PDA

Zobacz pełną wersję : Szczecin i okolice



Michał Dobrowolski
02-12-2007, 17:58
Witam!!!

Zna ktoś godne polecenia miejsca w Szczecinie i w okolicy Szczecina, gdzie warto wybrac się z aparatem. Pomińmy miejsca takie jak wały, zamek, katedra, bardziej jakieś zakątki mniej znane...

Pozdrawiam!!!

bvq
03-12-2007, 00:30
miejsc jest sporo zalezy czego sie szuka....... czy przyrody, czy krajobrazow po bitwie, czy architertury, czy chcesz noca sie powloczyc czy za dnia...... sprecyzuj, wtedy pewnie sie i cos znajdzie.

pozdrawiam

Michał Dobrowolski
03-12-2007, 01:30
Nie mam jeszcze ulubionego typu fotografii, dlatego interesuje mnie wszystko co ciekawie wygląda na zdjęciach. Więc i przyroda i plener i krajobraz po bitwie (architektura mniej). Po centrum miasta napewno nie chce sie kręcić. Brak mi czasu aby szukać czegoś samemu, więc zdaje się na doświadczenie innych. Włóczyć sie będe za dnia. Także jeśli masz jakieś ciekawe miejsca gdzie byłeś bvq, chętnie je też odwiedze.

Pozdrawiam!!!

Tanto
03-12-2007, 10:58
Puszcza Bukowa, Międzyodrze, fabryka benzyny syntetycznej w Policach, stara cegielnia przy drodze Gryfino-Wełtyń, Gocław i Skolwin (ale tam jak się domyślasz samotnie ze sprzętem tylko kamikadze się zapuszczają).
Jest jeszcze trochę nawet nie miejsc, a punktów które coś w sobie mają, jednak żeby je znaleźć trzeba mieć sporo wolnego czasu i cierpliwości ;-)

swiderski
03-12-2007, 14:23
Cmentarz centralny, ale nie o tej porze roku - ani śniegu, ani liści, ani ludzi :|

Michał Dobrowolski
04-12-2007, 15:47
Dzieki za ciekawe propozycje, zna ktoś jakąś mape internetową, z naniesionymi punktami wartymi uwagi.

Pozdrawiam!!!

janmar
04-12-2007, 16:01
Cmentarz centralny, ale nie o tej porze roku - ani śniegu, ani liści, ani ludzi :|

Ludzie są, na zawsze...jestem żeglarzem i długo mogę tam chodzić,Wiesz, fotografia to magia,można w niej długo szukac i wiele znalezc dla siebie:jedni pieniądze,inni sztukę,jest wszystko.Ja na szczecinskim cmentarzu znajduję przyjaciół.Bez smutku.Tak to juz jest...Mieszkam daleko,ale mógłbym tam spedzic duzo czasu fotografując.Pozdrawiam

Michał Dobrowolski
04-12-2007, 20:34
Ludzie są, na zawsze...jestem żeglarzem i długo mogę tam chodzić,Wiesz, fotografia to magia,można w niej długo szukac i wiele znalezc dla siebie:jedni pieniądze,inni sztukę,jest wszystko.Ja na szczecinskim cmentarzu znajduję przyjaciół.Bez smutku.Tak to juz jest...Mieszkam daleko,ale mógłbym tam spedzic duzo czasu fotografując.Pozdrawiam

Witam!!!

To fakt, ostatnio leci na Discovery HD cykliczny program o fotografii (nie pamiętam tytułu) W jednym z odcinków był facet który fotografował róźne figury na nagrobkach cmentarnych, jego ulubionymi figurami były te na których było widać ząb czasu. Trzeba przyznać że zdjęcia były niesamowite.
Przejde sie sam na centralny popstrykać i odwiedze przodków przy okazji ;)
Polecam program na Discovery HD, na tv w wysokiej rozdzielczości pokazane zdjęcia, przez ludzi z całego świata wyglądają niezwykle dobrze i szczegółowo. Szkoda że nie ma tam troche więcej jedynie o sprzecie i o technice, ale można tam podpatrzeć wiele pomysłów na dobre ujęcie.

Pozdrawiam!!!

radvenom
04-12-2007, 22:21
Szaro, buro i ponuro... A do tego zimno jeszcze. :?
W taką pogodę to ciężko się wybrać dokąd kolwiek...

A skoro padło na cmentarze to my mamy ich naprawdę sporo i dla miłośników tego typu fotografii polecam >> LINK (http://www.cmentarze.szczecin.pl/Cmentarze/chapter_11966.asp) << gdzie znajduje się spis nieczynnych, ale jednocześnie niesamowicie klimatycznych cmentarzy. Tylko pora roku już nie ta, bo liście opadły...

piotrek72t
05-12-2007, 12:20
Ze swojej strony mogę polecić, Odrę i starorzecza na wysokości Dziewoklicza ( po drugiej stronie mostu ), i okolice Klucza , w jednym i drugim przypadku konieczne jest obuwie nieprzemakalne :)
pozdrawiam

Goomis
04-02-2008, 20:36
Ekhem ekhem!

Trochę odświeżam wątek bo nie chce nowego zakładac bo mnie pewnie jakiś modek i tak tu "przekieruje" :-P
Tak więc jutro przed południem wsiadam w pociąg do Szczecina aby odwiedzic rodzinę ale i tak mam zamiar iśc robic cos ciekawego. Dlatego ja również zapytam o ciekawe miejsca interesuja mnie landszafty ciekawe(ktoś wspominał o Odrze a co z zalewem?) jak juz landszafty to właśnie myślałem w kierunku jakiejś wody, może jakiś stary port(chętnie opuszczony :-D )Jakieś ogólnie ruiny też. Cmentarz na pewno odwiedzę bo rodzinę tam mam niedawno zmarłą... Bardzo chętnie spotkam się z kimś i wspólnie pofoce bo kompletnie nie znam tego miasta. Dodatkowo bardzo mnie interesują nocne zdjęcia w jakimś klimatycznym miejscu(może starówka itp.) Dla odważnych pierwszych dwóch zdecydowanych na wspólny plener dzienny i nocny stawiam wieczorkiem piwko w jakiejś klimatycznej knajpce! ;-)

P.S. z racji, że wyjeżdżam jutro przed południem i możliwe, że nie zdążę wejśc na forum i sprawdzic czy ktoś jest chętny i również z racji tego, że nie wiem kiedy dokładnie będę miał wolne od rodziny ;-) (środa czy czwartek) a u cioci brak neta(starsza kobieta) także podaje swój numer tel. dla zainteresowanych plenerkiem - 605581878(PlusGSM) Jak ktoś się zdecyduje to pisac(chyba, że woli dzwonic ;-) ) ja się odezwę jak będę wszystko wiedział. Ciocia mieszka na komuny paryskiej jeszcze jakby co może akurat będzie coś fajnego w pobliżu :-)
P.S.2 dodatkowa korzyśc jeszcze taka, że jak ktoś się zastanawia nad kupnem jakiegoś sprzętu co mam w stopce to będzie mógł pomac-obiecuję :-P :-D

Nuke Everything
13-01-2009, 18:27
Huta i fabryka papieru na skolwinie, dzielnica nieciekawa ale industrial jak sie masz!
Wały Chrobrego.
Brzeg odry na pomorzanach.