PDA

Zobacz pełną wersję : gwarancje i paragony przy zakupach wysylkowych



gonzo44
18-04-2005, 22:39
Mam Prosbe.
Moglibyscie zamiescic informacje o tym co dostaliscie kupujac aparat np na Allegro albo w sklepie internetowym. Chodzi mi o nowe aparaty, nie uzywane.
Co powinno byc, gdzie podpisane i ostemplowane. Co jest wymagane do okazania przed serwisem. I ogolnie na co zwracac uwage przy zakupach wysylkowych od strony papierkowej.

dzi
18-04-2005, 23:12
hehe ja wizytówke obskórną z ręcznym podpisem tip'a + uścisk dłoni

przed serwisem to musisz miec eurogwarancje i tyle - tipowie na ogol nei chca ich dawac, bo dostaja w hurtowniach w Niemczech in-blanc'a stad mowia, ze jak cos nei tego, to oni wypisza gwarancje (a blankieciki sobie cwaniaki trzymają :) ) - czasami dają zammieniki wydrukowane ze swoją pieczątką. Każdy z nich ma swoje patenty, ci co sprowadzają z USA to zostawiają USA warranty w pudełku, tylko nic ci po takiej gwarancji. Na ogół zostaje pewne zaufanie do tip'a lub jego osobisty świstek - choć czasami da sie namówić na eurogwarancje w przpadku body (wiekszy juz wydatek)

innymi slowy - tip bedzie bronił sie rękoma i nogami, aby ci nie dac gwarancji euro. Natomiast gdy faktycznie coś sie stanie, wtedy dosyłają pocztą lub realizują za swoim pośrednictwem :) Dobrze jednak probować egzekwować od razu taki papierek - przydaje sie przy sprzedaży na rynku wtórnym ;)

tomsong
19-04-2005, 02:37
jesli kupujesz u sprzedawcy , dla ktorego internet jest dodatkowym kanalem sprzedazy, to bedzie to samo jakbys kupowal w realu, czyli dowod zakupu w postaci faktury lub wydruku z kasy fiskalnej + karta gwarancyjna.

Generalnie jesli cos sie walnie to masz do wyboru:
1) gwarancje
2) rękojmie (2 lata) - wtedy powolujesz sie, iz towar jest niezgodny z trescia zawartej umowy.

Na wszystko musisz miec dowod zakupu.


Pozdrawiam

Vitez
19-04-2005, 08:23
przed serwisem to musisz miec eurogwarancje i tyle
Nie "i tyle" tylko serwis nie honoruje eurogwarancji bez dowodu zakupu, wiec i paragon/fakture musisz jeszcze miec przed serwisem a nie "i tyle" :p . A z paragonem/faktura to u tipow jeszcze wiekszy problem niz z eurogwarancja, bo o ile blankiecik eurogwarancji moga dac to paragon z wypisana cena juz gorzej - wtedy klient widzi ile TiP na nim zarabia :twisted: