PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie parametry używacie w 10D/300D?



Mori
11-04-2004, 01:04
Jakie parametry używacie w 10D/300D? Jeśli custom to napiszcie jakie macie ustawienia w jakim aparacie (300D lub 10D) i dlaczego.

Ja używam Standard lub aRGB zależnie od potrzeb. aRGB jeśli coś poważniejszego, a Standard do WWW/domowych zdjęć.

Vitez
11-04-2004, 03:51
A ja uzywam RAW... nie ma go w ankiecie :P
Przy RAW wlaczony Adobe zazwyczaj (ale da sie zmienic przy konwersji).
Gdy z oszczednosci musze uzywac JPG to Set 1: Sharpness +2, Contrast +1 reszta 0.
Wiec zaglosuje sobie na custom.

Czacha
11-04-2004, 08:37
moja miec standarda

Mori
11-04-2004, 09:41
Dla reszty: dodałem RAW. :)

Vitez
11-04-2004, 17:23
Dla reszty: dodałem RAW. :)

Rychlo w czas :? , moglem sie wstrzymac :P

bogunow
12-04-2004, 00:51
Mam pytanie. Czym w skrócie rózni się profil Adobe od sRGB ?
Chodzi mi o to kiedy jakiego ustawienia używać i dlaczego.

Vitez
12-04-2004, 01:47
Mam pytanie. Czym w skrócie rózni się profil Adobe od sRGB ?
Chodzi mi o to kiedy jakiego ustawienia używać i dlaczego.

Ustawienia kolorow. Jesli masz profil kolorow monitora ustawiony na sRGB to zdjecia moga ciut dziwnie wygladac jesli zrobione w Adobe RGB. jesli masz Photoshop lub jakos inaczej zmieniales ustawienia profilu kolorow w monitorze wlasnie na Adobe RGB to zdjecia sRGB moga na nim dziwnie wygladac.
Poza tym od tego zalezy tez kolorystyka ewentualnych odbitek - tu musisz sie dogadac dokladnie z labem w ktorym wykonujesz odbitki w jakim profilu im dostarczac pliki.

Mori
12-04-2004, 03:10
zmieniales ustawienia profilu kolorow w monitorze wlasnie na Adobe RGB to zdjecia sRGB moga na nim dziwnie wygladac

Raczej powinny normalnie, bo aRGb zawiera wszystkie barwy sRGB z tego co mi wiadomo.

easyrider
12-04-2004, 11:07
Czym w skrócie rózni się profil Adobe od sRGB ?
Chodzi mi o to kiedy jakiego ustawienia używać i dlaczego.


Tutaj http://www.cdrom.pl/modules/tutorials/viewtutorial.php?tid=10 ten temat został nieźle opisany.

Bogdan.

JaW
14-04-2004, 17:57
Jakie parametry używacie w 10D/300D?
RAW albo Parameter2

Przy RAW wlaczony Adobe zazwyczaj
A ja myslalem ze przy RAW nie ma znaczenia co ustawisz, bo te wszystkie Parameter i aRGB to sa dla JPEG-ow :D Vitez, jestes pewien tego co piszesz? :?:

Mori
14-04-2004, 18:03
Nie ma znaczenia - ale Adobe Camera Raw sprawdza co było ustawione w aparacie i defaultowo ustawia sRGB/aRGB, jeśli chce się inaczej to trzeba zmieniać.

Vitez
15-04-2004, 02:24
Przy RAW wlaczony Adobe zazwyczaj
A ja myslalem ze przy RAW nie ma znaczenia co ustawisz, bo te wszystkie Parameter i aRGB to sa dla JPEG-ow :D Vitez, jestes pewien tego co piszesz? :?:

Znaczenia nie ma ale ustawic mozna, jako default, a potem ewentualnie zmienic przy konwersji RAW, wiec default mam ustawiony AdobeRGB.

GRiD
25-06-2004, 01:29
Coś jest namieszane w tej ankiecie.

Dlaczego RAW jest razem z parametrami skoro jest on ustawieniem quality czyli inaczej mówiąc rozdzielczości i kompresji (RAW - bez zmiany rozdzielczości i bez kompresji), to jest zupełnie inna bajka jeśli ankieta na dotyczyć uzywanych parametrów jak sugeruje temat.

Dla RAW nie mają znaczenia ustawienia parametrów postprocessingu i przestrzeni barwnej,
więc to czy jest właczone Adobe RGB czy któryś z pozostałych (sRGB) parametrów nie będzie miało najmniejszego wpływu na to co zapisze się w pliku RAW (pomijając dołączony do RAW'a jpeg którego quality regulujemy w custom functions, i który nie ma dołączonego profilu barwnego)

pozdrawiam
GRiD

Mori
25-06-2004, 03:02
Bo osoby używające RAW olewają ustawienia wypunktowane w liście...

GRiD
25-06-2004, 07:46
osoby olewają, ale nie do końca:


Nie ma znaczenia - ale Adobe Camera Raw sprawdza co było ustawione w aparacie i defaultowo ustawia sRGB/aRGB, jeśli chce się inaczej to trzeba zmieniać

itp.

a tymczasem ACR przyjmuje ostatnio używane wartości przestrzeni kolorów, a nie te z exifa, więc ustawianie jakichś "defaultowych" parametrów jeśli robi się tylko RAW nie ma sensu, co należy podkreślić, natomiast przydaje się wtedy gdy np. robimy jpg i RAW w jednej sesji


pozdrawiam
GRiD