PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40 D czy warto



tank102
18-12-2007, 18:26
Jestem nowy na forum. I zastanawiam się czy wejść w system Canona czy Nikona.
Ale po przeczytaniu testu Nikona D300 na optycznych dochodze do wniosku że nie ma idalnych aparatów, że taniej oczywiście amotorsko wejść w system (nie podaje super obiektywów na na początek)Canona i zaczynać powoli się bawić w focenie lustrzanką.
Zastanawiam się czy dobrze wybieram czy poczekać na nowszy model , który zapewne pojawi się już w lato 2008.
Do spstrykania posiadam już Canona cyfrowego.:?:

GrzegorzS
18-12-2007, 18:33
Jeżeli lubisz bardziej czekać niż robić zdjęcia - czekaj.
Jeżeli jednak robić zdjęcia to kup to co wydaje Ci się bardziej pasujące. Ładniejsze, lepiej się trzyma, znajomi mogą kiedyś pożyczyć Ci jakieś szkło itd. itp.

darnok
18-12-2007, 18:39
czekanie na lepszy model moze przeciagnac sie w nieskonczonosc bo co jakis czas wychodza nowe modele
a zdjecia zrobione w tym czasie - bezcennne

knoxville
18-12-2007, 19:05
Na lato wyjdzie 50D to wtedy zadasz sobie pytanie czy może lepiej zaczekać na 60D. A czas ucieka. Nie sądzę, że następca będzie miał jakieś kolosalne innowacje technologiczne. Nowością pewnie będzie Digic IV i matryca 12MPX. Kupuj i nie marudź.

paweleverest
18-12-2007, 19:20
Nie czekaj !! Wg wielu żródeł matryca APS-C jest już wyżyłowana na maxa więc kolejne modele raczej nie wniosą nic rewolucyjnego - przynajmniej w tej klasie cenowej o jakiej myślisz

Kolekcjoner
18-12-2007, 20:23
Jestem nowy na forum. I zastanawiam się czy wejść w system Canona czy Nikona.
(....)

O bardzo rozsądnie i na tym bym poprzestał :mrgreen:.


Nie czekaj !! Wg wielu żródeł matryca APS-C jest już wyżyłowana na maxa (....)

To jeszcze nie jest przesądzone 8).

privilege
18-12-2007, 20:27
Dokładnie to samo pytanie mógłbym zadać ... 40D czy warto ?... Właśnie pozbyłem się (z żalem) Sony R1 i zamierzam sobie zafundować pierwsze cyfrowe lustro (analoga miałem zaszczyt posiadać ) i również mam straszną zagwozdkę co wybrać Canon (http://k53.pbase.com/o3/69/84269/1/89821880.afrEiXOv.CanonBlur.jpg) czy Nikon (http://www.ee.pw.edu.pl/~dziocht/nikon.jpg)
Pierwsza idea była taka 40D + 50 1.4 bo nie chcę żadnych lipnych szkieł kitowych ale ta idea ma jeden słaby punkt jakoś dziwnie bardziej podobają mi się obrazy z 30D oraz 20D niż z 40D i zastanawiam się z czego to wynika czyżby nowy sprzęt jeszcze nie opanowany i mniejszy odsetek udanych fotografii ? zastanawiam się również nad 5D bo jednak zaczynam zauważać różnice w obrazie :) ale na 5D wszyscy narzekają na wszystko ...poza obrazem...Powiem tak ok 6 tysięcy zł na body + jedna dobra jasna stałka ...na początek bo lista jest długa :) dłuższa od zdolności kredytowej jak to mówia ;) co radzicie oprócz Google ...

Slavko
18-12-2007, 21:04
Dokładnie to samo pytanie mógłbym zadać ... 40D czy warto ?... Właśnie pozbyłem się (z żalem) Sony R1 i zamierzam sobie zafundować pierwsze cyfrowe lustro (analoga miałem zaszczyt posiadać ) i również mam straszną zagwozdkę co wybrać Canon (http://k53.pbase.com/o3/69/84269/1/89821880.afrEiXOv.CanonBlur.jpg) czy Nikon (http://www.ee.pw.edu.pl/~dziocht/nikon.jpg)
Pierwsza idea była taka 40D + 50 1.4 bo nie chcę żadnych lipnych szkieł kitowych ale ta idea ma jeden słaby punkt jakoś dziwnie bardziej podobają mi się obrazy z 30D oraz 20D niż z 40D i zastanawiam się z czego to wynika czyżby nowy sprzęt jeszcze nie opanowany i mniejszy odsetek udanych fotografii ? zastanawiam się również nad 5D bo jednak zaczynam zauważać różnice w obrazie :) ale na 5D wszyscy narzekają na wszystko ...poza obrazem...Powiem tak ok 6 tysięcy zł na body + jedna dobra jasna stałka ...na początek bo lista jest długa :) dłuższa od zdolności kredytowej jak to mówia ;) co radzicie oprócz Google ...
Na 5 D najbardziej narzekają Ci, co go w rękach nigdy nie mieli. W rzeczywistości to bardzo dobry aparat. Jeśli lubisz piękne obrazki, to bierz 5D. Jeżeli satysfakcjonuje Cię przyzwoita jakość obrazu, ale przy okazji lubisz od czasu do czasu się "pobawić", to bierz 40D.

irekaro
18-12-2007, 21:11
zależy co focisz, jak potrzebujesz szerokość to może być któryś z nich a jak tele to ja brałbym olimpusa- ma kropa razy 2

privilege
18-12-2007, 21:19
lubię piękne obrazki oraz
od czasu do czasu się "pobawić" z naciskiem na piekne obrazki :)

Ps.to co zazwyczaj fotografuję mam w linku na dole ale nie ma tam zdjęć w zastanym słabym świetle a tego bym chciał ,więcej dlatego wybieram Lustro Canona ....tylko którego ??? 40D czy 5D

MMM
18-12-2007, 23:49
oraz z naciskiem na piekne obrazki :)

Ps.to co zazwyczaj fotografuję mam w linku na dole ale nie ma tam zdjęć w zastanym słabym świetle a tego bym chciał ,więcej dlatego wybieram Lustro Canona ....tylko którego ??? 40D czy 5D
Teraz już Nikon ma matryce z niskim szumem więc jeśli o to chodzi to kupując D300 zamiast 40D powinieneś być bardziej zadowolony bo to lepszy korpus. Jeśli mały obrazek to oczywiście 5D, no chyba że stać cię na D3.

Sproqet
09-02-2008, 00:20
Na czarnym forum jest wątek dotyczący różnic D300 i 40D. Sami posiadacze Nikonów piszą, że nie ma aż tak wielkich różnic pomiędzy tymi aparatami, żeby dokładać 2k. Poza, tym Canon ma więcej szkieł od Nikona, ale czy lepsze? 50 1,8 Nikona bije na głowę 50 1.8 Canona - ostrość, wykonanie (troszkę droższy). Też sie zastanawiałem czy nie przejść na Nikona i nie kupić zamiast 40D + 24-105 np. D300 i 18-200.

Kolekcjoner
09-02-2008, 00:51
(....)Też sie zastanawiałem czy nie przejść na Nikona i nie kupić zamiast 40D + 24-105 np. D300 i 18-200.

Pewno że kup :D.

Bahrd
09-02-2008, 01:11
Też sie zastanawiałem czy nie przejść na Nikona i nie kupić zamiast 40D + 24-105 np. D300 i 18-200.
Pewno że kup :D.

Popieram Kolegę - wybierając spośród tych zestawów, brałbym "żółtego" bez wahania :lol: (i na poważnie też).

