PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa do CANONA S5IS????



markosyl
09-12-2007, 09:54
Jaka jest dobra???
Nie znam się na tym :-( więc proszę o pomoc???
Czy Lampa ta będzie działać przy robieniu zdjęć automatem??? czy tylko w trybie manualnym??? no i czy zakup tej lampy to dobry pomysł???
dziękuje za odpowiedź

gwozdzt
09-12-2007, 15:52
Jaka jest dobra???
każda z E-TTL
najlepiej Canon z serii EX,
ewentualnie Sigma EF-500 (lub 530) DG oraz wybrane modele Metz,
a w najgorszym wypadku inne Sunpaki, Tumaxy itp.
Tylko pamiętaj, że musi obsługiwać system E-TTL.

Nie znam się na tym :-(
to się poznaj.
zacznij od instrukcji aparatu - na pewno jest tam też o lampach.

Czy Lampa ta będzie działać przy robieniu zdjęć automatem???
Tak.

no i czy zakup tej lampy to dobry pomysł???
bardzo dobry.
i koniecznie z ruchoma głowicą, aby nie błyskać na wprost lecz odbijać swiatło od sufitów i ścian.

arthur71
10-12-2007, 14:04
Zalecają Canon Speedlite 430 EX jest super mam i polecam.
http://img524.imageshack.us/img524/6210/canon430exd1xv2.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/1127/canon430exd2uf8.jpg

Gugi
19-03-2008, 15:10
A jak się zapatrujecie na współpracę S5 z lampą Metz 36 AF-4?

Jacky_K
22-01-2009, 11:58
Właśnie kupiłem sobie Metz 36AF-4C Digital.
Bez problemów działa z SX10 IS więc jak podejrzewam z S5 IS też będzie działała

orange
24-01-2009, 20:00
Wszystko w temacie juz powiedziane...


czy zakup tej lampy to dobry pomysł???
Mialem okazje sprawdzic S5 z lapą Canon 580ex, i uważam ze naprawde warto.Smiesznie to wygladalo,bo 580 jest tyćke za duza do piątki :mrgreen:
Poluje na 430...

obserwator51
03-10-2009, 13:42
Wszystko w temacie juz powiedziane...

Mialem okazje sprawdzic S5 z lapą Canon 580ex, i uważam ze naprawde warto.Smiesznie to wygladalo,bo 580 jest tyćke za duza do piątki :mrgreen:
Poluje na 430...

Nie wiem z czego robią te lampy, ale to chore, by lampa była droższa od aparatu fotograficznego. Kiedy kupowałem swojego Canona S5IS, kosztował 1680 złotych, Teraz jego cena, to góra 1200 złotych, choć widziałem i po 950. To śmieszne, by coś mniej precyzyjnego od aparatu, z jedyną funkcją dającą jedynie lepsze oświetlenie przy robieniu zdjęcia, kosztowało więcej niż skomplikowany aparat. Czy one są ze złota?! Nie wiem dlaczego osprzęt do cyfrówek, jest tak strasznie drogi. Tak samo wygląda sprawa z innymi urządzeniami technicznymi. Drukarka komputerowa 180 złotych, a 200 złotych tusz, czy toner. Wg mnie jest to niesprawiedliwe, zwłaszcza, że te artykuły, wykonują roboty na skalę masową. Zamiast dać rozsądną cenę, by każdy mógł to kupić i nie zalegało magazynów, to daje się cenę zaporową, by ozdabiało sklepowe półki. Gdzie tu sens i logika?
obserwator51 :roll: :lol:

jack070
03-10-2009, 15:25
Lampy raczej nie są skierowane do użytkowników kompaktów, więc problem ceny większej, niż cena aparatu raczej nie gra roli. Są drogie, ale dają naprawdę wielkie możliwości.

"z jedyną funkcją dającą jedynie lepsze oświetlenie przy robieniu zdjęcia"?

Jeśli tak uważasz, to nie zamartwiaj się lampą, tylko używaj wbudowanej. Ona też daje trochę światła.

/OT

dariusz_119
08-10-2009, 11:17
Witam!
A ja właśnie do Canona 500D dokupiłem 430EX i jestem w szoku!! Teraz to mam wielkie mozliwości focenia w pomieszczeniach , przy okazji kupiłem dyfuzor i zdjęcia od razu nabieraja wyglądu. Fakt że lampa nawet używana jest droga ale uważam ze warto . No i pasuje do mojego S5 :-)
Tak że więc Warto lampe dokupic by potem z żalem spoglądać na innych którzy próbuja coś cyknąć z marnych jednak fleszy z koprpusu.

Pozdrawiam!

Gugi
15-02-2010, 23:40
Kupiłem i używałem Metz 36 AF-4C z S5 IS. Nie ma co porównywać z lampą wbudowaną.
Metz jest dużo tańszy od lamp dedykowanych Canona. Brak mu tylko obrotu w poziomie.
Zdjęcia robi się dużo szybciej i lepiej są doświetlone, jednak jak na E-TTL to wydaje mi się, że zbyt dużo wychodziło mi prześwietlonych.
Niestety moja lampa po skończeniu się gwarancji odmówiła dobrej współpracy i większości zdjęć niedoświetla (wychodzą prawie czarne - po czym bez zmiany jakichkolwiek ustawień w aparacie uda się kilka doświetlić i znów pada). Wysłałem ją do serwisu FOTO-TECHNIKA do Gdańska, a tam się okazało, że nie potrafią jej naprawić i pozostaje tylko serwis w Niemczech...
"Brak możliwości kalibracji tego typu lampy - serwis Metza w Niemczech" - to odp. z Gdańska. W Warszawie nikt nie chciał się podjąć walki i naprawy.
PZDR

norbi1977
16-02-2010, 11:44
a jaką Canona, ale ciut mniejszą od 430ex możecie polecić do S5 is?

MacGyver
16-02-2010, 13:09
Speedlite 270EX :arrow: http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=141&modelid=18386
Lampka stworzona specjalnie do aparacików serii G i S
Jest też starsza Speedlite 220EX ale nie dość że słabsza to jeszcze z nieruchomą głowicą

humunguss
26-02-2010, 13:38
Podłącze się do tematu, a co sądzicie o METZ 32MZ3 będzie współpracowała z s5?

gixxxer
26-02-2010, 20:07
Nie wiem z czego robią te lampy, ale to chore, by lampa była droższa od aparatu fotograficznego. Kiedy kupowałem swojego Canona S5IS, kosztował 1680 złotych, Teraz jego cena, to góra 1200 złotych, choć widziałem i po 950. To śmieszne, by coś mniej precyzyjnego od aparatu, z jedyną funkcją dającą jedynie lepsze oświetlenie przy robieniu zdjęcia, kosztowało więcej niż skomplikowany aparat. Czy one są ze złota?! Nie wiem dlaczego osprzęt do cyfrówek, jest tak strasznie drogi. Tak samo wygląda sprawa z innymi urządzeniami technicznymi. Drukarka komputerowa 180 złotych, a 200 złotych tusz, czy toner. Wg mnie jest to niesprawiedliwe, zwłaszcza, że te artykuły, wykonują roboty na skalę masową. Zamiast dać rozsądną cenę, by każdy mógł to kupić i nie zalegało magazynów, to daje się cenę zaporową, by ozdabiało sklepowe półki. Gdzie tu sens i logika?
obserwator51 :roll: :lol:

dlaczego szkiełka do lustrzanek są takie drogie ??? :lol: wbrew pozorom prymitywne "błyskadełko" też jest naszpikowane elektroniką