PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ręcznie(na białą kartkę) ustawić balans bieli w 1D MKII?



kamael
18-12-2007, 22:27
Pewnie już gdzieś było ale ponawiam pytanie i proszę o instrukcje, jak to zrobić krok po kroku :)

Auwo
19-12-2007, 00:34
Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi.
A jak już się nawet czytać nie chce, bo o przeszukaniu forum nie wspomnę, to może lepiej sobie podarować przygodę z fotografią ?!
... na białą powiadasz ?

paweleverest
19-12-2007, 00:36
Tak jak w każdym innym aparacie pstrykasz biała lub szarą kartke. W menu wybierasz cutom WB tam pojawia ci się zdjęcie które zrobiłes naciskasz ok lub set ( nie wiem 1dynki nie miałem ) i potem WB ustawiasz na custom :)

yerzu
19-12-2007, 01:30
Jak cholera jasna mozna tego nie wiedziec majac profi sprzet ?????!?? Nie wiem nie mialem marka w reku nigdy a zapytam czy ma on tryb AUTO ?

marekb
19-12-2007, 01:34
na białą to nie wiem ale na niebieska to się domyślam. Cholera znów najwiecej sie wypowiadają na temat sprzętu ci co go w ręku nie mieli...;)

bebesky
19-12-2007, 08:56
Cholera znów najwiecej sie wypowiadają na temat sprzętu ci co go w ręku nie mieli...;)

bo niektórych cholera bierze jak ktoś pyta o rzeczy które są w instrukcji. Instrukcje są zrozumiałe (dla średniorozwiniętej umysłowo osoby potrafiącej czytać)

Leniwcom trzeba mówić stanowcze NIE :) ;)

Powinno być podobnie jak z odsyłaniem do wyszukiwarki tych co zadają pytania będące tematem na forum już po tysiąckroć. Może, jeżeli ktoś zadaje pytanie dotyczące rzeczy jasno opisanej w instrukcji powinno się zamykać wątek? Oczywiście nie mówię o sytuacji gdzie ktoś wykonuje coś zgodnie z zaleceniami instrukcji a nie wychodzi :)

kamael
19-12-2007, 15:58
Witam
I znowu frustraci biją pianę. 5 odpowiedzi, a jedna na temat. paweleverest dzięki.

bebesky
19-12-2007, 16:08
Może pierw zapoznaj się z definicją słowa frustrat.
Ponadto jeżeli chciałeś otrzymać odpowiedź na swoje pytanie i nie czytać opinii innych trzeba było zapoznać się z instrukcją obsługi.

KrzysK
19-12-2007, 16:30
A może autorowi wątku chodziło o to by się sprzętem pochwalić
Chwalę więc - jedynka jest suuuuuupeeeerrrrrr!!!! Co tam umiejętność jego obsługi, co tam umiejętność wykorzystania jego możliwości... Ważne jak profesjonalnie w ręku wygląda. Szkoda tylko, że zdjęcia wyglądać tak samo nie będą :-(. Dlaczego tak myślę? Ano dlatego, że jak ktoś kupuje samolot a pilotować nie potrafi to skutek jest ten sam. Samolot też fajnie na podwórku wygląda. A jak się zacznie od latawca to i posterować można i frajda jest. Naprawdę.

marekb
19-12-2007, 17:16
a potem kolejne pytania typu :
-- ratunku!! cos mi strasznie strzela ja rbię zdjecie - w poprzednim kompkcie tak nie było- czy mam wysłać do serwisu czy sam naprawie..??
albo: jaki obiektyw do 1D MkII - czy 18-55efs można podpiąć...?? ;)

Kamyczek
19-12-2007, 17:33
Święte słowa, KrzysK :!:

Dzięki, marekb! Sprawiłeś, że w tym smutnym dniu uśmiech zawitał na moje ponure oblicze :lol:

asdfasfd
19-12-2007, 17:40
Nie bądźcie żałośni... nie wiedział to się spytał. Jeżeli ktoś ma z tym jakiś problem to polecam pójście do dobrego psychologa. Jeżeli dla kogoś wątek jest nudny, co można zobaczyć po tytule, to niech do niego nie wchodzi.

marekb
19-12-2007, 19:29
asdfasfd, do mnie piszesz...??

do wszystkich innych: moje pisanie traktować z przymrużeniem oka

asdfasfd
19-12-2007, 19:31
asdfasfd, do mnie piszesz...??

do wszystkich innych: moje pisanie traktować z przymrużeniem oka

Piszę do ogółu.

paweleverest
19-12-2007, 22:38
Na miejscu moderatora już bym to dawno skasował bo tylko klawiatura wam się chłopaki wyciera :)