PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie 300D do komputera



Dorn
21-04-2005, 09:06
Witam!
Od wczoraj mam 300D :)
na razie go nie znam, ale już mam problem i bardzo proszę o poradę:
zainstalowałem wszystko co się dało z dołączonej płyty i .... nie mogę połączyć się z komputerem, tzn. w okienkach Windowsa w zasadzie jest ok, ale zaden inny program (AseeDsee, te dołączone z aparatem) albo nie widzi aparatu albo nie widzi zdjęć.

I co zrobić?

Pozdrawiam

jadeit
21-04-2005, 09:29
nie wiem na ile mój problem był podobny ale:
moje 20d nie wspóldziałało z windą aż do zmiany
trybu komunikacji na PTP bodajże(chyba ten do komunikacji z drukarką),
w każdym razie na ten inne niż normal,

tak BDW
kumpel z 20d miał to samo a co dziwniejsze ten sam aparat podłaczony do niemieckiego
windowsa współdziała w trybie normal

strange ;)

pozdrawiam

Marfackib
21-04-2005, 11:43
Tak to jest z tymi programami. Najprostszy i najszybszy sposób wyciągnąć kartę z aparatu wsadzić do czytnika kart i podłączyć pod USB.

lec
21-04-2005, 13:22
dokladnie, i duzo przyjemniej sie pracuje w ten sposob z nosnikami i nie trzeba telebac sie z aparatem do kompa, kombinowac z kabelakami itp. Tymbardziej jak ktos ma juz malo miejsca wokol kompa. A taki czytnik to circa 40 zł dla CF.

TommyTheCat
21-04-2005, 14:43
z tego co pamietam do pracy z windowsem potrzebne sa stery:
- dla win 98 i 2000 sterownik WDM
- dla XP sterownik TWAIN
oba do sciagniecia ze strony canona

Vitez
21-04-2005, 21:06
Witam!
zainstalowałem wszystko co się dało z dołączonej płyty i .... nie mogę połączyć się z komputerem


A w jakiej kolejnosci instalowales i czy wg takiej jaka podaje instrukcja zarowno do aparatu jak i software i dlaczego jednak nie wg instrukcji? ;)

Dorn
22-04-2005, 08:32
A w jakiej kolejnosci instalowales i czy wg takiej jaka podaje instrukcja zarowno do aparatu jak i software i dlaczego jednak nie wg instrukcji? ;)

O widzisz, zapomniałem popatrzć do instrukcji softu (bo w instrukcji aparatu nie znalazłem w jakiej kolejności instalować).
Instalowałem tak, że wsadziłem płytę do komputera i dalej już poszło samo. Potem podłączyłem aparat, system sobie coś tam zrobił i ...
uruchomiłem ZoomBrowser'a i nic :(

Vitez
22-04-2005, 20:52
Instalowałem tak, że wsadziłem płytę do komputera i dalej już poszło samo. Potem podłączyłem aparat, system sobie coś tam zrobił i ...
uruchomiłem ZoomBrowser'a i nic :(

Niby dobrze zrobiles, ale niekoniecznie. Jesli przelaczenie trybu komunikacji w aparacie nic nie pomoze to czeka cie albo reczne czyszczenie rejestru (choc moze deinstalacja + jakis registry cleaner/optimizer wystarczy) albo reinstalka systemu... bo jesli to nei wina w aparacie to moze byc wina wlasnie zlej kolejnosci... np zbyt szybkiego podlaczenia aparatu i system sobie wcisnal lipne sterowniki zamiast tych wlasciwych.
Zdecydowanie zamiast takiej zabawy polecam jednak zainstalowanie tylko software i kupno czytnika (60-80zl a wygoda i szybkosc przeogromna).

Zyklon
23-04-2005, 12:55
Hm witam kupno czytnika to dobra zecz ale jak się kartę codzinnie 20 x wyjmie i wlozy do aparatu to chyba to ani jej ani jemu dobrze nie sluży. ja mam ten sam problem i na razie pocieszam się ze po deinstalacji windy bedzie git, jak nie zadziała to znowu bede na forum pytał ;)

Paul
23-04-2005, 13:42
wsadziłem płytę do komputera i dalej już poszło samo. Potem podłączyłem aparat, system sobie coś tam zrobił
Jeśli po instalacji softu a przed podłączeniem aparatu, nie zrestartowałeś systemu, to, tak jak napisał Vitez, możesz mieć obecnie zainstalowane złe sterowniki. Może spróbuj jeszcze na razie na innym kompie?

Dorn
23-04-2005, 17:35
ok, teraz usunąłem sterowniki i resztę programów od Canona. Zrestartowałem system. Zaintsalowałem sterowniki - RESTART - zainstalowałem programy Canona - RESTART - podłączyłem aparacik i .... po chwili "busy" zadziałał.
Minus jest taki, że teraz żeby wyłączyć system muszę 2x klikać START- WYŁĄCZ KOMPUTER .. ( za drugim razem dopiero wyłączy system)

Swoją drogą rzeczywiście transfer z aparatu do komputera jest wolny (około 50 testowo-naukowo-poznawczych zdjęć LARGE-FINE zgrywał prawie 12 minut), więc już zakupiłem na Allegro czytnik. Mam nadzieję,że będzie lepiej.

Vitez
23-04-2005, 18:54
Hm witam kupno czytnika to dobra zecz ale jak się kartę codzinnie 20 x wyjmie i wlozy do aparatu to chyba to ani jej ani jemu dobrze nie sluży.

1. Podaj przyklad sytuacji zdjeciowych gdzie 20x dziennie wyciagalbys karte?

2. Probowales sam czy tylko sobie gdybasz? Ja ponad rok uzywalem G3 i czytnika, potem ponad rok 10D i czytnika - zdjec kilkadziesiat tysiecy, karta setki razy wkladana i wyjmowana. Zero wplywu na skutecznosc dzialania. Tak wiec z doswiadczenia moge spokojnie uspokoic - czeste wyjmowanie/wkladanie karty do aparatu wcale jej ani aparatowi nie szkodzi :p

A wszelkie argumenty o tej szkodliwosci sa wyssane z palca i nie poparte zadnymi dowodami - wiele lat czytam grupe foto.cyfrowa i gdyby komus sie z powodu uzywania czytnika zepsulo gniazdo w aparacie albo czytnik to raczej by o tym napisal i bym o tym pamietal - zadnego takiego przypadku nie bylo. Jedynie wybujala wyobraznia przeciwnikow czytnikow, bez merytorycznych, popartych doswiadczeniem, argumentow.

aurellie92
03-04-2015, 15:32
Wiem, że pewnie szanse mizerne, że ktoś tu jeszcze to czyta ale spróbuję :D od niedawna jestem posiadaczką eos 300d (wiem, trabant wśród lustrzanek, ale ja lubię nadawać drugie życie). I mam ten sam problem, co w wstępie jest napisane. Mam płytę jednak niekompletna, poza tym nie mam nawet jak jej wsadzić (brak romów :( ). Jakieś porady? Wiem, że czytnik kart. Ale na razie czekam na takowy a zdjęcia chciałoby się już zgrać :D jakieś porady?

becekpl
03-04-2015, 15:58
EOS 300D - Canon Europe (http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_300d.aspx)

trothlik
03-04-2015, 16:47
a prze USB?

aurellie92
07-04-2015, 14:16
przez USB nie leci własnie, ale już doszedł do mnie czytnik, więc mogę działać :D:D

słowiczek
08-04-2015, 17:26
A zainstalowałaś odpowiednią paczkę softu?