PDA

Zobacz pełną wersję : Bank pamięci/ archiwizator/dysk zewnętrzny...



DeMarcus
06-12-2007, 23:24
Jak w temacie, szukałem, ale nie znalazłem żadnych konkretów...szukam jakiegoś archiwizatora, w którym jest możliwy podgląd skopiowanych folderów, poprostu chcę być pewny, że te zdjęcia tam są. Podgląd zdjęcia jest mi niepotrzebny. Znacie jakieś w miarę pewne i stosunkowo niedrogie databanki?

scooter
07-12-2007, 11:07
nie ma (albo nie znalazłem) żadnego taniego rozwiązania, są albo z podglądem zdjęcia, albo bez możliwości sprawdzenia zawartości .....

ja mam coś takiego
http://www.fotoplanet.pl/fotobank-vosonic-vp6230i-p-1939.html

DeMarcus
07-12-2007, 16:36
myślę, że bez takiej możliwości to będzie lipa, bo nie ma całkowitej pewności co do zgranych zdjęć ;/

Olszewski
07-12-2007, 21:29
Popatrz na Digimate V, on ma podgląd zdjęcia, skoro je widzisz to można sądzisz, że ono tam jest.

Digimate III+ mam i nie ma tam podglądu, ale jakoś nie zawiódł mnie jeszcze ;)

ewg
08-12-2007, 12:35
Wg mnie ani lista plików ani nawet podgląd fotek (zwłaszcza RAW - zaszyty JPEG) nie daje 100% pewności, że kopia jest wierna i bezbłędna. Może to trochę uspokaja, ale czarne scenariusze są wciąż możliwe.

Gdyby istniało urządzenie, które po skopiowaniu robiłoby wielokrotnie sumy kontrolne (chodzi o ich powtarzalność) tak na nośniku źródłowym jak i docelowym. Wtedy możnaby mieć chociaż teoretyczne podstawy do dobrego samopoczucia.

Nie wiadomo jakie są protokoły przesyłu danych w poszczególnych urządzeniach i jakie są mechanizmy kontroli błędów (pewnie bardzo różne), ale dopóki to nie jest gdzieś wyraźnie opisane (a zwykle nie jest) lepiej zakładać, że priorytetem była szybkość transmisji (przy ograniczonej wydajności komponentów) i energooszczędność a nie wielokrotne zabezpieczenia.

W przypadku różnych urządzeń opartych o USB, można się liczyć praktycznie z brakiem jakichkolwiek kontroli błedów przesyłu. Teoria sobie a praktyka sobie - mówie na podstawie praktyki.

Pierrefr
08-12-2007, 14:52
Moim bankiem pamięci jest Canon Media Storage M80. Bardzo dobre urządzenie choć niestety drogie. Ważną zaletą jest ekran, który pozwala na idealny podgląd zdjęć wraz z parametrami ekspozycji. Zgrywa RAW'y lecz tylko canonowskie. Obudowa solidna, co cieszy - stylistycznie dopasowana do lustrzanek Canona.

MMM
02-05-2008, 21:15
Moim bankiem pamięci jest Canon Media Storage M80.
Cena niestety zaporowa. Czy ktoś kto używa może opisać jakieś swoje wrażenia i czy warto aż tyle wydać?

Krzychu
02-05-2008, 21:46
Digimate'y odradzam - wolne, zawodne, kiepsko wykonane. Jeden mnie zawiódł dokładnie wtedy kiedy był potrzebny (na pokazach lotniczych - robi się masę zdjęć i chce zwolnić miejsce na kartach) - po prostu przestał się włączać, drugi ostatnio mimo dwunapięciowej ładowarki nie naładował się podłączony do 110V (mimo że pokazywał pełną baterię). Problem w tym że u nas na rynku nie ma porządnych databanków za normalną kasę...

merger
03-05-2008, 12:24
ja uzywam emtec photo cube. nie ma niestety podgladu, ale dziala sprawnie, wbudowany czytnik daje rade. jest o tyle przyjemny, ze 160gb pozwala pomiescic pare sesji. ale z tego co pamietam raz mi jakies pare fotek wcielo, ale nie wiem czy to wina akurat tego databanku.

dr11
03-05-2008, 12:57
A używa ktoś z Was I-Tec Photobank Premium Pro? Pytam się bo go mam, ale jeśli o chodzi o podgląd RAW'ów z 40D to nie za bardzo sobie radzi. Wyświetla jedynie marne pikselozy z doklejonych do RAWa JPGa. Sprzęt jest identyczny z modelem Vosonic VP8360, który ma już update firmwaru ze wsparciem RAWów 40D. Jednak przy próbie załadowania tego softu na I-Tec'a wyskakuje błąd, że się customer code nie zgadza (kodują inaczej sprzęty w zależności który producent je później podpisuje jako swoje).
Ma ktoś dostęp do firmware 1.2.9 dla DD@0A?

Chemik11
04-05-2008, 17:17
Polecam poszukac czegos takiego http://www.hyperdrive.com lub http://www.nextodi.co.uk, nie sa az takie drogie, a maja weryfikacje. Sam mam PD70X (to samo co HD80) i jest naprawde dobry (choc nie obsluguje dyskow powyzej 128GB) - niestety juz raczej nie do kupienia.

muflon
04-05-2008, 21:27
Polecam poszukac czegos takiego http://www.hyperdrive.com lub http://www.nextodi.co.uk, nie sa az takie drogie, a maja weryfikacje. Sam mam PD70X (to samo co HD80) i jest naprawde dobry (choc nie obsluguje dyskow powyzej 128GB) - niestety juz raczej nie do kupienia.

Pisałem już parę razy, ale skoro jest okazja... PD70X (i pochodne) rządzi :D i o ile ktoś nie potrzebuje bajerów typu ekranik, filmiki itp., to jest warty każdej złotówki, którą trzeba za niego zapłacić. Mimo kilku drobnych wad, przez te dwa lata ciągle nie wyszło nic, co by miało lepszą kombinację szybkość/żywotność/wygoda (baterie AA).

Co do dysków - ostatnio je wymieniałem w swoich PD70X i zastanawiałem się między 120GB i 160GB - ten drugi ma o tyle problem, że trzeba trochę pogłówkować, żeby go sformatować na te 128GB (sam databank nie potrafi, ja mam na to skrypt pod Linuxem). Ale nawet @128GB różnica w pojemności jest większa niż by się wydawało:

- dysk 120GB to tak naprawdę 120 * 10^9 bajtów czyli tylko ok. 111GB
- dysk 160GB to tak naprawdę 160 * 10^9 bajtów czyli ok. 149GB
- a ograniczenie 128GB jest "prawdziwe"

czyli za bardzo małą różnicę w cenie dostajemy 17GB ekstra pojemności.

dr11
06-05-2008, 18:00
A używa ktoś z Was I-Tec Photobank Premium Pro? Pytam się bo go mam, ale jeśli o chodzi o podgląd RAW'ów z 40D to nie za bardzo sobie radzi. Wyświetla jedynie marne pikselozy z doklejonych do RAWa JPGa. Sprzęt jest identyczny z modelem Vosonic VP8360, który ma już update firmwaru ze wsparciem RAWów 40D. Jednak przy próbie załadowania tego softu na I-Tec'a wyskakuje błąd, że się customer code nie zgadza (kodują inaczej sprzęty w zależności który producent je później podpisuje jako swoje).
Ma ktoś dostęp do firmware 1.2.9 dla DD@0A?
Pytanie już nieaktualne, Tajwańczycy przysłali odpowiedni soft e-mailem. Jeżeli ktoś z Was będzie potrzebował - służę pomocą!

Marcin K
16-12-2008, 22:46
A czy możecie zaproponować dysk zewnętrzny, który:

- ma własny akumulator ( w plenerze mogę połączyć go z czytnikiem kart i zgrać zdjęcia bezpośrednio z czytnika na dysk
- ma interfejs USB, który po podłączeniu do komputera automatycznie ładuje akumulator bez potrzeby używania ładowarki sieciowej
- najlepiej Seagate

W opisach dysków nie nie mogę tego znaleźć.

rene
16-12-2008, 22:49
A czy możecie zaproponować dysk zewnętrzny, który:

- ma własny akumulator ( w plenerze mogę połączyć go z czytnikiem kart i zgrać zdjęcia bezpośrednio z czytnika na dysk
- ma interfejs USB, który po podłączeniu do komputera automatycznie ładuje akumulator bez potrzeby używania ładowarki sieciowej
- najlepiej Seagate

W opisach dysków nie nie mogę tego znaleźć.

