdzonych przez amatorów cudzej własności i Komisariat Policji w Gubinie

Błąd składniowy - "ktoś" mógłby się poczuć urażony.

A poza tym gratulacje !!

Bonczar
27-12-2007, 13:43
Gratuluje odzyskania sprzętu i pozostaje tylko się cieszyć... szkoda, że nie we wszystkich przypadkach kradzieży, kończą się tak pomyślnie jak u Ciebie...
Pozdrawiam

BelYaal
27-12-2007, 15:08
Rowniez gratuluje, a swoja droga allegro cos mi ostatnio podejrzane sie wydaje, bo gdyby nie moja dociekliwosc to zakupilbym jak to okreslil sprzedawca "kopie zapasowa gry". Zreszta pozniej zaczalem sie przygladac, czy to odosobniony przypadek i nie... takze jeszcze raz fajnie, ze odzyskales wlasnosc.

arturs
27-12-2007, 15:09
Pozdrawiam wszystkich skrzywdzonych przez amatorów cudzej własności i Komisariat Policji w Gubinie

A kogo skrzywdził komisariat :mrgreen: ?

BelYaal
27-12-2007, 15:17
A kogo skrzywdził komisariat :mrgreen: ?

Zlodzieja, bo nie oblowil sie :lol:

GeorgeX
27-12-2007, 16:03
Racja chłopaki .... niestety nie moge juz poprawić, ale chodziło mi o to iż pozrawiam wszystkich z komisariatu w Gubinie...

muflon
27-12-2007, 19:10
Gratuluję. To jest już któryś z kolei taki przypadek na forum (trzeci to na mur, ale pewnie coś przegapiłem). Może idzie na lepsze? :roll:

himi
27-12-2007, 20:56
Sprawa w sądzie ruszyła? Znasz milusia, który cię okradł - pasera?

GeorgeX
28-12-2007, 14:51
Pasera widziałem, ponieważ uczestniczyłem w przeszukaniu mieszkania i identyfikowałem sprzęt. Paser ponoć nieświadomy przynajmniej takie ma zarzuty.
A ukradł ponoć ktoś dalej mieszkający przebywający w Gubinie na gościnnych występach. Co do sprawy w sądzie to jeszcze daleko ponieważ policja zbiera na nowo dowody, gdyż jak napisałem wcześniej sprawa była juz umorzona i ponownie ją otwarto...

ryszard_ochódzki
28-12-2007, 15:19
To brzmi jak opowieść w stylu...urzekła mnie Twoja historia :)

W każdym razie życzę powodzenia choć wątpię w nasze sądy.

alfsky
28-12-2007, 15:50
W każdym razie życzę powodzenia choć wątpię w nasze sądy.
Jak masz dobrego papugę to nie ma tragedii ;)
A że Kolega ma wygrane to może warto by było wnieść o odszkodowanie za poniesione straty materialne i moralne, a jakimś % z papugą sie podzielić. To dość powszechny układ.

Olszewski
28-12-2007, 16:59
Gratuluje ;) Nic tylko cieszyć się, że w takich sprawach jest choć cień szansy na odnalezienie sprzętu. Współczuje Ci, nerwy, emocje, przez debila, który nie miał co robić i chciał zarobić.

GeorgeX
28-12-2007, 20:21
Dzięki, ale tak naprawdę chodziło mi tylko o odzyskanie sprzętu. Udało sie go odzyskać i szczerze mówiąc wszystko mi jedno ile dostanie choć złodziejstwo trzeba tępić.
Pozdrawiam

himi
28-12-2007, 20:48
Z ciekawości, sprzęt rąbnęli ci z siedzenia, czy z bagażnika? Zastanawiam się, czy to była okazja dla złodzieja, czy cię namierzał.

GeorgeX
29-12-2007, 00:16
Niestety, moja głupota.... z siedzenia, rąbneli mi też radio z auta i GPS, a ja byłem dosłownie za murkiem 25metrów od samochodu...

illy
29-12-2007, 13:11
a kogo obchodzi czy z siedzenia, bagaznika czy z dachu samochodu, albo spod kola.

Moj sprzet wiec powinien moj pozostac. Tylko ze zyjemy w takim syfie ze aparat nawet ww tlumie fotoreporterow ciezko wyciagnac bo ktos moze namierzyc i pozniej potraktowac jakims twardym narzedziem twoja glowe.

Oczywiscie piszac moj mam na mysli kazdego z nas.

popmart
29-12-2007, 13:16
hehe ja ostatnio odzyskałem sprz ęt po włamaniu do domu i również "pomogłem" Policji

pozdro

marfot
01-01-2008, 23:01
Jak przekonałeś policję, że trzeba interweniować ? Jak trzeba argumentować, skąd wziąłeś dane sprzedającego, kupiłeś coś czy z centrali allegro?

GeorgeX
02-01-2008, 14:44
Cóż, policyjny telegram do allegro nie wchodził w grę, ponieważ była sobota wieczór. Sprzedający na allegro wystawił również grzecznościowo swojemu znajomemu samochód do sprzedaży. Umówiłem sie z policją, że spróbuję sie spotkać w sprawie oględzin samochodu. Po czym Policja "grzecznie" poprosiła o dane sprzedającej osoby w internecie, stąd adres i przeszukanie mieszkania. Dlatego wcześniej napisałem, że mieli elastyczne podejście. Spisali sie chłopaki z komisariatu i można było na nich liczyć, kiedy trzeba było działać szybko, w przeciwnym razie sprzęt mógł zostać sprzedany poza allegro bez danych kupującego. Co do argumentacji to sprawa była prosta: kradzież była zgłoszona wcześniej i potem poznałem swój sprzęt.

michaelx
17-01-2008, 00:13
Jako przyjaciel GeorgeX dodam jeszcze od siebie że sprzedawca-paser, przy swoim nicku ma SS i kilka tysięcy transakcji ukoronowanych pozytywnymi komentarzami kupujących..

konradl
17-01-2008, 00:37
a jest jakas przeszkoda w podaniu nika tego sprzedajacego?

GeorgeX
17-01-2008, 13:22
W sumie nie wiem czy mi wolno podać nick ponieważ nie wiem czy paserka była świadoma czy nieumyślna. choć myślę, że nie zrobię krzywdy nikomu podając nick: goocio2. Myślę, że po prostu takie rzeczy trzeba upubliczniać.

Tomek S.
17-01-2008, 19:03
Gratuluję szczerze odnalezienia sprzętu - "...szukajcie a znajdziecie..." - Łu 11,5-9 SPRAWDZIŁO SIĘ :D