PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr ?



weener
26-12-2007, 16:04
Witam,
Pod choinke sprawiłem sobie 350tke z kitowym obiektywem. Do tego statyw, karta 2 gb - standard/podstawy. Mam zamiar dokupić filtr polaryzacyjny. I tu problem. Jestem raczej nowicjuszem, dopiero rozpoczynam swoją fotograficzną pasję. Moje pytanie to jaki kupić, na co zwracać uwagę przy zakupie (rozmair 58 mm - tego wiem ze sie mam trzymać ;) - laik). Jeżeli chodzi o cene to raczej nie ma znaczenia - zależy mi na czymś dobrym co będe wykorzystywał przez lata (jasne). Pytanie kieruje do starych wyjadaczy.
pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku

zxzx
26-12-2007, 16:10
Nie kupuj tanich , ja takie mam i nie sa dobre jedynie nic zlego nie moge powiedziec na Hoja superHMCpro1 , dosc drogie (77mm -60funtow ) ale nie zaluje na tamtych wciaz mialem odblaski .

sniper88
26-12-2007, 16:24
Do kita polecam fioletowa serie Hoyi, w zupelnosci wystarczy:)

tombas
26-12-2007, 16:36
a ja powiem tak, nie kupuj żadnego filtra polaryzacyjnego:?: (narazie!)
dlaczego?
bo szybko KIT przestanie Ci wystarczac, będziesz chciał więcej, a to węcej bedzie miało większą średnice, węc jeśli już musisz miec polar to kup większą średnice np 67 lub 77 mm (do tego redukcja) i nie kupuj taniego bo to nie ma sensu (nie niżej niż szara hoya)

delaa
26-12-2007, 16:38
Witam,
Pod choinke sprawiłem sobie 350tke z kitowym obiektywem. Jeżeli chodzi o cene to raczej nie ma znaczenia - zależy mi na czymś dobrym co będe wykorzystywał przez lata (jasne). Pytanie kieruje do starych wyjadaczy.
pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku

Witam !

Może gripa sobie kup jak cena nie ma znaczenia i chcesz to (coś) wykorzystać przez jakiś czas.... (w "aproposie" 58 mm to żaden standard ;-))) ?
Kit kręci przodem - polar - ciężko wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem...

Pomyślności!!
PS.
Przepraszam że odpowiedziałem - pytanie było skierowane do ..:: Starych Wyjadaczy ::..

Olszewski
26-12-2007, 21:18
Kup ze średnicą 77mm jakikolwiek filtr czy UV czy Polar i redukcje. Jak Ci KIT przestanie wystarczać to nie będziesz musiał się pozbywać filtra.

I nie kupuj tanich, jak masz kupić tani to w ogóle nie kupuj, szkoda jakości zdjęć.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Kup ze średnicą 77mm jakikolwiek filtr czy UV czy Polar i redukcje. Jak Ci KIT przestanie wystarczać to nie będziesz musiał się pozbywać filtra.

I nie kupuj tanich, jak masz kupić tani to w ogóle nie kupuj, szkoda jakości zdjęć.

gof
26-12-2007, 21:25
karta 2 gb

Z ciekawości, jakiej firmy?


Mam zamiar dokupić filtr polaryzacyjny.

Lepiej żeby na zamiarze się skończyło, składaj na obiektyw :)

Młody wyjadacz.

Olszewski
26-12-2007, 21:26
Z ciekawości, jakiej firmy?


Sandisk Extreme III jest dla 350D/400D bardzo dobry, szybki,

Natomiast Extreme IV brałbym dla 30D/40D i wyżej bo niżej to bufor nie jest w stanie (w mojej 350D) zapchać mi Extreme III.

sniper88
26-12-2007, 21:49
a ja powiem tak, nie kupuj żadnego filtra polaryzacyjnego:?: (narazie!)
dlaczego?
bo szybko KIT przestanie Ci wystarczac, będziesz chciał więcej, a to węcej bedzie miało większą średnice, węc jeśli już musisz miec polar to kup większą średnice np 67 lub 77 mm (do tego redukcja) i nie kupuj taniego bo to nie ma sensu (nie niżej niż szara hoya)
bullshit:p Mnie kit tez nie wystarcza, ale jak narazie nie stac mnie na nowe szklo i polar jest dla mnie zbawieniem:D dodatkowo-wydalem na niego tylko 100zl, a na takiego 77mm to 350zl zejdzie jak nic, juz lepiej sobie 50 1.8 za to kupic;)


Kit kręci przodem - polar - ciężko wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem...