Diakon
09-02-2008, 01:27
Tak jak napisali poprzednicy. Moim skromnym zdaniem nie ma co czekać, na kolejne modele "puszek". Z obserwacj wiem, że jedyny plus takiego czekania to spadek cen starszych modeli. Jednak stracony czas a przede wszystkim zdjęcia....cóż wniosek nasuwa się sam. Osobiście wolę zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze szkło - i co ciekawe - obiektywy nie tracą tak na wartości jak "body" ; chyba, że się mylę.

delaa
09-02-2008, 01:41
40D - nie warto nawet na niego spojrzeć:

1. Nie ma autofokusa wcale (sic!) - a jak w jakimś sie przypadkiem pojawi - na skutek błędu w "firmłare" to:
2. Nie trafia w nic - a jedyne co trafia to szlag tych co widzieli go "przez przeglądarkę"
3. Grip sie łamie i śrubka sie urywa.
4. Ma obślizgłą gumę - wszędzie - nawet pod stolikiem w kawiarni.
5. Nie da sie do niego podłączyć nic - nawet prostego "ajpoda" (bo nie łapie za łapę?)
6. Ze złośliwością teściowej piętnuje wady twarzy - nosem można zahaczyć księdza w czasie ślubu.
7. Nie tanieje w tempie 5 stów/dzień.
8. Szumi jak Radmor na stereo podłączony do "zbiorczej" w bloku.
9. Nie kręci filmów - ale za to kółko mu sie kręci - co z tego jak w niewłaściwą stronę ?
10. Jest "gorszy" od 400D a co dopiero 450D albo 500D.
11. Lajf Vju - nie działa a jak działa to tak jak "ałto-fokus" - patrz punkt 1.
12. Jak już ma jakieś "punkty ałto-fokus" to ma za dużo i nie wiadomo który wybrać.
13. Coś tam trzeba taśmą sklejać - bo sie rusza "od nowości".
14. Ma za dużo i źle rozmieszczonych guzików.
15. Nie ma wyświetlacza a jak już ma u kogoś to mdły, zaróżowiały, zfioleciały generalnie fuj!
16. Ma brzydkie szare pudełko - od nowego roku.
17. I wstrętny pasek.
18. Robi jakieś zdjęcia ??? Nie wydaje mnie sie!
19. Jest ciężki i wielki jak stodoła.
20. Ma "łod nowości" brud na matrycy.

Tak z własnych obserwacji forumowych - za chwilę spuszczę go w kibelku.


PS. Znam kolesia któremu "kręci filmy" - teraz nie może się opędzić filmy "walą mu na chatę" w wielkich ilościach...

delaa
09-02-2008, 19:03
Zapomniałem - wszystkie 40D mają problemy z BF/FF na dowód - moja 40D (wyłowiłem z wody) z 0.5 mm bakfokusem na "szybkim jak djabeł" szkle f2 - nie do zaakceptowania !!!
Nie kupować !!! - masakryczny lemon
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.delaa.webd.pl/images/forums/focus_40D.jpg)

Kolekcjoner
09-02-2008, 22:17
Zapomniałem - wszystkie 40D mają problemy z BF/FF na dowód - moja 40D (wyłowiłem z wody) z 0.5 mm bakfokusem na "szybkim jak djabeł" szkle f2 - nie do zaakceptowania !!!
Nie kupować !!! - masakryczny lemon

Masakra ja bym się wstydził to coś nawet wyjąć w miejscu publicznym :lol::lol::lol:.

delaa
09-02-2008, 22:38
Masakra ja bym się wstydził to coś nawet wyjąć w miejscu publicznym :lol::lol::lol:.

Toż nie wyciągam "dziebądź".

Modelki zmieniły dezodoranty na maszynki do wycinania włosów z nosa - luzik jakoś sie kręci.

Bahrd
09-02-2008, 22:54
Zapomniałem - wszystkie 40D mają problemy z BF/FF na dowód - moja 40D (wyłowiłem z wody) z 0.5 mm bakfokusem na "szybkim jak djabeł" szkle f2 - nie do zaakceptowania !!!
Nie kupować !!! - masakryczny lemon
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.delaa.webd.pl/images/forums/focus_40D.jpg)

Nie ma EXIF-a, nie wiadomo, czy nie ustawiane ręcznie na LV :lol:
PS
Rośnie nam grono CB-cyników ;)

