PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie szkło do 350D ???



KUDLATY36
21-04-2005, 16:56
Mam trochę kaski i chciałem kupić 350D Byłem w sklepie i okazało sie że ta optyka w zestawie to kicha..Dopiero zaczynam i nie mam pojecia jakie szkło ?
Potrzebuje coś w miarę uniwersalnego na początek.
Proszę o pomoc - dzięki z góry :rolleyes:

tpop
21-04-2005, 17:22
a czy zadales sobie chociaz odrobine trudu na przeszukanie forum? Czy olałeś nas wszystkich?
Wystarczy odrobina chęci:
http://canon-board.info/showthread.php?t=2585&highlight=obiektyw
http://canon-board.info/showthread.php?t=2702&highlight=obiektyw
http://canon-board.info/showthread.php?t=2643&highlight=obiektyw

a zeby juz cos od siebie: zostaw sobie kita.

Tomasz Golinski
21-04-2005, 17:22
Jak dopiero zaczynasz, to optyka będzie wystarczająca. Pisano tu wielokrotnie, że za te pieniądze to najlepszy wybór. Pobaw się tym, naucz więcej i wtedy sam zdecydujesz. Może będziesz wolał dokupić tele, może wymienić kit.

marekbp
21-04-2005, 18:45
Ciekawe jak długo miałeś z nim doczynienia, żeby twierdzić, że jest kiepskie. Ile zdjęć nim zrobiłeś?

Scream
06-11-2005, 17:12
Witam
Zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, choć przeglądam to forum już od dłuższego czasu. Znalazłem już dzięki niemu (forum) wiele informacji dot. sprzętu fotograficznego, które rozwiały moje wątpliwości.
Obecnie posiadam aparat Canon 30V + Canon EF 28-108 f4-5.6 + Tamron f4-5.6 LD. Sprzęt spisuje się bez zarzutu. W najbliższym czasie zamierzam kupić 350D. Potrzebuję cyfry do szeroko pojętej reporterki(koncerty, imprezy sportowe, wydarzenia itp.). Nie jest to reporterka profesionalna, ale od czegoś trzeba zacząć.W każdym razie zdjęcia potrzebne mi są "na zaraz" i nie mam czasu na czekanie aż je ktoś wywoła. Zastanawiam się nad obiektywem do tego body. Nie chcę kupić zestawu ze szkłem kit'owym, bo takowe już posiadam w 30V. Wystarczą mi na początek te obiektywy, które mam, czy może konieczne okaże się zainwestowanie w "coś jasnego" ? Wiadomo,zdjęcia reporterskie robione są czasami w ekstremalnych warunkach i nie ma w nich miejsca na wiele błędów. Liczy się szybkość i precyzja. Te cechy posiada 350D, ale czy moje obecne szkła dadzą radę ?
Zaznaczam, że mój budżet jest mocno ograniczony i w zasadzie starczy mi na body+BP, a ewentualne dodatkowe szkło to już mocne zaciśnięcie pasa i rozbicie i tak już chudej "skarbonki".
Czekam na wasze podpowiedzi i sugestie. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Tomasz Golinski
06-11-2005, 17:21
Jaki tamron? Trochę może jednak brakować Ci szerokiego kąta, wiec jednak pomyśl o kicie 18-55. Jeśli chodzi o jasność to jak zawsze: 50/1.8 ewentualnie polecany Tamron 28-75/2.8 (chyba).

Argento
06-11-2005, 17:25
Czesc,

mialem taki sam, albo podobny, problem do Twojego.

Dlugo robilem zdjecia amatorsko kompaktami, ostatni to byl Sony DSC-V3, z ktorego bylem bardzo, bardzo zadowolony, ale po zrobieniu nim 9700 zdjec wszelakiego rodzaju stwierdzilem, ze musze miec lustrzanke.

Niniejsze forum odkrylem pozno, tuz przed zakupem, czytalem je namietnie i dlugo, na pewne pytania odpowiedz znalazlem od razu, na inne raczej nie znalazlem, w koncu jednak musialem sie zdecydowac i ...kupilem.

Po miesiacu uzywania 350-ki z dwoma roznej klasy obiektywami stwierdzam, ze jestem bardzo zadowolony zarowno z wyboru, jak i z nowych doswiadczen.

Doswiadczenia owe sa dla mnie najwazniejsze, nie zas dywagacje i kolejne pytania o wybor osprzetu. Sadze, ze moze w pelni wykorzystam mozliwosci zakupionego sprzetu w ciagu najblizszego roku, ze wzgledu na wolny czas, obowiazki sluzbowe itd.

Moja podpowiedz jest taka - wczytaj sie w forum, tutaj jest mnostwo opinii prawdziwych praktykow, a pozniej....wybierz sam i pstrykaj na maksa ;).

Pozdrawiam

Krzysiek

Scream
06-11-2005, 17:27
O cholera, z pośpiechu zapomniałem napisać :p To jest Tamron 70-300mm. Zastanawiam się nad szerszym kątem, bo jak wiadomo, to co mam obecnie trzeba sobie razy 1.6 pomnożyć. Faktycznie może się zdarzyć, że będzie mi brakowało szerszego kąta...Znowu trzeba będzie kaskę wyłożyć :|

Scream
06-11-2005, 17:36
Argento, widzę ,że konfigurację szkieł mamy podobną. Chciałbym się dowiedzieć, jak u Ciebie jest z jakością zdjęć ? Zarówno tych zrobionych krótkim jak i długim obiekiektywem ?

student_22
06-11-2005, 17:59
"Byłem w sklepie i okazało sie że ta optyka w zestawie to kicha..Dopiero zaczynam i nie mam pojecia jakie szkło ?"
Jak zaczynasz to skąd wiesz że kit to kicha? Bo ja się już tyle nasłuchałem że hej i powiem ci że po prostu to jest już POWSZECHNA opinia która obiegła cały świat wzdłuż i wszerz. Każdy ci powie że Canonowski KIT jest kit (tzn mówie o sklepach)
Dopiero zaczynasz ? Tzn co robić na cyfrze czy w ogóle robić foty. Jak to 2-gie to gwarantuje że zanim się pokumasz co i jak to zbierzesz na cos lepszego no chyba że cię stać na wszystko czego zapragniesz to kup od razu cos innego.
Co do tej kitowści KITOWEGO szkła to guzik a nie prawda. Owszem nie jest najlepsze na świece (a poza tym co można dostac za ok 200 zł - rożnica miedzy KIT a BODY) ale tez nie robi zupełnego syfu. Widziałem tak wypasione foty z Kita że szczęka mi opadała do ziemi.
Każdy ci powie że przy pełnym otwarciu robi troszke mydła ale czytałem też tutaj że jak sie przyzyczaić i zaprzyjaźnić z funkcją podostrzania niewielikiego w PS to jest używalny. Poza tym tak czesto jest że obietywy (te słabsze i tańsze) mydlą na pełnej diurze.
Ja niebawem kupuje 350D i to własnie z kitem bo chce mieć szeroki kąt. Jeśli takowego nie potrzebujesz to może rzeczywisce kup coś innego za niewielką kase. Jak cię stać na wszystko to kup L-kę bo podobno nieźle foci albo Sigme 18-50 f/2.8 (oba zbierają b.dobre opinie tu i na innych forach)