PDA

Zobacz pełną wersję : Program do wysyłania zdjęć pocztą



dgcracker
03-12-2007, 11:36
Witam,
może zna ktoś jakiś prosty programik, który w prosty sposób umożliwiałby wysyłanie zdjęć na maila. Chodzi o coś maksymalnie prostego dla starszej osoby, która potrafi włączyć komputer i zgrać zdjęcia z aparatu na dysk. Potrzebny byłby programik, w którym można wskazać zdjęcia do wysłania, podać ich maksymalny rozmiar, wpisać maila osoby do której mają zostać wysłane i tyle. Resztę ma zrobić program - przeskalować, zmniejszyć objętość i wysłać. Coś podobnego jest w ACDSee tyle, że ma jedną wadę - do wysyłania wykorzystuje domyślny program pocztowy. A ja bym chciał coś co samo wysyła zdjęcia bez konieczności konfigurowania programu pocztowego. Szukałem troszkę po sieci i jest masa takich programów do wysyłania ale wszystkie, które testowałem nie wysyłają same tylko chcą to robić przez program pocztowy.
Optymalne cechy programu, którego poszukuje:
- najlepiej darmowy (do użytku domowego)
- najlepiej bez instalacji (ale to nie jest mus),
- prosty w obsłudze (wybieram zdjęcia, podaję maks. rozmiar, i maks. rozmiar maila, a program robi reszte czyli odpowiednio zmniejsza, kompresuje, wysyła)
- potrafi wysyłać zdjęcia bez wykorzystania klienta pocztowego

Może ktoś natknął się na coś takiego?
Pozdrawiam,
D.C.

Wini
03-12-2007, 11:40
.. A ja bym chciał coś co samo wysyła zdjęcia bez konieczności konfigurowania programu pocztowego...

Bedzie ciężko znależć :(

mor_feusz
03-12-2007, 11:43
www (czyli jakis onet albo cos tam) albo picasa google - mozeszz podac nazwe uzytkownika i konto

potem osoba, jak kliknie sobie w picasie - email - to program odpowiednio zrobi co trzeba i wysle zdjecia z konta google (o ile dobrze pamietam) poprosi o nazwe usera i haslo (tylko raz i koniec).