Jednym słowem - databank?

Marcin K
16-12-2008, 22:52
Jednym słowem - databank?

W sumie tak, tylko databank, ktory mam aktualnie nie ma ladowania z USB

iREM
19-12-2008, 16:26
Ja korzystam z podobnego ustrojstwa (http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=48882acc32ad4&profil=5000&pid=1478&kid=1251&fenecom=92297beace33819ea0b550c59ccf50dc&crc=1bbeca8987af747fc7a71b35e577888f). Tu akurat to jakoś wygląda, ja mam wersję oszczędniejszą, dodatkowo gumowy kondomik na dyski. Wersja z zasilaniem. Bardzo tanie i praktyczne rozwiązanie. Nie trzaba rozkręcać obudowy, można żonglować (tanimi) dyskami.

Soviet
24-12-2008, 11:35
Ja korzystam z podobnego ustrojstwa (http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=48882acc32ad4&profil=5000&pid=1478&kid=1251&fenecom=92297beace33819ea0b550c59ccf50dc&crc=1bbeca8987af747fc7a71b35e577888f). Tu akurat to jakoś wygląda, ja mam wersję oszczędniejszą, dodatkowo gumowy kondomik na dyski. Wersja z zasilaniem. Bardzo tanie i praktyczne rozwiązanie. Nie trzaba rozkręcać obudowy, można żonglować (tanimi) dyskami.

Ja właśnie się zastanawiam nad czymś takim.

merger
24-12-2008, 12:51
A czy możecie zaproponować dysk zewnętrzny, który:

- ma własny akumulator ( w plenerze mogę połączyć go z czytnikiem kart i zgrać zdjęcia bezpośrednio z czytnika na dysk
- ma interfejs USB, który po podłączeniu do komputera automatycznie ładuje akumulator bez potrzeby używania ładowarki sieciowej
- najlepiej Seagate

W opisach dysków nie nie mogę tego znaleźć.

obczaj EMTEC photocube. jest to databank, ktory ma wlasne zasilanie i wbudowane czytniki do kart. dosc kompaktowy - wyglada jak walkman.
ma lcd, ale tylko, zeby podgladac status zgrywania, bez opcji podgladu zdjec. ja mam taki 160gb i dziala super. bateria starcza na bardzo dlugo, ale nie wiem na ile, bo jeszcze mi sie nie rozladowal. doladowuje sie go albo z gniazda albo z komputera poprzez usb. u mnie jest tak, ze jak juz zgram zdjecia, to zostaje podlaczony i sie doladowuje sam.

darek24111
23-06-2010, 21:35
Zastanawiam się np nad czymś takim
http://www.allegro.pl/item1060420456_photobank_digimate_iii_hi_speed_new _500gb_sata.html

Ma ktoś lub coś podobnego/lepszego?
pozdr

Krzychu
23-06-2010, 21:54
Zastanawiam się np nad czymś takim
http://www.allegro.pl/item1060420456_photobank_digimate_iii_hi_speed_new _500gb_sata.html

Ma ktoś lub coś podobnego/lepszego?
pozdr

Zapomnij raz na zawsze - było chyba o tym w tym wątku...

darek24111
24-06-2010, 19:10
Zapomnij raz na zawsze - było chyba o tym w tym wątku...

No to co kupić lepszego w takim razie, w rozsądnej cenie?
Planuję wyjazd i pomyślałem, iż zamiast kupować dysk zewn wygodniej byłoby kupić photobank tak, aby nie nosić laptopa i w terenie archiwizować zdjęcia...
Najlepiej 500gb. A może dysk zewn 500gb a mniej pojemny photobank?
Doradźcie cos bo musze cos kupic...

Krzychu - a dlaczego tak jednoznacznie piszesz aby zapomnieć o tym?

Krzychu
24-06-2010, 19:14
No to co kupić lepszego w takim razie, w rozsądnej cenie?
Planuję wyjazd i pomyślałem, iż zamiast kupować dysk zewn wygodniej byłoby kupić photobank tak, aby nie nosić laptopa i w terenie archiwizować zdjęcia...
Najlepiej 500gb. A może dysk zewn 500gb a mniej pojemny photobank?
Doradźcie cos bo musze cos kupic...

Krzychu - a dlaczego tak jednoznacznie piszesz aby zapomnieć o tym?

Bo to największa porażka jaką widziałem była - miałem dwa digimate'y, żaden praktycznie nie działał - zrzucanie karty 4GB trwało ~30 min i praktycznie wyczerpywało baterię (16GB które teraz posiadam pewnie nie dało by się zgrać), nie było żadnego potwierdzenia że poprawnie zgrał zdjęcia a później koniec końców się zepsuł. Przez dłuższy czas używałem Hyperdrive'a, teraz mam po prostu dużo kart (które są tanie jak barszcz) więc na jeden dzień pokazów starczają - później w hotelu robię backup na dwa dyski 2.5" używając albo laptopa albo netbooka - jednego z dwóch i tak zawsze mam ze sobą na wyjazdach - ewentualnie po prostu zgrywam na kompa w domu jeżeli impreza jest blisko...

darek24111
24-06-2010, 19:43
Bo to największa porażka jaką widziałem była - miałem dwa digimate'y, żaden praktycznie nie działał - zrzucanie karty 4GB trwało ~30 min i praktycznie wyczerpywało baterię (16GB które teraz posiadam pewnie nie dało by się zgrać), nie było żadnego potwierdzenia że poprawnie zgrał zdjęcia a później koniec końców się zepsuł. Przez dłuższy czas używałem Hyperdrive'a, teraz mam po prostu dużo kart (które są tanie jak barszcz) więc na jeden dzień pokazów starczają - później w hotelu robię backup na dwa dyski 2.5" używając albo laptopa albo netbooka - jednego z dwóch i tak zawsze mam ze sobą na wyjazdach - ewentualnie po prostu zgrywam na kompa w domu jeżeli impreza jest blisko...

Wygląda, że masz racje...
Znalazłem tez inne opinie, niestety tez negatywne...
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=54296

Troche sie nakręciłem aby posiadać "coś" co umozliwi mi archiwizowanie zdjęc w terenie bez tachania laptopa...
Czy nie ma nic lepszego w rozsądnej cenie?

Jeśli nic nie znajdę to będę musiał kupić dysk zewn 2,5" i zrzucać na laptopa (za miesiąc planuję wyjazd do Norwegii i coś muszę kupić...)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
To http://www.hyperdrive.pl/index.php?p56,hyperdrive-colorspace-udma-z-dyskiem-500gb-sata nie jest tanie...
więc na razie pozostaje np to http://www.e-cyfrowe.pl/transcend-dysk-storejet-25m-500gb-ciemno-szary-p-11878.html
chyba, że macie lepsze propozycje...

troll
24-06-2010, 20:17
Mam "Digimata III" - masakra. Ileż razy drżałem czy zdjęcia się skopiują z karty i w jakim stanie - nie pomnę. Leży sobie teraz i służy za przycisk do papieru. Szybkość kopiowania - porażka, bateria - porażka. W dodatku podpięty do ładowarki jakoś nie chciał działać. Ja po prostu zabieram ze sobą zawsze notebook'a.
Cena porównywalna z Hyperdrive'm a funkcjonalność większa. Te kilka dekagramów przy 15 kg sprzętu nie jest piórkiem które załamało by wielbłąda :mrgreen:.
Pozdrawiam.

