PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S5 srednica gwintu 58 mmi zamienniki 52 mm



monia81
12-12-2007, 20:41
Witam! Mam problem z dobraniem sprzętu do aparatu S5, mianowicie chciałam kupic na gwiazdkę w prezencie jakis fajny zestaw, ale z tego co zdążyłam sie zorientować to wszystkie zamienniki robią na 52 mm średnice gwintu a canon ma na 58 mm. Na Allegro pełno jest aukcji na których podają fajny zestaw Raynoxa (czytałam ze to dobra firma) za 150 zł właśnie do S5 ale z gwintem na 52 mm i twierdza że też bedzie ok. Wyczytałam tez gdzieś w internecie że moze pojawić sie jakiś problem z winietowaniem przy takim rozmiarze. Więc nie wiem czy kupować ten zestaw (adapter, filtr makro, polaryzacyjny, uv, i przysłonę tulipan) czy wybrać konwerter makro Raynox DCR-250 z systemem montażu Snap-on gdzie ma pasowac do średnic obiektywów od 52mm-67mm i do tego dokupić tulipana i adapter jakiejs tam firmy krzak na 58 mm? proszę poradźcie coś proszę :) bo czasu coraz mniej a ja mam juz totalny zamęt w głowie.

Zuro
13-12-2007, 02:28
Swego czasu napisałem recenzję porównującą tulejki Canona i Raynoxa które miałem okazję przetestować (z S3, jednak to praktycznie ten sam aparat). Może to Ci pomoże w podjęciu decyzji :-) : http://canon-board.info/showthread.php?t=24764
Ja akurat miałem problemy z tuleją na 52 mm, ale dzialo się tak z uwagi na wadę fabryczną aparatu (więcej szczegółów w podanym linku). Jednak mimo wszystko 58 mm wydaje się być bezpieczniejszym wyborem, sam Canon zaleca ten właśnie rozmiar. Moim zdaniem jeżeli już chcesz kupować tulejkę, to nie ma sensu wywalać kasy na byle co, tylko lepiej wybrać taką z metalu, która będzie chronić obiektyw i nie pęknie przy jakimkolwiek mocniejszym nacisku czy uderzeniu.

Pozdrawiam