PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 18-125



kawo
10-12-2007, 21:16
Witam!
nie ukatrupcie mnie, ale prosze o jakies opinie o tym sprzęcie, ewentualnie o sigmie 18-200... znalazłem kilka wątków na ich temat, ale jakies starszawe są, wiec pomyslałem, ze moze ktoś w miedzy czasie mieał jakieś doświadczenia z tym obiektywem. Nota bene troche wkurza mnie, ze nie ma w miarę przyzwoitego spacerzooma do Canona w jakiejś rozsądnej cenie... juz byłem zdecydowany na S 18-125, ale przeczytałem (nie wiem na ile obiektywny) test na angielskich stronach i to co mnie dobiło to to, że koleś powiedział, że po jakimś czasie odpuścił sobie ten obiektyw i nie poleca go we współpracy z C350D... w dupę jeża no... podobno kiepsko łapie ostrość... ratujecie, bo już sam nie wiem co o tym myśleć...

akustyk
10-12-2007, 21:41
ile masz do wydania, co fotografujesz i jakiej wielkosci zdjecia drukujesz?

mialem to szklo przez okolo 1,5 roku. za dzisiejsza cene (da sie kupic za 700-800 zl) to jest kawal calkiem fajnego obiektywu. chociaz nowy kit Canona 18-55 IS moze byc jednak znacznie fajniejsza opcja

kawo
10-12-2007, 22:52
ile masz do wydania, co fotografujesz i jakiej wielkosci zdjecia drukujesz?

mialem to szklo przez okolo 1,5 roku. za dzisiejsza cene (da sie kupic za 700-800 zl) to jest kawal calkiem fajnego obiektywu. chociaz nowy kit Canona 18-55 IS moze byc jednak znacznie fajniejsza opcja
właściwie fotografuje zycie codzienne... znaczy wszystko i nic... :)
moge wydać do 1000 zł, zdjęcie w formacie normalnym 10x15

ten obiektyw potrzebuję właśnie w czasie np. krótkiego wypadu w góry, gdy nie mam za bardzo ochoty targać ze soba całego majdanu i ciągle zmieniać obiektywów (chociaż jak widać nia mam ich za dużo). potrzebuje właśnie takiego spacerzooma. ten canon może i jest ok, ale ma za wąski zakres. mnie zależy na od ok. 18 do coś koło 100-125. Przy tej sigmie istotne jest też to, ze ma ona całkiem fajne nieduże wymiary.

akustyk
10-12-2007, 23:06
wez sobie ta Sigme, jesli uda sie wyrwac za nieduze pieniadze (szukaj 700zl a moze nawet ponizej - spokojnie moze byc uzywana). zakres jest bardzo fajny. po prawdzie to powyzej 70mm ta Sigma nie jest miss ostrosci, ale jak masz do wyboru miec w ogole jakies zdjecie a nie miec zadnego, to chyba oczywiste jest co wybrac.

jesli chodzi o jakosc, to do malych rozmiarow ta Sigma spokojnie wystarczy. na 20x30cm wydruki z niej lekko plywaja, ale przy 10x15 to w ogole nie ma tematu do dyskusji. spokojnie wystarczy.

ja bym ja wzial a jak kiedys przestanie Ci wystarczac to zawsze odsprzedasz (nie tracac zbyt wiele) i kupisz cos lepszego.