PDA

Zobacz pełną wersję : D50 i D70s - wiele hałasu o nic?



cezner
20-04-2005, 18:37
Ja wiem, że to forum o Canonach ale...
Co sądzicie o tych nowych aparatach Nikona? Czyżby wiele hałasu o nic?
Są już opisy na dpreview i fotopolis

KuchateK
20-04-2005, 18:46
Pewnie ze tak :D

Wkoncu maja swoje 300D... Ciekawe czy przestana wkoncu pierniczyc ze 300D sie zdjec nie da robic :D
Do tego bonus D70s... z "s" jak "stary zlom na smieciach sony" chyba :mrgreen: W porywach podpicowali AF'a? No to zmiana... az sie chce isc do sklepu i kupic :D

Dobra... nie chce byc zgryzliwy, ale patrzac na osiagniecia Canon'a przez ostatni czas (same nowe matryce) a patrzac na osiagniecia nikona to ci nikoniarze tam nic nie robia chyba... Sory, ale zmiana AF'a i wiekszy wyswietlacz to nie rozwoj a w porywach face lifting... Tak to sie robi nowy model samochodow zmieniajac zderzaki. A "nowy" model ktory jest powycinanym starym to tez takie troche zagranie nie bardzo... Slabe sa perspektywy rozwoju...

kavoo
20-04-2005, 18:50
Ja wiem, że to forum o Canonach ale...
...ale jest chyba na tym forum podforum pt. "Sprzet fotograficzny (inny)"... w ktorym zreszta ten temat jest poruszony.

Nie rozumiem wiec po co drugi raz ten sam temat rozpoczynac w innym miejscu...

KuchateK
20-04-2005, 19:13
Trzeba ich nawracac :mrgreen:
Chociaz dla mnie to niech lepiej siedza w swojej piaskownicy :D Jak tak z boku popatrzec to nawet fajne, a jak cos nawet "dobrego" zrobia to pewnie Canon ma juz dawno gotowce lepsze i tylko wyciagnie z szafy :D Jakas konkurencja jest potrzebna, zeby Canon nie zaczal siedziec w miejscu :D

djtermoz
20-04-2005, 19:22
Hej, ludzie przestancie sie wyglupiac bo zaczynacie sie zachowywac ci na forum Nikona (wlasnie czytam ich watek (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=6865&postdays=0&postorder=asc&start=0) o D50 i D70s - tyle jadu ile tam sie pojawilo w "wojnie" Nikon vs. Canon to chyba tylko mozna spotkac w Radiu Maryja...).
Lepszy, gorszy, ... inny. Co za roznica jak bardzo inny? Ja sie bardzo ciesze ze Nikon pokazal nareszcie nowe aparaty i z niecierpliwoscia czekam na nastepce D100. Dlaczego? Bo to oznacza konkurencje a ta jak wiadomo nam, uzytkownikom, zawsze wychodzi na dobre. :lol:

KMV10
20-04-2005, 19:39
Hej, ludzie przestancie sie wyglupiac bo zaczynacie sie zachowywac ci na forum Nikona (wlasnie czytam ich watek (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=6865&postdays=0&postorder=asc&start=0) o D50 i D70s - tyle jadu ile tam sie pojawilo w "wojnie" Nikon vs. Canon to chyba tylko mozna spotkac w Radiu Maryja...).
Lepszy, gorszy, ... inny. Co za roznica jak bardzo inny? Ja sie bardzo ciesze ze Nikon pokazal nareszcie nowe aparaty i z niecierpliwoscia czekam na nastepce D100. Dlaczego? Bo to oznacza konkurencje a ta jak wiadomo nam, uzytkownikom, zawsze wychodzi na dobre. :lol:

Konkurencja konkurencją, lecz w jakim segmencie rynku? Nie sądze, że nowe modele Nikona spowodują wprost obniżenie cen szkieł Canona :)

Generalnie to jednak dobrze, że jest coraz więcej dSLR-ów...

KuchateK
20-04-2005, 19:53
To moze chociaz sigmy i tamrony potanieja :D

jadeit
20-04-2005, 20:33
własnie tez ide do nikona czytac opinie
bo powiem szczerze ze nawet pomimo ze mi nic do nikona
bo ani go znam ani używam to rozczarowały mnie te zmiany
byle canon nie małpował takiego face lifing'u
nie wiem czy to nazwac konkurencja ? moze sie umówili i będą LCD rozdmuchiwać
daj matryco nie :)

pozdrawiam

Pszczola
20-04-2005, 21:16
Ha, ha ha... a ja w podanym wyzej topiku u jednego z uzytkownikow forum Nikona znalazlem taki oto poczatek podpisu:

"Canonowskie L-ki nie maja sobie rownych"- Czacha

syn pingwina
20-04-2005, 21:29
Bo ne mają. Kiedy ostrzą.
;)

cezner
20-04-2005, 22:52
Mnie właśnie w tych "nowych" Nikonach rozczarowało to, że będą one jednak słabą konkurencją w stosunku do Canonów i niestety Canon nie będzie miał zbyt wiele powodów ( jeśli w ogóle) aby zmniejszyć ceny

Cichy
20-04-2005, 22:53
Nikon ma widocznie inną taktykę. Wypuszcza rzedziej puszki, ale dobre :)

kavoo
20-04-2005, 22:59
Wypuszcza rzedziej puszki, ale dobre :)
Ty naprawde wierzysz w to, co piszesz, czy jest to cos na ksztalt smiechu przez lzy? ;-)

Bo ja osobiscie (bez urazy, generalnie wisi mi jakich aparatow uzywaja inni) nie dostrzegam NIC dobrego w tym, ze po 2 latach zastoju firma wypuszcza przestarzaly pod kazdym wzgledem korpus po lekkim faceliftingu i dodaniu kilku kompletnie nieistotnych ******* (jak np. wiekszy LCD).

Tomasz Golinski
20-04-2005, 23:04
Ale po co dwa wątki o tym samym? Ten trafia do działu "dla początkujących". Proponuje dalszą dyskusję prowadzić w http://canon-board.info/showthread.php?t=2562