PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z jakością wykonania :) ?



morfeusz_30
22-04-2005, 10:23
Na początku od razu nadmieniam że jestem początkujący i sorry jeśli się wypuszczę z jakimś głupim pytaniem :) Proszę o wyrozumiałość :)

Jestem na kupnie aparatu, a ściślej na sprowadzeniu go sobie z USA. Aktualnie waham się między modelem G6, a Pro 1. Ktoś mnie jednak wczoraj zaintrygował stwierdzeniem jakoby firma Canon miała problem z... jakby to powiedzieć...szczelnością i wykończeniem obudowy swoich aparatów. Że niby Canony się rozszczelniają w użyciu, brud się dostaje do środka, zasyfia matryce, soczewki itd. Proszę się nie śmiać :mrgreen: jeśli to kogoś bardzo rozbawiło. Jak to z tym jest ? Czy ktoś miał takie problemy ??
Byłbym też wdzięczny za wskazówki przy wyborze między G6, a Pro 1. Hmm a może coś jeszcze innego ??

Pszczola
22-04-2005, 10:27
Że niby Canony się rozszczelniają w użyciu, brud się dostaje do środka, zasyfia matryce, soczewki itd. Proszę się nie śmiać :mrgreen: jeśli to kogoś bardzo rozbawiło. Jak to z tym jest ? Czy ktoś miał takie problemy ??

Prawie wszyscy maja takie problemy (ci co ich nie maja to albo tego nie dostrzegaja, albo to ignoruja). Wszystkie aparaty i szkla tak maja. Jedne modele sa lepiej uszczelniane, inne raczej 'standardowo'. To nie jest jakas specyficzna cecha Canona, to jest specyficzna cecha tego rodzaju przedmiotow. Nie ma sie czym specjalnie przejmowac.

morfeusz_30
22-04-2005, 10:32
Prawie wszyscy maja takie problemy (ci co ich nie maja to albo tego nie dostrzegaja, albo to ignoruja). Wszystkie aparaty i szkla tak maja. Jedne modele sa lepiej uszczelniane, inne raczej 'standardowo'. To nie jest jakas specyficzna cecha Canona, to jest specyficzna cecha tego rodzaju przedmiotow. Nie ma sie czym specjalnie przejmowac.
No wczoraj czytałem właśnie np. wypowiedź jednego właściciela Pro 1, który "żalił się" że dostał mu się kurz między soczewki. Ale jak wcześniej napisał, że robił zdjęcia min. w afryce, w dość ekstremalnych warunkach. Czy takie zabrudzenia są do usunięcia np w serwisach ??

Pszczola
22-04-2005, 10:34
Nie powinno byc z tym wiekszego problemu.

p13ka
22-04-2005, 10:36
Czy takie zabrudzenia są do usunięcia np w serwisach ??
Są, tylko po co? Widać brud na fotkach? Kasa wyrzucona w błoto a o ryzyku spartolenia ustawienia soczewek nie wspominam.

morfeusz_30
22-04-2005, 10:39
Jezusicku, no nie wiem :D A jak przez jakiś paproch na matrycy, "ciocia wiesia" będzie miała np. jakiegoś syfa na czole ;) ?? Nie może tak być ??

mcdenko
22-04-2005, 11:07
Jezusicku, no nie wiem :D A jak przez jakiś paproch na matrycy, "ciocia wiesia" będzie miała np. jakiegoś syfa na czole ;) ?? Nie może tak być ??

Oczywiscie, ze moze, ale raczej przy duzym przymknieciu obiektywu f 22. Mysle, ze rzadko sie robi cioci Wiesi zdjecia z taka przyslona. Poza tym sa programy do retuszu i bardzo szybko sie Ciosi Wiesi paprochy z czola usuwa za ich pomoca! Zauwazylem ze im wiecej sie uzywa aparatu, im dluzej sie foci tym paprochy coraz mniej przeszkadzaja! :)

morfeusz_30
22-04-2005, 11:10
Oczywiscie, ze moze, ale raczej przy duzym przymknieciu obiektywu f 22. Mysle, ze rzadko sie robi cioci Wiesi zdjecia z taka przyslona. Poza tym sa programy do retuszu i bardzo szybko sie Ciosi Wiesi paprochy z czola usuwa za ich pomoca! Zauwazylem ze im wiecej sie uzywa aparatu, im dluzej sie foci tym paprochy coraz mniej przeszkadzaja! :)
No to mnie uspokoiłeś :D Bo ciocia wiesia jest wrażliwa na punkcie swojego wyglądu i nie przeżyłaby jakiś dodatkowych wstawek na twarzy ;)

mcdenko
22-04-2005, 11:14
Ciesze sie, ze moglem uspokoic i prosze pozdrowic Ciocie Wiesie :D

morfeusz_30
22-04-2005, 11:16
W imieniu Cioci Wiesi dziękuję za pozdrowienia :D

dorix30
22-04-2005, 11:36
Z cioci Wiesi zawsze mozna zrobic miss ;)

morfeusz_30
22-04-2005, 11:37
Z cioci Wiesi zawsze mozna zrobic miss ;)
Woooow jestem po wrażeniem :]