PDA

Zobacz pełną wersję : G5+Sunpak Power Zoom 5000 AF



miszka
09-04-2004, 17:03
Mam pytanko, czy ten zestaw "zatrybi" i czy bedzie dobrze ze soba wspolpracowac ?

I pytanie no.2 jesli na pyt no.1 zostanie udzielona twierdzaca odp :) to czy cena 450 za w/w lampke jest dobra cena ?

Mikolaj

xxx
19-04-2004, 22:17
Czemu mu nikt nie odpowie. Vitez może ty coś wiesz na ten temat??

NimnuL
21-10-2004, 11:01
Tak, bedzie działać, jesli o to chodzi pisząc o współpracy. Natomiast nie będziesz miala wspomagania ze strony TTL a o ETTL nie wspomne.
Generalnie bedziesz miała po prostu lampe w trybie manualnym o duzej mocy. Sam zastanawiałem sie nad tą lampą ... doszedłem jednak do wniosku, że uciułam do serii EX a dokładniej modelu 420 ... warto wykorzystać dobrodziejstwa ETTL ... bo w trybie manualnym bardzo trudno jest dobrać odpowiednią siłe błysku dla danej sceny.


Co do ceny. Na allegro czeka sobie wlasnie taniej ta lampa ... jesli chcesz uzywana. Generalnie 450zł za lampe która działać będzie tak samo jak lampa za 150zł tylko, ze z mniejszą moca ... uwazam za nietrafiony zakup. jeszcze około 300zł i masz 380EX ... a aza około 900zl 420EX i podobno warto zakupic taka lampe. Ja tymczasowo przerabiam sobie (a dokładnie kolega mi przerabia ;) starsza lampe Unomata ... jako rozwiązanie doraźne ... a później zakupie 420EX.

Vitez
22-10-2004, 02:19
Vitez może ty coś wiesz na ten temat??

Nie znam sie na Metzach, Sunpakach, Sigmach itp lampach :roll: