PDA

Zobacz pełną wersję : EOS UTILITY a system operacyjny VISTA??



gufel
17-12-2007, 22:06
Witam! Niedawno zostałem radosnym posiadaczem laptopa z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium. Chciałem założyć sobie EOS Utility z dostarczonego z aparatem dysku (Canon EOS 400D) i co, nie działa. I owszem Vista "widzi" aparat jako dodatkowy dysk, tak samo mogę zrzucić poprzez ACDESEE, ale w sumie przyzwyczaiłem się do tego co dał producent. Stąd moje pytanie czy jest dostępny upgrade do tych sterowników aby działały pod Vistą czy mogę zapomnieć o oryginalnym oprogramowaniu Canona i się przyzwyczaić do tego co mam?? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pzdr. Gufel.

oszołom
17-12-2007, 22:17
Witaj ! Przepraszam, że od razu pytam, ale co dokładnie nie działa ? Który program ? Ja mam też Vistę i działa mi wszystko bez najmniejszych problemów. Jedynie co potem robię to wgrywam najnowszą wersję DPP .

gufel
17-12-2007, 22:50
EOS Utility ver. 1.1, nie działa ten do przerzucania zdjęć z aparatu do komputera. Po zainstalowaniu i włączeniu nie widzi aparatu (nie wykrywa go). W XP działa wszystko normalnie, tzn. na aparacie wyświetla się komunikat o przesyłaniu danych itp. A w Viście nie ma nic. Tak jakby program nie rozpoznawał aparatu. Po podłączeniu i włączeniu aparatu wyświetla się tylko komunikat z Visty a na wyświetlaczu aparatu ciemność. Pod XP włącza mi się automatycznie EOS Utility. Pzdr. Gufel.

oszołom
17-12-2007, 23:10
Najlepiej będzie jak kupisz sobie czytnik, problem na pewno się rozwiąże. Będzie działać szybciej oraz lepiej. Pliki możesz potem ściągnąć np ZoomBrowserem.

tomdz
17-12-2007, 23:24
EOS Utility ver. 1.1, nie działa ten do przerzucania zdjęć z aparatu do komputera. Po zainstalowaniu i włączeniu nie widzi aparatu (nie wykrywa go). W XP działa wszystko normalnie, tzn. na aparacie wyświetla się komunikat o przesyłaniu danych itp. A w Viście nie ma nic.

Wystarczy ściągnąć aktualne wersje oprogramowania ze stronki Canona i wszystko będzie śmigało (sprawdzone na sobie).

msp
18-12-2007, 09:15
Na moim 350 też tak miałem.
Sprawę rozwiązałem ręcznym uruchamianiem EOS Utility.
Dodałem sobie skrót do paska zadań:
"C:\Program Files\Canon\EOS Utility\EOS Utility.exe"

Co ciekawsze z 40D ten sam soft działa bez problemów.
Z canon-europe mam pozakładane najnowsze wersje programów.
http://software.canon-europe.com/

popmart
18-12-2007, 09:20
ZAWSZE aktualizujemy programy do najwyższych możliwych wersji z WWW niezależnie od rodzaju softu czy sterowników

ZAWSZE korzystamy z czytnika ;)

gufel
18-12-2007, 18:16
Witam!
dziękuję za odpowiedzi i linki, już staram się zassać nowego Utility. A teraz jeszcze pytanko gdzie znajdę nowy soft (o ile taki jest do 400D) obecnie przeze mnie posiadany soft to wersja?? i tu kolejny problem bo nie wiem jaką mam wersję. Pzdr. Gufel.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No to znowu ja. Gamoń jestem, znalazłem moją wersję softa 1.0.5 czy jest cuś nowszego??

tom170
18-12-2007, 21:21
Witam!
dziękuję za odpowiedzi i linki, już staram się zassać nowego Utility. A teraz jeszcze pytanko gdzie znajdę nowy soft (o ile taki jest do 400D) obecnie przeze mnie posiadany soft to wersja?? i tu kolejny problem bo nie wiem jaką mam wersję. Pzdr. Gufel.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No to znowu ja. Gamoń jestem, znalazłem moją wersję softa 1.0.5 czy jest cuś nowszego??

Jeśli masz polski język w ustawieniach aparatu do wybrania to chyba nic nowszego nie ma ;) Jeśli nie masz polskiego języka to jest nowszy firmware ;)

Dżobert
18-12-2007, 21:36
Chyba najnowszą wersją jest 1.1.1.

gufel
18-12-2007, 23:13
Dzięki, ale niestety nie mam języka polskiego. A ma ktoś może linka do tego firmware?? Szukałem na stronie Canona i nie mogę znaleźć :( . Z góry dzięki.