Sproqet
09-02-2008, 23:28
Popieram Kolegę - wybierając spośród tych zestawów, brałbym "żółtego" bez wahania :lol: (i na poważnie też).
Właśnie jestem w trakcie zmiany całego sprzętu, ale jednak chyba zostanę przy Canonie,co prawda 9 pkt autofokusa to nie 51 :)

miszaqq
09-02-2008, 23:31
Mam 40D od calych 3 dni i wyglada to tak:

Dzien 1: hmm, dziek migawki jakis taki dziwny po uzytkowaniu 350D przez ponad 1,5 roku, wyswietlacz daje jakies takie nianaturalne kolory, guzikologia totalnie kosmiczna, palce leca tam gdzie nie trzeba itd. no dobra ale wizjer ma chociaz fajny w porownaniu do 350D

Dzien 2: no jest lepiej, kolko to fajna sprawa, a drugie kolko to jeszcze fajniejsza, kadrowanie i ustawianie ostrosci na LV calkiem przyjemne, ekran nadal ma ch..... kolorki, ale sie chyba przyzwyczaje, za to bateria trzyma juz drugi dzien mimo b.intensywnych testow, zaczynam doceniac ISO1600 i 3200, 14bit itd. i klade sie spac juz spokojniejszy

Dzien 3 (dzisiaj): plenerek z kolega (ktory akurat zakupil 3 dni temu 30D), aparat w koncu pokazuje co potrafi, zwlaszcza z podpieta do niego 85 1.8 USM, AF blyskawica, ostrosc OK, celnosc tez ! FF i BF po szybkim strzale probnym BRAK, kolorki na ekranie sa nadal ch..... ale na ekranie monitora juz jak najbardziej OK !

po 3 dniach oswajania 40D moge smialo Ci go polecic, po przesiadce z 350D (ktore wlasnie znalazlo sobie nowego wlasciciela na ebay) naprawde da sie zauwazyc roznice

himi
09-02-2008, 23:39
No ten ekran to rzeczywiście spać nie daje. Skopali to LCD, ale foty ogląda się nie na LCD, ale na odbitkach, w druku lub na kompie w najgorszym razie. Żal się nieco rozstawać z moją 40d, ale mar(e)k jedzie....:)

Zigi
09-02-2008, 23:45
Mam 40D od calych 3 dni i wyglada to tak:

Dzien 1: ...
Dzien 2: ...
...


Miałem identycznie. Najpierw swojego rodzaju zagubienie i palce lecące nie tam gdzie trzeba. Ale zdecydowanie polecam zabawę odwrotną - piękny przykład jak szybko można się do dobrego przyzwyczaić. Po kilku dniach musiałem się zastanawiać jak 350-tką zdjęcia robić i zachodziłem w głowę jak mi to się wcześniej udawało ;).
A i ja tam śpię spokojnie - jakoś mi ekranik nie przeszkadza.

pst
10-02-2008, 00:30
Dokładnie to samo pytanie mógłbym zadać ... 40D czy warto ?... Właśnie pozbyłem się (z żalem) Sony R1 i zamierzam sobie zafundować pierwsze cyfrowe lustro (analoga miałem zaszczyt posiadać ) i również mam straszną zagwozdkę co wybrać Canon (http://k53.pbase.com/o3/69/84269/1/89821880.afrEiXOv.CanonBlur.jpg) czy Nikon (http://www.ee.pw.edu.pl/~dziocht/nikon.jpg)
Pierwsza idea była taka 40D + 50 1.4 bo nie chcę żadnych lipnych szkieł kitowych ale ta idea ma jeden słaby punkt jakoś dziwnie bardziej podobają mi się obrazy z 30D oraz 20D niż z 40D i zastanawiam się z czego to wynika czyżby nowy sprzęt jeszcze nie opanowany i mniejszy odsetek udanych fotografii ? zastanawiam się również nad 5D bo jednak zaczynam zauważać różnice w obrazie :) ale na 5D wszyscy narzekają na wszystko ...poza obrazem...Powiem tak ok 6 tysięcy zł na body + jedna dobra jasna stałka ...na początek bo lista jest długa :) dłuższa od zdolności kredytowej jak to mówia ;) co radzicie oprócz Google ...
jeśli stać cię na 5d to bierz - różnica w obrazie oraz w użytkowaniu (crop vs. FF) jest nie do przecenienia
dokup szkło wg potrzeb (np jasna stałka jak piszesz)

Bahrd
10-02-2008, 01:04
Właśnie jestem w trakcie zmiany całego sprzętu, ale jednak chyba zostanę przy Canonie,co prawda 9 pkt autofokusa to nie 51 :)

Oczywiście to Twój wybór, ale ja bym się zastanowił ;)
Mam po prostu wrażenie, że ten Nikon się tak szybko nie zestarzeje...

