PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy film o EOS 40D



Rafał Gutowski
07-12-2007, 14:46
Znalazłem w sieci ciekawą prezentację (test) EOS-a 40D. Niestety film jest po niemiecku, ale jak ktoś rozumie, warto zobaczyć:

http://www.traumflieger.de/desktop/videos/video_EOS_40D_Teil1.php
http://www.traumflieger.de/desktop/videos/video_EOS_40D_Teil2.php
http://www.traumflieger.de/desktop/videos/video_EOS_40D_Teil3.php

akustyk
07-12-2007, 15:07
swietna rzecz. duzo lepsza niz te wszystkie pie.. z ceglanymi murami i kartami testowymi.

bardzo dobre porownanie. troche szkoda, ze facet ograniczyl sie do sprzetu Canona, bo ciekawe by bylo zestawienie z oferta innych firm. no ale...

pawelxx
07-12-2007, 15:32
To sie nazywa test i prezentacja aparatu :)
Szkoda tylko ze po niemiecku.

balta
07-12-2007, 15:41
a moze sa napisy na napisy.pl ;)

bejot
07-12-2007, 16:02
Witam !
Czy ktoś, kto zna niemiecki, może pokrótce napisać co mądrego wynika z tej niemieckiej prezentacji/testu ?

akustyk
07-12-2007, 16:39
Witam !
Czy ktoś, kto zna niemiecki, może pokrótce napisać co mądrego wynika z tej niemieckiej prezentacji/testu ?
no znam.
co ma wynikac? wszystko jest pokazane, a poza tym pan powoli opowiada to co widac na ekranie

Rafał Gutowski
07-12-2007, 21:41
Jeżeli ktoś potrzebuje jakiś konkretny fragment to chętnie pomogę, ale tak ogólnie w całości przetłumaczyć... będzie trochę ciężko, bo jest tego sporo.

DGV
07-12-2007, 23:12
mnie sie ten filmik bardzo spodobal.. canon takie powinien wypuszczac we wszystkich wersjach jezykowych :) to dobry marketing a zarazem pokazanie mozliwosci "w akcji".

illy
08-12-2007, 00:52
tyle co do teraz obejzalem to niemiec sie podniecal tym ze jest nowe menu, dziekuje ale wole to z 30D gdzie uzywa sie tylko kolka i set, a nie kolk joysticka, set i menu

fotna
08-12-2007, 10:05
Dostałem do 40d bardzo ładny o 400d - a ja sprzedałem 400 ;)

ewg
08-12-2007, 11:50
Jeżeli ktoś potrzebuje jakiś konkretny fragment to chętnie pomogę, ale tak ogólnie w całości przetłumaczyć... będzie trochę ciężko, bo jest tego sporo.

Myślę, że wystarczy wypunktować krótko resume z końca 3. cześci, plus ewentualnie jakieś ciekawostki. - Dziękuję.

A co do testu Highlight Tone Priority, chętnie bym się wreszcie dowiedział czy to jest tak skuteczne w raw czy tylko w jpeg? Innymi słowy, czy HTP ma wpływ na RAW?

No i jeszcze mnie zastanawia ta zieloność plenerów. :mrgreen: To musiała być dość wczesna... jesień?

illy
08-12-2007, 13:30
Na poczatku gada o porownaniu kilku aparatow canona.
300D - 7 punktow
350D - tez 7 pol af
400d - 9 pol, lepsze krycie,
20D - dodano kolko do pomiaru swiatla
30D - t samo
40D - to samo, ale jako krzyzowe, dodano ISO w oczodolo ;p
1d - iso, wieksze krycie,
5d - 96% pokrycia, najwieksze okienko,

Wykres to pole krycia.

Pozniej masz porownanie jasnosci podgladu (kurde slowo mi z glowy wylecialo)
Nastepnie masz porownanie pola krycia i cropowanie na przykladzie zaby.
Kolejne jest porownanie Mpix ktore chyba kazdy zna.
Po drodze zachwalaja DIGIC 3 w 40D

Kaczka to ISO test, i koles mowi o tym ze zbudowal scene ktora widzisz.
I pokazuje kolejne wartosci iso wyzwalane radiowo. (strzal nie iso)
Kolejno: 100,200,400,800,1600,3200, takie masz obrazy.
I zaraz porownanie 100% crop.
(oczywiscie ciezko porownac iso gdy jest komprecja filmu)
Za chwile porownanie iso 3200 dla kilku aparatow (podpisane ;p)
(to pisze ja: 30D lepsze niz 40D?)

Wykres po kaczce to porownanie szumu w liczbach dla roznych aparatow.
Jako punkt wyjscia podano iso dla 40D. Kolejne slupki to mniejsze iso

Kolejny test to tablice testowe. Powtorka testu. Chyba nie musze tlumaczyc, koles opowiada co na ekranie. Dla pierwszego ISO moi iz podobnie. Dla iso 1600 koles cos mowi ze cos sie dzieje na czarnym ale nie wiem na korzysc ktorego aparatu. I podobnie 3200.

Chwile pozniej mowi o kolejnych testach ktore przeprowadzil, ale mowi za bardzo techniczno-fotograficznie dla mnie, nie znam pojec. Moze Rafal zrozumie.

Kolejny test to jakos zdjec.
Widac co w tescie uzyl, sam o tym opowiada. Testy robi na kilku obecnych aparatach. W manualu dla kazdego aparatu ustawia te same parametry. On mowi ze optycznie nie zauwazyl roznic.

Test zegarkowy. Podlacza IR-transmiter i MLU, coby nie wprowadzac bledow lustra. (drgania, wiecie o co chodzi, pisze na szybko). Opowiada ze nawet przy powiekszeniach na dobrym monitorze nie zauwazyl wiekszych roznic. Za chwile iso test. Podobnie.

Slupki nie wiem co to jest. Wieksze dla raw, mniejsze dla jpg. Ale nie wiem czego dotycza.
Nastepny test chyba wiadomo, porownanie raw i jpg.

Podsumowanie:

Porownanie organoleptyczne na poczatek, jak slychac, jaka szybkosc, porownanie menu, live view, live view na kompie, udowodnienie ze punkty af sa krzyzowe, porownanie ostrosci i servo, ktorys bajer lepiej odwzorowuje kontrastowe sytuacje (nie wiem o co chodzi, nie widzialem 2giej czesci) a reszte juz opisalem.

Mam nadzieje ze pomoglo, jak ktos nie bedzie miec czasu to w poniedzialek na szybko druga czesc pojade. Jak nie pomoglo to juz sie nie odzywam.

koraf
08-12-2007, 16:51
Obejrzałem cały film i moim zdaniem jest fajny jako test 40d i porównanie do innych body.
Zastanawiam się tylko jak on zrobił zdjęcia tego pająka i to przez szybę i każdym z porównywanych aparatów : 300D,30D,40D,5d, 1DIII ,że wyszło mu ,że jakość obrazu z każdej z porównywanej puszek jest podobna ( on nie zauważa znaczącej różnicy).
Ja gdy porównywałem zdjęcia w identycznych warunkach 5d vs 20d to różnicę widziałem .... gołym okiem :roll:

Vitez
08-12-2007, 16:58
tyle co do teraz obejzalem to niemiec sie podniecal tym ze jest nowe menu, dziekuje ale wole to z 30D gdzie uzywa sie tylko kolka i set, a nie kolk joysticka, set i menu

A spróbowałeś że oceniasz czy tak sobie gdybasz?
Da się używać samym joystickiem - ja tak robię. A menu faworytek to strzał w dziesiątkę!

sal
08-12-2007, 17:39
A menu faworytek to strzał w dziesiątkę!"Ulubionych", a nie żadnych faworytek!

Nightranger
08-12-2007, 21:25
Mnie zastanawia to, że każda ze zrobinych w teście zdjęć seryjnych fotografia samochodu jest ostra. Przecież pojazdy były w ruchu i to dość szybkim. Wraz z każdym kolejnym zdjęciem ich odległość od fotografującego się zmienia. W praktyce na większości wyszłoby mydełko, no chyba że nie mam jeszcze praktyki. Zastanawia mnie czy autofokus ustawia ostrość przed każdym zdjęciem seryjnym (skąd ma na to czas? ), czy też działa tryb servo i aparat stale koryguje ostrość.

piotrek2
09-12-2007, 12:13
"HINWEIS zum ISO-Rauschen: ich habe die 40D nach dem Video erneut untersucht und das zunächst irritierende, höhere Rauschverhalten lag an der Sensor-Erwärmung bedingt durch die Live-View. Man muss sie aber schon richtig warm bekommen, was erst nach ca. 30 Minuten Betrieb (reine Live-View ohne Bildaufnahme) der Fall war!

luzne tlumaczenie: Dodatek o szumach w 40D: po ukonczeniu tego filmu przetestowalem jeszcze raz 40D i jak sie okazalo wysoki szum wynikal z rozgrzania sensora podczas pracy w Live-View. Wystepuje on dopiero po "porzadnym" podgrzaniu matrycy, czyli gdzies po 30 MINUTACH ciaglej pracy (czysty Live-View, bez robienia zdjec) !

aha i jak dla mnie waznym wnioskiem bylo tylko, ze jakosc zdjec z 400D nie odbiega znaczaco (jesli w ogole :P ) od jakosci pozostalych :))))))))))

illy
09-12-2007, 18:04
A spróbowałeś że oceniasz czy tak sobie gdybasz?
Da się używać samym joystickiem - ja tak robię. A menu faworytek to strzał w dziesiątkę!Vitez, przesiadlem sie z kompakta na 30D, w kompakcie mialem takie ustawienie i joystick. Mi po prostu odpowiada to z 30D i tyle. Tak samo jak wole tkanine zamiast skory na fotelach auta i drum'n'bass zamiast rocka. Badz ipoda zamiast zena. Kwestia osobista.

Vitez
09-12-2007, 20:28
"Ulubionych", a nie żadnych faworytek!

Ja tam PL menu nie używam więc tak sobie spolonizowałem nazwę menu :p .


Vitez, przesiadlem sie z kompakta na 30D, w kompakcie mialem takie ustawienie i joystick. Mi po prostu odpowiada to z 30D i tyle.

Ale mi chodzi o to jak długo przetestowałeś to w 40D (nie w kompakcie) że od razu wiesz że ci nie odpowiada? :roll:

drsemen
10-12-2007, 01:07
Qrde potrzebuje kamery internetowej chyba kupie 40D i założe jakiś jasny obiektyw z mocowaniem M42 i będzie OK. :lol: