PDA

Zobacz pełną wersję : Jak w PS zrobic taki podpis?



robsonikus
14-12-2007, 21:13
Jak w Ps zrobic podpis taki jaki jest podany w linku ponizej:

http://www.pbase.com/tarable/image/79826232

chyrek
14-12-2007, 21:54
Robisz nowa warstwe nad warstwa ze zdjeciem -> rysujesz prostokat z bialym wypelnieniem (wielkosc wg wlasnego uznania) -> prostokatowi nadajesz przezroczystosc (rowniez wg wlasnego uznania) -> tworzysz warstwe tekstowa nad warstwa prostokata -> robisz zaznaczenie na wpisanym tekscie -> zaznaczasz warstwe z prostokatem i wciskasz delete -> usuwasz warstwe tekstowa i gotowe... mam nadzieje ze zrozumiale przekazalem.

powodzenia

kompi
14-12-2007, 22:01
dodaj kolejną warstę z białym paskiem + przeźroczystość
kolena warstwa z napisem i gotowe.

Jeśli chcesz z automatu dodawać taki podpis na stronie www to robisz tylko pasek z podpisem zapisujesz jako PNG i później w php funkcja która nakłada podpis do każdej fotki i gotowe.

jinks
14-12-2007, 22:21
pytanie do chyrek: Jak zrobić zaznaczenie na tekscie?

Malin
14-12-2007, 22:36
ctrl + jedno naciśniecie na wartwe tekstową

jinks
14-12-2007, 22:56
Dzieki serdeczne za szybką odpowiedź. Wszystko działa cacy:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jeszcze jedno. Jak zrobić akcję która będzie coś takiego umieszczać automatycznie? Da się tak ustawić żeby biały prostokąt był zawsze w tym samym miejscu i tekst względem niego też? A może lepiej najpierw zrobić z tego pędzel?

robsonikus
25-05-2008, 15:23
Witam,
probuje zrobic wedlug opisu taka ramke z napisem niestety cos mi nie wychodzi czy moglbym poprosic dobra dusze o lopatologiczne wyjasnienie co i jak zrobic aby otrzymac taki efekt o jakim pisalem. Dziekuej bardzo za wszelka pomoc Niestety warstwy nie sa moja najmocniejsza strona:(

wojkij
25-05-2008, 15:39
Za Chyrkiem:

Robisz nowa warstwe nad warstwa ze zdjeciem -> (shift+ctrl+n)

rysujesz prostokat z bialym wypelnieniem (wielkosc wg wlasnego uznania) -> (U) + rasteryzujesz warstwe (pklik na warstwie i z okienka wybierasz rasteryzuj)

prostokatowi nadajesz przezroczystosc (rowniez wg wlasnego uznania) -> (okienko z warstwami - krycie - suwakiem regulujesz procenty)

tworzysz warstwe tekstowa nad warstwa prostokata ->(T)

robisz zaznaczenie na wpisanym tekscie -> (crtl + klik na warstwe w okienku)

zaznaczasz warstwe z prostokatem i wciskasz delete ->

usuwasz warstwe tekstowa i gotowe.

kjoanna
25-05-2008, 15:43
A ja poprosze przepis na pedzel.
W necie znalazlam ale cos chyba zle robie bo nie dziala.

Mellan
25-05-2008, 15:46
Dzieki serdeczne za szybką odpowiedź. Wszystko działa cacy:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jeszcze jedno. Jak zrobić akcję która będzie coś takiego umieszczać automatycznie? Da się tak ustawić żeby biały prostokąt był zawsze w tym samym miejscu i tekst względem niego też? A może lepiej najpierw zrobić z tego pędzel?

Da się, ale foty musiałyby mieć ten sam rozmiar to po pierwsze, a po drugie warstwę paska z tekstem trzeba by umieścić w jakiejś rameczce (może być nawet grubości 1 px wokół całego zdjęcia. Wtedy shop wklejając ramkę z paskiem na fotkę ze schowka napewno umieści ją tam, gdzie powinna być.

robsonikus
25-05-2008, 16:02
wielkie dzieki udalo sie:)