Dzygit-Dublin
24-06-2010, 20:24
Witam
było kiedyś na forum i się skusiłem jakieś 3lata temu
+

-prosty wytrzymały
- bez bajer i wodotrysków
-zasilany na paluszki , u mnie 3lata na rajdach nic się nie dzieje złego , rzucany , topiony, kopany i gubiony ze 3 razy.
- rozpoznaje większe i nowe karty ( 16gb / 60mb/s )

-
usb 1.0 przy zgrywaniu to powala na kolana jedynie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://www.technobox.com.au/catalog/compactdrive-pd70x-0gbno-carcharger-battery-p-87.html (LINK)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
brak edycji sorry

http://www.technobox.com.au/catalog/compactdrive-pd70x-0gbno-carcharger-battery-p-87.html

artd4
25-06-2010, 02:02
Oj ja też miałem taki "poważny" problem.
Czytałem fora ,segregowałem i zastanawiałem się który mam kupić
Tak było do momentu kiedy wziąłem fotobank z zasilaczem w lewą reke, a 5 kart pamięci w drugą.I choćbym w lewej miał 15 kart to wynik ten sam
Nie musze mówić co wygrało !
Jesteś na wycieczce .Masz karte i fotobank.Co zrobisz jak wyczerpie sie w nim aku,
Bo ja tylko w 15 sekund wymienie na czystą karte.

Dzygit-Dublin
25-06-2010, 02:38
na wycieczkę nie brał bym fotobanku tylko karty z tym się zgodzę.
Jak jedziesz gdzieś na parę dni i przywozisz np od 120 do 300gb fot to koszt kart przebije parokrotnie koszt fotobanku.

prosta zasada

120gb / 16 Gb kartę cena średnia ok od 90 do 110 eu / = 7,5 karty
Foto bank nadal górą :)

Jak focisz dużo potrzebujesz jeśli sporadycznie to kupujesz karty.

Pozdrawiam Darek
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a co do aku to szukasz na "paluszki" bo czasami ceny akumlatorow sa chore !!
lampa + battery pack + fotobank = to samo zasilanie czyli mniej problemów.

artd4
25-06-2010, 03:29
W tym przypadku byłbym skłonny zgodzić sie z przedmócą
Jest tylko takie "ale"
Polega ono na "masywności" fotobanku
Ludzie kupując statywy patrzą z uwagą na ich wage.
Wszystkie rzeczy elektroniczno-mechaniczne potrafią sie zepsuć
Mając sporo mniejszych kart ryzykujesz strate np jednej ,czyli ułamka tego co zrobiłeś
Przy awarii fotobanku tracisz wszystko,bo zrzuciłeś obrazy na karte i sformatowałeś ją do następnych zajeć.Każdy ma jakieś ulubione metody.Moją jeż posiadanie sporej ilości mniejszych kart.Tylko w niektórych przypadkach montuje 4GB,ale wtedy czuje lekki niepokój że sporo prac ryzykuje dla własnej wygody.Trzymanie zdjęć na małym przenośnym dysku uważam za OK pod warunkiem, że jeszcze gdzieś indziej one są zapisane.Sam trzymam swoje na PC,dysku,CD.Przez takie działanie mam spokój
Zamiast fotobanku wziąłbym do plecaka dodatkowe szkło,filtry,szmatki do optyki,czy...kanapki. Oczywiście jest to TYLKO moje skromne zdanie

molsar
25-06-2010, 07:23
oczywiscie potwierdzam
masakra totalna.
nie warto wywalac kasy,
lepiej karty dokupic i tyle.

darek24111
25-06-2010, 10:53
No to dobrze, że zapytałem, dzięki..., ale...
Straciłem ostatnio trochę zdjęc z powodu awarii dysku i stałem się nadwrażliwy... :(

Stąd z powodu wyjazdu do Norwegii chciałem kupic najpierd photobank aby w terenie na bieżaco archiwizowac to co mam na kartach (w razie gdyby cos stał się z kartą, ale czy to się zdarza???), a później dokupić dysk zewn 2,5" jako druga kopia w domu (dotychczas kopie robiłem na CD...). Tak więc databank/photobank miał służyc podwójnie: jako kopia zapasowa (wykonana w terenie) oraz w razie potrzeby do opróżnienia karty CF (posiadam 4 karty, razem 24gb, może trzeba jeszcze cos dokupić...)