Zidus
11-08-2009, 21:29
Hmm.. kupiłem 500d bo kumpel mówił że nie dam rady ogarnąć 20D a co dopiero 40d.. czytając to troche mi głupio..
Ale w sumie xxxd to seria amatorska więc narazie w niej pozostane ;p

grregorry1
11-08-2009, 21:49
Sam sie przesiadłem z 350d na 40d i nie załuje, wszystko kwestia przyzwyczajenia.

azgar
12-08-2009, 10:31
Ja również zmieniłem jakiś czas temu 350D na 40D i moje prawie wszystkie wrażenia na +
Wyświetlacz na -
Jak się podepnie dobre szkło to wtedy dopiero jest przyjemność.
Poza tym dobrze pracuje z ruskim obiektywami z mocowaniem m42.

tormentor
12-08-2009, 14:34
Tez sie rok temu przesiadlem z 350D na 40D. Jak pomysle, ze dalej mialbym wchodzic do menu, zeby zmienic ISO i to jeszcze zmienialoby sie o 1 EV, to mnie juz skreca :)

Loome
12-08-2009, 14:41
pentax 10d, konica 5d.. jesli chodzi o ergonomie:)
xxD w stosunku do xxxD jest super. ale inne systemy maja jeszcze wiecej na wierzchu:)

rycerz
20-08-2009, 13:50
jakoś tak niespodziewanie dla mnie stałem sie posiadaczem 40d :) dostałem piękny prezent :) i stwierdzam że moja puszka chyba jest jakaś zepsuta...

bo u mnie wszystko widac na wyświetlaczu, i gumy mi sie nie odklejają, i nie ma niczego co by mi jakoś specjalnie przeszkadzało! aha: troszke sie gubię przy wymianie obiektywu bo szkła się odkręcają w niewłasciwą strone ;) po kilku latach użytkownania puszek N to jest denerwujące...!

teraz przy tych cenach to zakup 40d to świetny pomysł! polecam

MagdaS
20-08-2009, 14:15
Robilam troche zdjec canonem 400d, potem 450d, ale sama nie wahałam się kupić 40d. Najchętniej nie rozstawałabym sie z nim ani na krok, trzyma się go bardzo wygodnie i nawet nie odczuwa się różnicy wagi w stosunku do xxd - ja jestem bardzo zadowolona z ergonomi, bo o jakośći zdjęć nawet nie wspomnę:)

Merde
20-08-2009, 14:28
bo u mnie wszystko widac na wyświetlaczu

Spróbuj w ostrym słońcu...


i gumy mi sie nie odklejają

A tu chyba z Nikonem pomyliłeś :)

dreamstorm
20-08-2009, 17:09
Zdecydowanie z Nikonem :P

Odkręcanie obiektywów w Canonie to coś do czego nie mogę się przyzwyczaić, w pentaxie było to rozwiązane o niebo lepiej, bo przycisk był po prawej, no ale nie ma co narzekać. Pucha super, a z gripem to strasznie wielkie bydle i odczuwa się ciężar.

sylwester Samluk
20-08-2009, 23:21
Dobra zamknijmy ten temat zawsze było tak, że modele xxD są lepsze od xxxD i nie ma co ich porownywać.

Wybór należy do Ciebie. Chcesz aparat połprofesjonalny? bierz 40D lub 50D. Za ciężki jest dla Ciebi? za duży? to bierz 500D, kupuj potem szkła i ciesz się aparatem i fotkami.

Nie chcesz Canona bierz Nikona,

KOniec, zamykamy temat,