Kwestia przyzwyczajenia, ja nie narzekam (aczkolwiek jakos super wygodne to nie jest;))

Kup ze średnicą 77mm jakikolwiek filtr czy UV czy Polar i redukcje. Jak Ci KIT przestanie wystarczać to nie będziesz musiał się pozbywać filtra.
Strata 20zl jakos nie jest tragiczna, a pozwala na poczatku oszczedzic niemala sume:p


I nie kupuj tanich, jak masz kupić tani to w ogóle nie kupuj, szkoda jakości zdjęć.
Przy kicie nie zobaczysz roznic pomiedzy tanimi a dobrymi filtrami, za slaba ostrosc szkla (pomijam roznego rodzaju farbujace chinszczyzny, zielona hoye itp.):)

paulusus
26-12-2007, 21:54
Sandisk Extreme III jest dla 350D/400D bardzo dobry, szybki,

Natomiast Extreme IV brałbym dla 30D/40D i wyżej bo niżej to bufor nie jest w stanie (w mojej 350D) zapchać mi Extreme III.


potwierdzam ;)

Olszewski
26-12-2007, 23:19
Strata 20zl jakos nie jest tragiczna, a pozwala na poczatku oszczedzic niemala sume:p

Ale wydaje mi się, że lepiej teraz właśnie wyłożyć te 300zł niż w przypadku gdy się kupi L-kę za 2500zł i portfel będzie pusty.


Przy kicie nie zobaczysz roznic pomiedzy tanimi a dobrymi filtrami, za slaba ostrosc szkla (pomijam roznego rodzaju farbujace chinszczyzny, zielona hoye itp.):)

Słaba ostrość KITA + tandetny filtr da jeszcze większą kiche, więc na KITa albo zakładaj dobry filtr, albo wcale bo inaczej to przy tej jakości szkła jeszcze bardziej się skrzywdzisz.


Z ciekawości, jakiej firmy?

I odpowiedz sobie jeszcze na pytanie jak często robisz zdjęcia seryjne, bo jeśli rzadko to nie ma co się pchać moim zdaniem w Extreme IV przy obecnych cenach tej karty bo Extreme III wystarczy, a za cene IV kupisz sobie III o większej pojemności.

Mac
26-12-2007, 23:21
Przy kicie i polarze będziesz miał problem z tym, że kit kręci mordką co czasem może przeszkadzać. Druga sprawa pomyśl jakie szkło będziesz chciał kupić w przyszłości i kup filtr o takiej średnicy jak planowane w przyszłości szkło a do tego redukcję. Z doświadczenia pewnie Twoje następne szkła będą miały średnicę 67-77 mm. Firma? Osobiście B&W, ale dobra jest Hoya seria fioletowa lub czarna, dobre jest również Marumi.

tom170
27-12-2007, 01:18
Przy kicie i polarze będziesz miał problem z tym, że kit kręci mordką co czasem może przeszkadzać. Druga sprawa pomyśl jakie szkło będziesz chciał kupić w przyszłości i kup filtr o takiej średnicy jak planowane w przyszłości szkło a do tego redukcję. Z doświadczenia pewnie Twoje następne szkła będą miały średnicę 67-77 mm. Firma? Osobiście B&W, ale dobra jest Hoya seria fioletowa lub czarna, dobre jest również Marumi.

Ja mam zamiar kupic tamrona 17-50 /2.8 + filtr polar / szara połówka czym się kierować... wiadomo nie chcę wydać majątku ale też nie chce kupić badziewia... z polarem moge odczekać bo są drogie ale szare połowki też drogie widziałem tylko czy jest sens zaplacic np zamiast 50zl ... 100zl ???
A z polarem to mysle zeby KITa sie pozbyć i dołożyc do polara :)