PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie RAW



beskidbike
10-12-2007, 11:47
Witam!
Jestem tutaj nowy i mam może banalne pytanie.
Zrobiłem zdjęcia 30D RAW + JPEG i nie moge otworzyć plików RAW w CR.Po prostu tak jakby ich nie widzi.W Bridge pokazuje jakies pliki ukryte,ale nie wyswietla.Mam Plug-in 3.7 i PS2 więc chyba nie jakiś stary.W podglądzie w Windows po zrzuceniu pokazuje podwójne pliki,ale jako JPEG.Zrzucam przez kabel z aparatu,więc może to jest przyczyną.Albo muszę zainstalować jakieś oprogramowanie Canona,bo mam ale jakieś jeszcze od A95 ZoomBrowser EX.

Kolaj
10-12-2007, 11:55
Użyj czytnika kart. Możesz też przestawić tryb komunikacji w menu aparatu ale nie mam przy sobie sprzętu, więc nie pamiętam dokładnie, w którym miejscu.

papierzyna
10-12-2007, 14:17
Są dwa rozwiązania: użycie czytnika kart CF - system widzi wtedy kartę CF jako napęd przenośny z całą strukturą katalogów i plików, lub ściąganie plików za pomocą Camera Window.

tombas
10-12-2007, 14:28
Albo muszę zainstalować jakieś oprogramowanie Canona
od tego należało zacząć (zakładam, że dostałes soft z aparatem) dopiero potam jak bedziesz widział braki tego oprogramowania to zacznij używac innego.powodzenia:-D

Olszewski
10-12-2007, 17:39
Ja tam nie wiem jak to jest, mam Windows XP nic nie instaluje i mi wszystko widzi jak podłączam aparat kablem USB do kompa (żadnych czytników) ;)
Nie wiem od czego to zależy :)

tombas
10-12-2007, 18:02
Ja tam nie wiem jak to jest, mam Windows XP nic nie instaluje i mi wszystko widzi jak podłączam aparat kablem USB do kompa (żadnych czytników) ;)
Nie wiem od czego to zależy :)
to ja mam chyba jakis popsuty ten Win XP, bo mój nie widzi:mrgreen: i musze miec soft Canona:mrgreen:

papierzyna
10-12-2007, 19:07
Pokrótce moje doświadczenia z ściąganiem plików z aparatu w WinXP.
Kreator z systemu XP potrafi ściągnąć tylko pliki *.jpg. Rawy z Canona 10D można ściągnąć za pomocą: - Picasy wersja 2.7.0, za pomocą CameraWindow (soft Canona). Niestety plugin, który umożliwia bezpośrednie ściągnięcie obrazków RAW do komputera jest tylko pod Windowsa Vista. Picasa nie obsługuje RAW z Canona 40D. Jednak: wystarczy wejść poprzez "Mój Komputer" do aparatu i powinno się dać je wszystkie skopiować na dysk (system traktuje aparat coś w stylu Pendrive).
Patrząc na te wszystkie problemy, polecam zdecydowanie czytnik kart - każdy system od Windowsa 98 SE traktuje go jako napęd przenośny i nie ma problemu z odczytem plików.

beskidbike
10-12-2007, 23:31
Po różnych próbach...udało sie!!!
Nie był potrzebny żaden czytnik(przynajmniej na razie;)...także 50 zł w kieszeni....
Nie jestem szczęśliwcem jak kolega powyżej i mój WinXP niestety nie widzi Rawów.CameraWindow też nie pomogła.
Ponieważ miałem już różne smieci z płyty Canona(A95),postanowiłem zainstalować tylko EOS Utility i z pomocą tego programu przeprowadzić transfer.No i moi Państwo....udało się!!!
Wszystko "widzi",pliki raw odpalają się w Camera Raw,pomimo tego,że Photoshop jest zainstalowany na partycji D:\ ,a nie systemowej.
Nie chciałem o tym wcześniej wspominać,bo pewnie było by tysiąc innych porad dlaczego nie działa wtyczka(czytałem o tym gdzieś).
Wszystkim życzliwym dziękuję za pomoc i wskazówki.Mam nadzieję,że moje następne posty będą "mądrzejsze" i sam coś pomogę...
...To dzieki WAM mam CANONA...:)
Pozdrawiam.