PDA

Zobacz pełną wersję : 40D - nie mogę ustawić metody wybierania pkt AF



olgajam
02-12-2007, 12:14
Zgłupiałam już :-/. W instrukcji piszę, żeby w C.Fn III-3 zmienić na 1 lub 2 jeśli chce się uzywać multisterownika albo pokrętła. Zmieniam raz na jedno raz na drugie (bo chce sprawdzić ktorym mi wygodniej, no i w ogóle to uruchomić), testuję i nie działa. Co więcej przestaje nawet działać metoda podstawowa czyli naciśniećie przycisku wyboru AF i kręcenie multisterownikiem, działa tylko automatyczny wybór punktów.

Czegoś nie doczytalam? Trafiony egzemplarz? Bug w sofcie? :-?

Wats0n
02-12-2007, 12:20
Może się mylę, ale wybór pkt af uzależniony jest od trybu w jakim ustawiony jest aparat. Jesteś pewna, że nie ustawiłaś jakiegoś a-dep czy inszego automatu?

EDIT: sprawdziłem, jak zwykle miałem rację :)

olgajam
02-12-2007, 12:27
Może się mylę, ale wybór pkt af uzależniony jest od trybu w jakim ustawiony jest aparat. Jesteś pewna, że nie ustawiłaś jakiegoś a-dep czy inszego automatu?

EDIT: sprawdziłem, jak zwykle miałem rację :)


Na Av mam ustawione. To powinno działać czy nie? Powinno, co?

himi
02-12-2007, 13:16
Powinno

piszczal
02-12-2007, 13:34
ja mam ustawione na multisterownik i działa, pamiętaj że najpierw naciśnij przycisk migawki do polowy żeby zapaliły się aktywne punkty a potem wybieraj.

olgajam
02-12-2007, 13:54
Nie działa :sad:
może to kwestia firmware'u. Ja mam ciagle 1.0.3. A wy?

piszczal
02-12-2007, 14:33
działał przy 1.0.3 i działa przy 1.0.5

ErnestPierwszy
02-12-2007, 14:35
Zgłupiałam już :-/. W instrukcji piszę, żeby w C.Fn III-3 zmienić na 1 lub 2 jeśli chce się uzywać multisterownika albo pokrętła. Zmieniam raz na jedno raz na drugie (bo chce sprawdzić ktorym mi wygodniej, no i w ogóle to uruchomić), testuję i nie działa. Co więcej przestaje nawet działać metoda podstawowa czyli naciśniećie przycisku wyboru AF i kręcenie multisterownikiem, działa tylko automatyczny wybór punktów.

Czegoś nie doczytalam? Trafiony egzemplarz? Bug w sofcie? :-?

A czym kręcisz? Bo to chyba tym mini joystickiem trzeba a nie kółeczkiem na dole...

olgajam
02-12-2007, 15:39
Dzieki wszystkim za pomoc :)
Faktycznie dziala :)

No wiec tak: faktycznie kręciłam nie tym co trzeba:
1: bezposrednia, sterownikiem - multi sterownik to ten mini joystick a nie kolko-pokrętło jak mi sie ubzduralo :)
2: bezposrednia, pokretlem - trzeba włączyć aparat w ten drugi tryb 'on' oznaczony kreska i wtedy mozna wybierac pokretłem.

No trąba (albo raczej tromba) jestem :)

Kolaj
02-12-2007, 15:59
No trąba (albo raczej tromba) jestem :)Tak coś czułem ale jako juzer 20D się wolałem nie wypowiadać ;) Ważne, że nie musisz się po serwisach szwędać.

CC2
26-01-2013, 15:17
A ja mam problem bo nie moge ustawić jojstika tak by pole AF wypierane było płynnie .Mogę ustawiać pojedynczo odpowiedni ale juz płynnie nie ?

Pirx
26-01-2013, 20:15
A co w Twoim przypadku oznacza "płynnie" ?
Ten dżojstik ma osiem położeń + wciśnięcie całości, czyli 9 reaktywnych położeń.
W 40D jest 9 punktów AF więc każdy punkt ustawia się natychmiast jednym wprawnym dotknięciem dżojstika.
Dla mnie jest to świetnie rozwiązane.

szuwary
28-01-2013, 23:21
A ja mam problem bo nie moge ustawić jojstika tak by pole AF wypierane było płynnie .Mogę ustawiać pojedynczo odpowiedni ale juz płynnie nie ?

Da się włączyć automatyczny wybór punktu AF na kilka sposobów.
Po pierwsze, w niektórych trybach automatycznych, to się włącza samo.
A tak normalnie, to trzeba wcisnąć ten przycisk z tyłu aparatu skrajnie po prawej - na chwilę zapalą się wszystkie punkty AF sygnalizacyjnie.

A najśmieszniejsze, że jestem prawie pewien, że kiedyś tak miałem, że wybór tego samego punktu AF dwukrotnie po sobie powodował włączenie tego trybu - np. dwa razy joystick w górę.
Ale teraz nie działa - pewnie sobie to jakoś niechcący włączyłem.
A niby to menu wcale nieduże w 40D :)


Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Saapcio
29-01-2013, 14:31
A najśmieszniejsze, że jestem prawie pewien, że kiedyś tak miałem
Ale teraz nie działa - pewnie sobie to jakoś niechcący włączyłem.
A niby to menu wcale nieduże w 40D :)

Skąd ja to znam. No przecież dopiero co było, niedawno było, no fakt trochę temu ale na pewno było, raczej :confused:.