PDA

Zobacz pełną wersję : Canon z dobrym AUTO



K@tarzyna
19-12-2007, 20:12
Witam
Przez około 2 lata służył mi dosyc dobrze canon a610, lecz ostatnio wypadł mi z rąk na podłoge i sie popsuł (zoom). Dlatego jestem zmuszona zakupić nowy.
Czy ktoś moze mi doradzić jakiegoś canona (bądź inny) z dobrym auto. Moje fotografowanie ogranicza sie przeważnie do robienia zdjeć mojemu dziecku, dlatego tez zalezy mi zeby robił ładne zdjęcia na Auto i programach tematycznych. W canonie a 610 przeszkadzalo mi to ze w "moich rękach" najczęsciej migał na ekraniku ten czerwony aparacik i zdjecia wychodzily zasniezone. Nie wiem czy stabilizacja obrazu w aparacie to wyeliminuje?

Z góry dziękuje za jakies sugestie.

Vitez
21-12-2007, 01:36
S5 IS

Uzasadnienie:
- w auto właściwie wszelkie kompakty jako-tako sobie radzą (jeśli chcesz uniknąć wad zdjęć jakie się pojawiają w auto to... trzeba przestać używać auto)
- stabilizacja pomoże
- szybko autofocus
- nagrywanie dłuuugiich filmów
- działa zoom w czasie nagrywania filmów
- obrotowy LCD

PawelX
22-12-2007, 20:28
S5 IS to chyba nie najlepszy wybór. Przy słabym świedle automatyka podbije iso, i widać szumu już przy 200. Chyba że koleżaanka będzie używała trybu P. Może A650 IS będzie lepszy, ma matrycę 1/1,7".

Mac
22-12-2007, 20:49
Wszystko zależy od budżetu, następcą A610 jest A650IS, następnym sensownym wyborem jest SX100 IS po drodze do rozważenia pozostają jeszcze A570 IS i A720 IS. S5 IS jest bardzo ciekawą propozycją ale nie jestem przekonany, że warto wydawać aż tyle za ten aparat.
Moja rekomendacja SX100 IS.

epoxer
23-12-2007, 00:03
S5 IS jest bardzo ciekawą propozycją ale nie jestem przekonany, że warto wydawać aż tyle za ten aparat.


Jeśli ma być użytkowany tylko do robienia zdjęć i tylko w trybie AUTO to pewnie nie warto.

W innym wypadku jak najbardziej warto szczególnie jeśli ktoś dobrze się zapozna z aparatem a dodatkowo kręci również filmiki (tutaj mamy dostępny m.in zoom, stabilizację optyczną i dźwięk stereo).

Mac
23-12-2007, 00:51
Jeśli ma być użytkowany tylko do robienia zdjęć i tylko w trybie AUTO to pewnie nie warto.

W innym wypadku jak najbardziej warto szczególnie jeśli ktoś dobrze się zapozna z aparatem a dodatkowo kręci również filmiki (tutaj mamy dostępny m.in zoom, stabilizację optyczną i dźwięk stereo).

Może i tak, ale do kręcenia filmików to raczej jest kamera a nie kompakt. Poza tym S5 IS to lekko zaawansowany kompakt amatorski. Dla strzelania fotek z auto lepiej wybrać coś tańszego.

retter
23-12-2007, 16:39
K@tarzyna
Ten mały czerwony aparacik (przynajmniej tak jest u mnie a650) informuje że zdjęcie może być poruszone, taka mała wskazówka że może trzeba coś lepiej ustawić ISO, IS itp.

Siostra wybrała A720 IS do fotografowania swoich małych pociech, i jest zadowolona ze względu na to że:
+ dobrze się trzyma, jak dla drobniejszej kobiecej dłoni bardziej pasuje A720 niż S5,
+ jest nie duży mieści się w torebce,
+ ma gryf, dzięki czemu jest jak wziąć aparat do reki, a nie opuszkami palców!
+ teraz bawi się pół manualem, bo widziała ze w trudnych sytuacjach to się bardziej sprawdza,
- ale jak dla mnie gryf jest opakowany złym plastikiem (śliskim, weź se do reki olympusa sp-550 podobny do S5 a zrozumiesz, jej też tak powiedziałem i chodził jej po głowie)
- brak daty na zdjęciach poza trybem pocztówkowym (ale to chyba cała seria A ma tak) ale da się to obejść skryptem tyle ze TAKIEGO NIKT NIE NAPISAŁ,
= a po za tym jest zadowolona!!

Ja ma A650 IS bo mam większe wymagania
+ gryf jest opakowany plastikiem matowym więc aparat stabilniej trzymam
+ obracany ekran sam sobie moge robić zdjećia (lub z innymi bez potrzeby proszenia bu ktoś staną za aparatem i cykną bo se obracam ekran i wiedze to samo, bezpieczniej bo czasem ktoś ma szybkie nogi:) ) fotograf i model w jednym tak się uczę wykorzystywać aparat do fotografowania ludzkiej natury,
+ 4 aku w nocy lampa się szybciej ląduje niż A720(2 aku),
+ pasek na rękę jest ze spinka (zabezpieczeniem) drobnostka ale cieszy bo aparat jest bezpieczniejszy
+ do niego polecam pokrowiec kodaka (czarny, z dołu kieszeń na kabelki, z przodu przegroda na pudełko 4xaku, cena kosmiczna ok 39zł w euro rtv, aparat siedzi IDEALNIE i jest miejsce na szybko złączkę – nie sprawdzałem !),
+ duża matryca duże możliwości kadrowania po zrobieniu zdjęcia
- jest większy
- jest cięrzejszy (jak go dostałem to myślałem by go sprzedać, ale odczekałem pierwsze złe wrażenie i teraz wiedze że to jest jedyny aparat który najlepiej spełnia MOJE wymagania)
- DUZY (minus) za klapkę od usb jest źle przymocowana komuś należą się baty za zrobienie takiego błędu!! kupujesz czytnik kart i jest spokój,
- duża matryca duże szumy,
- brak daty na zdjęciach poza trybem pocztówkowym (ale to chyba cała seria A ma tak) ale da się to obejść skryptem tyle ze TAKIEGO NIKT NIE NAPISAŁ,
= Ja jestem zadowolony, ale mam duże wymagania,

SX100 większy od A720 a ma większy zoom (potrzebny Ci ?) lepiej zwróć uwagę na dolna ogniskową dającą większy kadr - zdjęcie.
28 mm - super,
35 mm - standard,
35 > coraz gorzej,

S5 nie wyobrażam sobie siostry chodzącej obok dzieciaków z tak dużym aparatem, a pyzatym gryf tez ma plastik bleee

Ponadto polecam dokładnie dobrać torbę do niego tak by była WYGODNA, było miejsce na dodatkowe aku, kable usb i TV i ewentualnie jak może kiedyś kupisz statyw to żeby nie trzeba było odkręcać szybko złączki by schować aparat.

Oj rozpisałem się, ale mało jest konkretnych informacji, mam nadzieje że kilku ludziom to pomoże.
A moderatorom forum na zwiększenie okienka bo cięszko się pisze a przestrzeń jest zle wykorzystna.
Pozdrawiam.

Vitez
23-12-2007, 19:28
S5 IS to chyba nie najlepszy wybór. Przy słabym świedle automatyka podbije iso, i widać szumu już przy 200. Chyba że koleżaanka będzie używała trybu P. Może A650 IS będzie lepszy, ma matrycę 1/1,7".

A w którym kompakcie automatyka nie podbije ci ISO i który kompakt nie szumi? W odpowiedniej cenie oczywiście?
Wg mnie nie ma różnicy w tym segmencie i w tych parametrach pomiędzy tymi aparatami.
Dodatkowo tryb zielony raczej nie podbija ISO tak by szumieć a po prostu włącza lampę błyskową.

Oczywiście przy umiejętnym zastosowaniu odpowiedniej kombinacji iso,przysłony,stabilizacji,trzymania aparatu i ew. NeatImage można uniknąć użycia lampy błyskowej ale raczej nie o to chodzi autorce wątku a o najskuteczniejszy point&shoot. W skuteczności S5 IS nie różni się od A 650 IS (fizyczna wielkość matrycy w obu jest malutka i w obu procek i wewnętrzny soft musi się nieźle nabiedzić z odszumianiem itp upiększaniem zdjęć). W użyteczności - lepszy jest S5.

Mac
23-12-2007, 20:13
W tej klasie aparaty serii A są bardzo podobne, to proste amatorskie konstrukcje i nie oczekujmy nic nadzwyczajnego. Tryb auto jakkolwiek całkiem użyteczny jest pewnym kompromisem i zazwyczaj podbija ISO (większe szumy) i lubi doświetlać lampą (czego ja osobiście nie lubię). Dość dobrą charakterystykę użytkową przygotował retter. Jedna moja uwaga dół na 35 mm nie zachwyca ale 35 czy 36 mm nie robi tutaj różnicy.

K@tarzyna
28-12-2007, 21:45
Witam ponownie
Dziekuje bardzo za te kilka sugestii.
Co do mojego zapytania o aparat z dobrym auto to chyba nieaktualne, poniewaz mam zamiar w koncu nauczyć sie czegos więcej niż naciskać przycisk on/off i pstrykac zdjecia na A. Moje postanowienie noworoczne!
Mam nadzieje ze dam rade................?
Dlatego oczywiscie spytam jaki aparat byscie polecili?
Szczerze mówiac to juz tyle sie naczytałam na temat róznych aparatów, ze głowa boli, poniewaz z wiekszosci wypowiedzi wynika ze najlepszym wyborem jest lustrzanka. Pytanie tylko czy dam sobie rade z takim aparatem? Czy dla początkującego amatora to dobry wybór? Czy na początek kupic lepij jakąś hybryde? Pozatym na poczataek nie chce wydac wiecej niż 3 tys zł.

ArturBonoVox
28-12-2007, 21:55
Lustrzanka cyfrowa. Teraz sie zacznie watek.