Skoro nie ten photobank to jak się zabezpieczyc aby znów nie stracic zdjęc, tym razem z Norwegii. Czy tylko dysk zewn 2,5" + laptop i wieczornna zrzucanie zdjjęć z kart (+ ewentualnie druga kopia na CD)?.

Czy zabezpieczacie się jakoś na czas przed zrzuceniem zdjęc z kart na laptopa (na czas pracy w terenie, np kilkugodzinne sesje w terenie)?

molsar
25-06-2010, 11:41
hm no mozna pomyslec o zabezpieczeniu samych kart przed czynnikami atmosferycznymi, oprocz wlasciwych im opakowac plastikowych moze w jakis pojemnik zakrecany albo cos...najlepiej zeby tez nie lataly tam luzem.
co prawda nie trzeba chyba owijac je w folie aluminiowe zeby to magnetycznie uchronic :]
bo zeby tak sie stalo to predzej zelazo ze krwi by wyciagnelo niz CF-y "rozmagnesowalo" ;)

Krzychu
25-06-2010, 11:49
Czy zabezpieczacie się jakoś na czas przed zrzuceniem zdjęc z kart na laptopa (na czas pracy w terenie, np kilkugodzinne sesje w terenie)?

Generalnie nie - jak kiedyś używałem databanku (Hyperdrive) to i tak z reguły w czasie 1-ego dnia pokazów przekraczałem pojemność kart i coś musiałem skasować (aczkolwiek zawsze coś na kartach zostawało na wszelki wypadek). Teraz tylko karty i zgrywam je jak docieram do jakiejś cywilizacji...

molsar
25-06-2010, 11:53
jak bylem w marakeszu to po zapelnieniu kart jechalem do cywilizacji do jakiejs kafejki zapyzialej i kopiowalem na plytki CD...troche to trwalo ale bez problemow
(co smieszne tam w 2007r nie wiedzieli co to "dvd-recorder" w kompie...:P)

cypher
03-07-2010, 16:09
Do robienia kopii już w domu jeśli ktoś nie ufa jednemu dyskowi polecam dyski zewnętrzne WD działające w trybie RAID i robiące kopie bezpieczeństwa - mam takie ustrojstwo w pracy jako dysk sieciowy ( ma kontroler ethernet) i posiada 2x500GB przy czym drugi dysk jest kopią pierwszego.

deejay24h
03-07-2010, 22:36
Miałem dysk WD zewnętrzny 1TB padła mi końcówka USB o zgrozo...
Wlutowanie nowego USB nic nie dało :D Gwarancja odpadła związku z danymi na hdd:)
Rozebrałem dysk i został tylko format , miałem założone hasło na dysku (program wd)żaden program nie widział żadnej partycji .
Zraziłem się do tej firmy a miała być kopia na lata...

Krzychu
03-07-2010, 22:40
Zraziłem się do tej firmy a miała być kopia na lata...

To ma być jakieś żart ?? Dysk i kopia na lata ?

Marcin K
03-07-2010, 23:14
To ma być jakieś żart ?? Dysk i kopia na lata ?

Tak z ciekawosci chcialem sie zapytac jaka kopia bylaby na lata ?

Krzychu
04-07-2010, 06:58
Tak z ciekawosci chcialem sie zapytac jaka kopia bylaby na lata ?

Jakakolwiek, byle nie na jednym dysku...

rauf
06-09-2010, 08:17
Patrzę co jest w sklepach i o dziwo nie widzę niczego z USB 3.0? :shock:

W takim razie fanaberię o SSD pewnie muszę zatrzymać dla siebie...

Wygląda, że ciągle najlepsze z typowych OTB są Hyperdrive'y?

onsight99
23-04-2012, 19:44
trochę czasu minęło....na chwile obecną co byście polecali do zgrywania kart CF w terenie ?

