PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki CompactFlash do 300D :)



p4v3u
07-12-2007, 23:07
Witam,
Kupilem sobie Eosa 300d (carnego :jupi: )
Musze sobie jakiegos CompactFlasha zakupic, jednak nie wiem, jakie predkosci ten aparat jest w stanie obsluzyc.
w zestawie mam dokladnie taka:
http://img.ktr.pl/r/ramcf1gsk/sb.jpg
oplaca sie kupowac cos drozszego? czego uzywacie?
Czy jest jakis sposob, zgrywania zdjec, zeby nie instalowac driverow canona w winxp ?
pozdrowienia,
PAwel

VomitroN
08-12-2007, 03:37
Witam,
Kupilem sobie Eosa 300d (carnego :jupi: )
Musze sobie jakiegos CompactFlasha zakupic, jednak nie wiem, jakie predkosci ten aparat jest w stanie obsluzyc.

6MB/s to masymalna predkosc w 300D z tego co pamietam. Wiec szybszych kart chyba nie ma sensu kupowac. I tez nie pojemniejszych niz 8GB.



Czy jest jakis sposob, zgrywania zdjec, zeby nie instalowac driverow canona w winxp ?

Po prostu czytnik kart pod USB.

p4v3u
08-12-2007, 11:58
Dzieki za odpowiedz, masz jakies sprawdzone readery ?
Taki za 20-30 zl z allegro, ktory podobno jest usb 2.0, rzeczywisice daje taka przepustowosc?

fotokor1
08-12-2007, 12:39
mam zwykły hama usb 2.0 za 40 zł z marketu starcza mi w zupełności
o czytnikach jest wątek osobny są tam również fotki
pozdrawiam

kami74
08-12-2007, 12:59
Co do predkości to Ci ten Kingstone styknie, tyle że ja tym kartom nie ufam od kiedy w jednym z wazniejszych foto momentów w moim zyciu padła mi i zawiesiła aparat. Teraz jade na Sandiskach a Kingstona mam jako backup

nagor
08-12-2007, 16:02
szyszych nie ma sensu kupowac bo nie ma różnicy w uzywaniu ja jade na jakiejś no name 1 Gb oraz na Microdrive 5Gb chyba segarate i chodzi bez problemu choć chyba na MD dłużej się włącza i wyswietla zdjecia ale zapisy raczej bez zauważalnej różnicy.
Z microdrive uwaząj bo mi np nie odsłuzyło 2,2 Gb (nie pamietam producenta a nie chce mi się szukac:D)

p4v3u
08-12-2007, 16:07
ok, dzeikuje za odpowiedzi :)
czyli wyniika z Waszych wypowiedzi, ze np Sandisk ULTRAII bedzie az za dobry :)
na MD chyba sie nie zdecyduje, jest jakas roznica pomiedzy nimi?
mniej readerow je czyta chyba?
pozdrowienia :)
P4

Calliactis
08-12-2007, 16:08
Miałem przez jakiś czas 300D.
1) szalenie wolno zgrywa / odczytuje karty
2) nie ma sensu kupować nic ponad SanDisk Ultra I (najwcześniejsza wersja)
3) nie obsłuży więcej niż 2GB (u mnie było zainstalowane oprogramowanie 'WasiaWare' - może to ma wpływ?)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
4) MD to dodatkowe zużycie baterii... Nic Ci nie da więcej - ponad zwiększenie awaryjności ;)

nagor
09-12-2007, 19:05
obsługuje wiecej niz 2 GB (mam 5 GB MD) co do reszty wypowiedzi Calliactis się zgodze.

Olszewski
09-12-2007, 20:36
Używam tej karty, którą pokazałeś na zdjęciu i jestem z niej zadowolony, nie narzekam.

Posiadam również Sandisk 4GB Extreme III i widzę różnice pomiędzy nią a Kingstonem, jest szybsza zwłaszcza przy seryjnych zdjęciach. Mimo, że 350D, której używam nie jest demonem szybkości to bufor potrafił się zapchać. Przy Sandisku jeszcze nie miał okazji :)

Wniosek: Jeśli nie potrzebujesz drugiej karty, ta karta jest wystarczająca. Jeśli będziesz kupował kolejną kartę bierz Sandiska Extreme III.

p4v3u
09-12-2007, 20:53
bede karty potrzebowal napewno.
Jednak ja mam 300, i na tej karcie, moge zrobic max 4zdj w serii, ale to juz chyba wina aparatu, niezaleznie od karty.
pozdr

Olszewski
09-12-2007, 21:03
Ilość zdjęć w serii to kwestia aparatu, a nie karty.
Ja z niej do teraz korzystam i jest OK. Nie wiem jakby się spisywała w 30D/40D, ale w 350D jest spoko.

VomitroN
16-12-2007, 04:43
Miałem przez jakiś czas 300D.

3) nie obsłuży więcej niż 2GB (u mnie było zainstalowane oprogramowanie 'WasiaWare' - może to ma wpływ?)


Raczej nie, poniewaz caly czas mam REBELA z wasia i mi obsluguje.

Co do pytania p4v3u o dobry czytnik, to nie wiem jakie sa dobre ale ja uzywam od jakiegos czasuTEGO (http://www.allegro.pl/item284222339_35_czytnik_kart_usb_2_0_combo_hub_us b_x_3.html) i jestem zadowolony. Zdecydowalem sie na niego ze wzgledu na dodatkowe 3 wejscia na USB i wybor zasilania tez z USB lub DC.