PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z 400D :( prosze o pomoc



manieknsr
26-12-2007, 01:24
Witam, jako ze to jest mój pierwszy post, to na dodatek, post dotączy problemu z moim nowym nabytkiem. dostałem eos'a 400D z Ameryki, znajomy mi przywiózł na moją prośbe.Kiedy przyjechał, ucieszony zgłosiłem sie do niego po odbiór sprzęta.Pudełko było zamkniete, nie naruszone.Pierwsze co wypakowałem, włozyłem baterie, karte, nałozyłem obiektwy i do dzieła...I tu zaczynająsie poblemy. Obiektyw ustawiony na AF, aparat na zielony prostokącik-chciałem cyknąc pare kontrolnych fotek... niestety nie dało sie.lampa błyskowa zaswieciła, a lustro ani drgnie.. przestawiłem na MF, przycisnałem spust, zdjecie zostało zrobionie. wchodze w podglad, i niestety widoczny był tylko kawałek obrazu...dokładnie 2/5 całego wyswietlacza zajmował kawalek zdjecia, reszte tak jakby cos przysłoniło...podejrzewam ze jest to jakies zblokowanie lustra, ale nie znam sie na tym tak dokładnie... dodam ze w wizjerze tez nic nie widac, oprócz ustawień dotyczących parametrów zdjecia.... co moze byc nie tak? czy ewentualnie serwis canona w polsce uwzgledni mi gwarancje, na towar zakupiony w usa? prosze o pomoc...

janmar
26-12-2007, 01:46
Zdjałbym obiektyw, obejrzał wnetrze komory,{ moze wypadla matówka np,}i sprobowałbym bez obiektywu najlepiej w ustawieniu czasu "bulb" pstryknac i zaobserwowac ,co jest.Opisz potem nam co widziałes.

manieknsr
26-12-2007, 01:56
zaglądałem tam do srodka juz ze 100 razy, nic nie lata przy lustrze... potrząsając słysze tylko odgłosy stelaza lampy... probowałem takze robic zdjecia na wszystkie sposoby, ciagle to samo... zdjecia wychodzą tak, jakbym zakrywał poł obiektywu ręką;/

janmar
26-12-2007, 03:27
zaglądałem tam do srodka juz ze 100 razy, nic nie lata przy lustrze... potrząsając słysze tylko odgłosy stelaza lampy... probowałem takze robic zdjecia na wszystkie sposoby, ciagle to samo... zdjecia wychodzą tak, jakbym zakrywał poł obiektywu ręką;/

Czy patrzyłes do srodka na "bulb" lub długim np kilka sekund czasie, bez obiektywu?Musi wtedy byc widac jesli to sprawa mechaniki. Bo wyglada na to ze lustro nie podnosi sie az do matówki jak powinno.Pół obiektywu? Ok ,ale kurczaki które pół.lewe,prawe.dolne czy górne?.[Fajnie ,wyszło ze obiektyw ma cztery połowy]Pozdrawiam.Spróbuj z innym obiektywem,napisz jaki podpinasz.obiektyw moze blokowac lustro.

manieknsr
26-12-2007, 12:00
gdy robie zdjecie, widac tylko górną częsc foty,dokładnie 2/5 całego zdjecia, reszta jest tak jakby zacieniowana, tak jakby cos zakryło obiektwy lub lustro...tak w ogole wydaje mi sie ze jest ono podniesione do góry... nie mam mozliwosci podpiecia innego obiektywu:(

Bagnet007
26-12-2007, 14:27
Oglądnij migawkę na czasie "B".
Sprawdź czy jest w pełni otwarta.

janmar
26-12-2007, 20:18
gdy robie zdjecie, widac tylko górną częsc foty,dokładnie 2/5 całego zdjecia, reszta jest tak jakby zacieniowana, tak jakby cos zakryło obiektwy lub lustro...tak w ogole wydaje mi sie ze jest ono podniesione do góry... nie mam mozliwosci podpiecia innego obiektywu:(

Nie wiem dlaczego nie jestes pewien podniesienia lustra.A wiec jeszcze raz.
Ustaw bulb lub długi czas np 10 sek.zdejmnij obiektyw.obróc aparat otworem gniazda bagnetowego do siebie.patrzac na lustro nacisnij spust.zobacz czy lustro podniosło sie całkowicie[zniknie Ci z oczu]patrz czy widzisz matryce i czy całkowicie otwiera i zamyka sie migawka.prosiłem zebys napisał jaki masz obiektyw.spisz po prostu co na nim pisze.pozdrawiam.

lukep
26-12-2007, 21:55
W!

Zepsuta mechanika migawki.

Zdrowko

manieknsr
26-12-2007, 23:58
obiektyw kitowy 18-55 canona...zrobiłem fotke, aparatu http://dec26.imgshare.us/Z3T.jpg tak to wyglada...ta spreżynka która jest z tyłu, tak jakby blokuje lustro i nie chce ono dobic do góry, tzn. dobija jak palcem delikatnie je podniose, ale odchodzi na dół...
pozdrawiam
dzieki za zainteresowanie

manieknsr
28-12-2007, 00:16
http://link.imgshare.us/bpjZ3T tak to wyglada...

arex1973
28-12-2007, 18:28
Zdjęcie z podanego przez Ciebie linku ni otwiera się, przynajmniej u mnie.