Usjwo
24-04-2012, 04:15
Ja moge polec wyroby jableczne. iPod/iPhone Trzeba kupic przejsciowke do USB i mozna zgrywac bezposrednio z aparatu. Sa czytniki kart SD, nie ma niestety CF. Zaleta jest to ze mozesz przeprowadzic wstepna selekcje zdjec, Ipod/Iphone ma podglad raw'ow zainstalowany w "systemowej" aplikacji Photo. Ja kozystalem z iPod'a, slyszalem ze kolega mial problem ze zgraniem na iPhona, musze to jeszcze sprawdzic, bo ze wzgledu na wielkosc i fakt ze zawsze sie ma telefon, bardziej by mi to pasowalo.

jellyeater
24-04-2012, 07:23
Jabłko? A fe. :P

Androidy też umieją. A znając politykę cenową sadowników to przejściówka z mini USB na to telefonowe będzie tańsza. :P

http://www.digitalslrphoto.com/news/1007343/control_your_canon_dslr_with_your_android_tablet.h tml

Stafford
24-04-2012, 07:24
Też zastanawiam się nad zakupem jakiegoś urządzenia do archiwizacji na wyjazdach i chyba jedyną alternatywą dla Hyperdrive Colorspace jest netbook, który jest sporo większy i trzykrotnie cięższy czyli mniej wygodny a za to dużo bardziej uniwersalny.
Sam nie wiem...

bebesky
24-04-2012, 07:31
Też zastanawiam się nad zakupem jakiegoś urządzenia do archiwizacji na wyjazdach i chyba jedyną alternatywą dla Hyperdrive Colorspace jest netbook, który jest sporo większy i trzykrotnie cięższy czyli mniej wygodny a za to dużo bardziej uniwersalny.
Sam nie wiem...

jakiś czas temu kupiłem 10 calowego netbooka za 650 zł (samsung), sprawdza się rewelacyjnie, mam na min zainstalowane DPP, czyli możliwość szybkiej obróbki jeżeli to konieczne. Ponadto połączenie z internetem i najważniejsze: gry :) ;)
Plecak i tak mam bardzo ciężki więc te kilkaset gram aż takiej różnicy mi nie robi.

akustyk
24-04-2012, 10:25
ja sobie jakis czas temu za 50 EUR kupilem Vosonika VP5700 i mi to dziala. zaleta jest to, ze jest male i mozna miedzy majty upchnac do torby wyjazdowej a zgrywanie jest szybkie i bezproblemowe. w kartach pamieci mam 5 x 8GB, wiec nawet na dluzsze, 7~10 dniowe wyjazdy wystarcza (5D mkII, wiec w RAW-ach to jest okolo 1400 fot), z tym ze wtedy imagetanka biore dla kopii bezpieczenstwa.

do netu na wyjezdzie mam tablet, ale to niestety sluzbowy skansen Apple'a, wiec takie herezje jak podpinanie sobie kart pamieci i robienie ich kopii (na 16GB wbudowanej pamieci) oczywiscie nie maja racji bytu :(

Usjwo
24-04-2012, 11:33
Jabłko? A fe. :P

Androidy też umieją. A znając politykę cenową sadowników to przejściówka z mini USB na to telefonowe będzie tańsza. :P

http://www.digitalslrphoto.com/news/1007343/control_your_canon_dslr_with_your_android_tablet.h tml

Jak ktos nie lubi jablek to moze to byc HTC czy inny telefon. Zaletom jest to ze prawie zawsze mamy go zesoba, wiec nie musimy dzwigac nic dodatkowego (no moze kabel usb), a 60GB to jest troche miejsca na zdjecia.

pkt.6. regulaminu :rolleyes:
K.

onsight99
27-04-2012, 20:43
Myślałem trochę nad sprawą i powoli decyduje się na małego netbooka z dobrą bateria. Dysk twardy 320 gb to duża zaleta. czasami zdarza się tak że jestem w terenie 2 tygodnie i nie mam gdzie zgrać fot. gdyby termin miał się przedłożyć lub potrzebna była by archiwizacja to zawsze mogę zabrać dysk zewnętrzny.

Myślałem też nad opcją ipad + dysk zewnętrzny bo sam ipad to za mała pojemność. samo zgrywanie z aparatu na dysk przez ipada może być uciążliwe. Finansowo wychodzi drożej ale w w przyszłości i tak go chciałem kupić do prezentacji także nie wiem czy od razu go nie zakupić...

Usjwo
28-04-2012, 03:26
J
pkt.6. regulaminu :rolleyes:
K.

Tak to jest jak ktos w szkole kamieniami rzucal, zamiast do niej chodzic :mrgreen:.

Co do iPada/IPhona, przejsciowka USB ktora dziala z iPad'em jest niekompatybilna z iPhonem :shock::twisted:. Duzy minus dla jablka :(

jellyeater
28-04-2012, 09:29
Duzy minus dla jablka

One mają jakieś plusy? <wow> Poza tym, że człowiek otrzymuje +10 pkt do hipstera.

Też kilka lat temu kupiłem jakiegoś EEE PC właśnie na wyjazdy. A przy okazji czasem jest dostęp do netu. I film można zobaczyć. A na wagę torby ze sprzętem już tak drastycznie nie wpływa. :)

o rly??
28-04-2012, 10:19
wiekszość telefonów (smartfonów) czy to na androidzie, czy na applu (ktorego nawiasem nie znoszę) ma możliwość, po odblokowaniu bądź od razu, podłączenia za pomocą kabelka usb np pendrive'a czy wlasnie czytnik kart. Nazywa się to HOST MODE, i z pomocą zewnętrznego zasilania, ja posiadający moją ukochaną n900 mogę podłączyć nawet i dysk twardy czy nagrywarke dvd. Teoretycznie za pomocą huba czy rozdzielnika usb mozemy podłączyć jednocześnie pendrive'a o pojemności 32gb i czytnik kart, a w telefonie przerzucać pliki z jednego na drugie. W praktyce trochę gorzej może być z adnroidami i jabłkami, a z moim linuxem to nawet wszystko jest możliwe ;)

sfw
28-04-2012, 10:36
A nie lepiej kupić wiadro kart? Są już tanie jak barszcz, no i nie trzeba tych wszystkich sztuk cyrkowych robić. Chyba, że masz jak ja, jeden wyjazd to jakieś ... 100 Gb (RAW z 16 Mpix matrycy) to kupiłem ultrabooka z SSD (circa 1,2 kg) z baterią na 6 godz. i na polu zgrywam.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

akustyk
28-04-2012, 20:44
A nie lepiej kupić wiadro kart? Są już tanie jak barszcz, no i nie trzeba tych wszystkich sztuk cyrkowych robić. Chyba, że masz jak ja, jeden wyjazd to jakieś ... 100 Gb (RAW z 16 Mpix matrycy) to kupiłem ultrabooka z SSD (circa 1,2 kg) z baterią na 6 godz. i na polu zgrywam.


mysle, ze na chwile obecna jakiekolwiek dyskusje o image tankach to niemal wylacznie kwestia kopii zapasowej zdjec podczas dluzszego wyjazdu. bo tez karty sa na chwile obecna bardzo tanie w przeliczeniu na fote... no, chyba, ze ktos ma D800 albo jakos tak... ;)

co do stosowania telefonu badz tabletu jako backupu... nie widze. jeszcze tablet jako tako, o ile ma gniazdo na pelna karte SD 32GB badz wbudowane 64GB (tylko to sakramencko kosztuje!)... ale telefon? z 8GB microSD? nie robmy sobie jaj z pogrzebu...

onsight99
28-04-2012, 23:17
Chyba, że masz jak ja, jeden wyjazd to jakieś ... 100 Gb (RAW z 16 Mpix matrycy) to kupiłem ultrabooka z SSD (circa 1,2 kg) z baterią na 6 godz. i na polu zgrywam.



właśnie o takie sytuacje mi chodzi kiedy jesteś w trasie przez dłuższy czas a fot przybywa z dnia na dzień. będę kupował : NETBOOK SAMSUNG N150-HT01

Usjwo
29-04-2012, 00:55
co do stosowania telefonu badz tabletu jako backupu... nie widze. jeszcze tablet jako tako, o ile ma gniazdo na pelna karte SD 32GB badz wbudowane 64GB (tylko to sakramencko kosztuje!)... ale telefon? z 8GB microSD? nie robmy sobie jaj z pogrzebu...

Ten nielubiany Iphone ma 64GB