PDA

Zobacz pełną wersję : canon S2IS - problem z ostrością



husk76
28-11-2007, 00:46
Od 2 lat używam Canona S2IS i w ostatnim czasie zacząłem zauważać że robi mi on zdjęcia ze słabą ostrością. Objawia się to tym że zdjęcie jest nie ostre na krawędziach a i nieraz jest tez problem z ostrością w środku kadru. Nie wiem co może być tego przyczyną. Nie używam nigdy programu AUTO. Według mnie zdjęcie z takiego aparatu powinno być ostre mimo wszystko na całej płaszczyźnie tym bardziej że opinie o tym aparacie są dobre. Może ktoś mi potrafi odpowiedzieć na to pytanie co zrobić albo jak robić zdjęcie żeby było wyraźne bo w takiej sytuacji nie można liczyć na ten aparat.

3 fotki z mojego canona pewnie znalazły by się jeszcze gorsze:
http://picasaweb.google.pl/husk76/ZdjCiaCanonS2IS?authkey=jpl22o3NxDE

DeMarcus
30-11-2007, 19:40
Wcześnie to zauważyłeś :) Ja zauważyłem na początku, że AF ma problem z ostrością w przypadkach jednolitego krajobrazu, ale z tym raczej nic nie zrobisz (jedynie MF), a co do nieostrych krawędzi, na niektórych zdjęciach też to zauważyłem...cóż...możesz pokombinować w edytorach graficznych, jeśli zdjęcie Ci nie leży...Pozdr.

husk76
04-12-2007, 00:33
Dzięki bo myślałem że coś jest nie halo w tym aparacie a z drugiej strony to trochę dziwne że za tyle kasy i tak dobrych opiniach od użytkowników to trochę kicha. Jeśli możesz to podeślij mi jakieś twoje fotki na husk76@wp.pl to to zobaczę na zdjęciach nie robionych przeze mnie. Możesz tez zasugerować jakiś program właśnie do usuwania nieostrości?

DeMarcus
09-12-2007, 18:23
zajrzyj sobie na www.plfoto.com/83612/autor.html , tam jest trochę moich zdjęć (z S2 od zdjęcia z gekonem :) ) Z darmowych programów spróbuj PhotoFiltre, albo Picasa. Tam masz funkcję wyostrzania. Jeśli chodzi o inne, to polecam Photoshopa ;]