PDA

Zobacz pełną wersję : DPP- prośba o pomoc z zapisywaniem zmian.



Micho
10-12-2007, 22:38
Witam wszystkich

Mam problem z DPP;

obrabiam w nim RAWa, coś tam modyfikuję, po zamknięciu programu pyta się on czy zapisać zmiany, klikam tak i koniec.
Ile razy otworzę DPP to widzę plik po modyfikacjach, otwarty w np. ZoomBrowserze wyświetla się plik przed modyfikacją:-? .
Co robić aby w innych programach też byl widoczny zmieniony plik??.

Pozdr

Tomasz1972
10-12-2007, 22:46
Witam wszystkich

Mam problem z DPP;

obrabiam w nim RAWa, coś tam modyfikuję, po zamknięciu programu pyta się on czy zapisać zmiany, klikam tak i koniec.
Ile razy otworzę DPP to widzę plik po modyfikacjach, otwarty w np. ZoomBrowserze wyświetla się plik przed modyfikacją:-? .
Co robić aby w innych programach też byl widoczny zmieniony plik??.

Pozdr

DPP dopisuje do pliku własne ustawienia , które nie będą odczytane przez inną aplikację . Tak jakbyś chciał , nie da się zrobić dla rawa . Przekonwertuj do tifa i wszędzie będziesz mieć jednakowo :)

Micho
10-12-2007, 22:51
Wielkie dzięki !!
Obróbka zdjęć to dla mnie droga przez męki ( jestem totalnie zielony :))

Pozdrawiam

Pirx
10-12-2007, 22:54
Skonwertować do np. JPEG-a :smile:.

Tak na poważnie, to żaden edytor RAW nie ma prawa zmodyfikować pliku RAW. Wszystkie zmiany ustawień jakich dokonujesz są zapisywane najczęściej w osobnych pliczkach, które mogą być odczytane wyłącznie przez użyty konwerter.
DPP (prawdopodobnie) dokleja te zmiany do oryginalnego pliku RAW, ale nie polega to na jakiejkolwiek modyfikacji jego głównej zawartości, tylko doklejeniu suplementu z zapisem dokonanych operacji - tak mi się wydaje, bo korzystając z DPP nie zauważyłem, aby zmiany były zapisywane w osobnych plikach, tak jak to jest robione przez np. RSE, czy C1.

Zapisanie zdjęcia wraz z wprowadzonymi zmianami następuje dopiero po dokonaniu konwersji (do TIFF lub JPEG). Wtedy wyświetli je każda przeglądarka.