PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw 28-80 f.3,5-5,6 II



slonkaap
20-04-2005, 20:46
Mam pytanie do jakich zdjec mozna wykorzystac ten obiektyw?Jest to standard przy canonie 3000 n .Czytalem na ktoryms forum ze do krajobrazow wlasciwie nadaje sie kazdy obiektyw ale po kilkunastu fotkach ww. obiektywem dochodze do przekonania ze to chyba nie jest najlepszy do tego rodzaju zdjec.Prosze o rade jakich obiektywow uzywacie do portretu a jakich do krajobrazu.Wiem jakie do foto ptakow i wlasnie zalatwiam sigme 170-500 APO (na razie starczy)ale do tematow wyzej wymienionych nie bardzo mam rozeznanie.Pozdrawiam Slonka.

froolk
20-04-2005, 20:57
Napisz czym pstrykasz - bo nie wiadomo czy z cropem czy full frame? Jeśli pełną klatką to szerszy koniec powinien być ok do krajobrazu, pewnie, że można szerzej ale wydaje mi się wystarczające. Co innego jeśli przeliczyć to przez cropa 1,6 - wtedy już trochę wąsko.

slonkaap
20-04-2005, 21:41
Jestem poczatkujacym fotoamatorem i na razie mam tylko Canona 3000 N .Jestem w fazie " kompletowania" obiektywow,poniewaz moim glownym zainteresowaniem jest foto ptakow to jak wspomnialem przymierzam sie do zakupu sigmy 170-500 APO.Mam duzy apetyt na sigme 70-200 f.2.8 ale apetyt apetytem a kasy malo.Bardzo lubie pejzaze i dletego pytam o ten standardowy obiektyw,poniewaz w totka nie wygralem a ochota na fotki wielka.Pozdrawiam Slolnka.