PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 350D - pomocy !



Nevermind
21-12-2007, 19:17
Witam !
Mam pewnien problem. Podłączyłem Canona 350D do KITa, i po paru zdjęciach wyskoczył mi Err99. Aparat się zawiesił, i przestał odpowiadać na żadne bodźce. Próbowałem wyjąć z niego baterie itp, ale niestety nic nie pomaga. Co mam zrobić ? Czy to wina softu (tzn. czy to on mógł się zawiesić) ?

Proszę o szybką odpowiedź,

Nevermind

iktorn92
21-12-2007, 19:22
Spróbuj przeczyścić styki miedzy body a szkłem.

markiz1234
21-12-2007, 19:25
Nic nie pomoaga. Aparat pozostaje poza kontrolą. Testowany był na trzech obiektywach canona dwóćh różnych kartach pamięci oraz bateriach.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Aparat nie reaguje na wyłączanie dopiero po wyciagnieciu baterii skutkuję, menu się nie włącza, autofocus ostrzy, ale zdjęcia nie ma zamiaru zrobic. Podszan nastawiania przysłony albo czasu naswietłania dopiero nacisnięcie spustu podaje aktualne ustawienia.

gof
23-12-2007, 00:26
A bez obiektywu i karty, w trybie M (czyli eliminując np. automatycznie wyskakującą lampę) też się wiesza?

pawlo234
23-12-2007, 11:11
U mnie to samo od wczoraj, zero reakcji, 350D umarł :-( Po zrobieniu kilku fotek przyniosłem do domku i już nie wstał. Co jest grane? Nic nie pomaga, pokazał raz E99 i tyle teraz nic :-( można zmieniać tylko tyb wyzwalania migawki, znaczy widać tylko zmiany na wyświetlaczu i nic więcej. Czy ktoś miał jeszcze podobny problem??

Pozdrawiam

markiz1234
23-12-2007, 11:40
Aparat jest zawieszony. Po wyskoczeniu err99 odpaliłem go jeszcze raz i od tamtej pory (czytaj trzy dni) nic nie pomaga. Próbowałem wyciągnąć beterie obie na całą noc i nic. Co zauważyłem aparat wyczerpuje baterie. Jest wyłączony bateria pełna jak ide spać, a rano nie chce się już odpalić, testowałem na dwóćh bateriach.
Pytanie do pawlo234: Czy Twój aparat działał z gripem? Jak tak to jakim?

CYNIG
23-12-2007, 11:49
U mnie to samo od wczoraj, zero reakcji, 350D umarł :-( Po zrobieniu kilku fotek przyniosłem do domku i już nie wstał. Co jest grane? Nic nie pomaga, pokazał raz E99 i tyle teraz nic :-( można zmieniać tylko tyb wyzwalania migawki, znaczy widać tylko zmiany na wyświetlaczu i nic więcej. Czy ktoś miał jeszcze podobny problem??

Pozdrawiam

A nie robiles zdjec na zewnatrz na mrozie?? I potem od razu wyjales w cieplym pokoju??
Sprobuj pootwierac wszystkie klapki i zostawic go w spokoju do wysuszenia skroplin, moze pomoze. Oczywiscie z wyjetym akumulatorkiem.

pawlo234
23-12-2007, 13:00
markiz1234 aparat działał bez gripa, jeśli chodzi o baterię to również zauważyłem że bardzo szybko ją rozładowywuje, może jakieś zwarcie, tylko gdzie i dlaczego. Nie kumam tego. Mam ochotę go rozebrać, ale boję się że jak nie poradzę to do serwisu a tam powiedzą mi że rozbierany i że usterka z mojej winy.

Aparatem nie pstrykałem na mrozie, jednyne zimno jakie mógł odczuć to podczas przewożenia w samochodzie (zanim się autko zagrzało), ale cały czas w torebuni. Nie wierzę że to mogło być powodem a jeśli tak to ja nie chcę takiego aparatu. Zresztą nie był odrazu po przyniesieniu uruchamiany. Nie wiem co się stało, ale mam zgryza, Canon ma u mnie podpadzioche. Sam nie wiem co z tym teraz robić. Gwarancji już nie ma bo była 1 rok, ciekawe ile mnie skasują. Szukałem po forach polskich i zagranicznych ale rozwiązania nie znalazłem, wszyscy zalecają w takim przypadku serwis. Nieliczni tylko piszą że aparat się uruchomił po wyjęciu bateri, niestety u mnie to nie działa :-((

Pozdrawiam

markiz1234
23-12-2007, 13:39
JA napewno nie będę mojego rozbierał jak nic "cudownego" się nie stanie to w nowym roku wysyłam go speców canonowskich. Zastanawiam się jeszcze czy mogło by coś pomoc wgranie nowego firmware. Niestety nie zobaczyłem jaki był poprzedni, aparat mi padł po dniu użytkowania:(

pawlo234
23-12-2007, 13:54
Cholera wie co się stało, nigdy przedtem żadnego errora nie wyrzucił ani razu. Ale co to za technologia która dziś działa a jutro nie i nie wiedzieć czemu. Uszkodzenie samo z siebie. Śmiech a nie Canon. Jak dalej będą robić taką tandetę do daleko nie pociągną i jeszcze piszą "Made in Japan" szkoda gadać.
Chyba trza się przerzucić na Nikona

Pozdrawiam

brykajacy_tygrysek
06-01-2008, 17:40
wkladajac karte pamieci do body 350D uszkodzilam te wewnetrzne bolce. czy wie ktos moze jaki bedzie koszt naprawy tego lub czy gwarancja to obejmuje.

Vitez
07-01-2008, 19:17
wkladajac karte pamieci do body 350D uszkodzilam te wewnetrzne bolce. czy wie ktos moze jaki bedzie koszt naprawy tego lub czy gwarancja to obejmuje.

http://canon-board.info/showpost.php?p=303843&postcount=20