PDA

Zobacz pełną wersję : przydatność filtrów do ustawiania balansu bieli



mazuli
24-11-2007, 19:15
witam po raz pierwszy
czy możecie wypowiedzieć sie na temat przydatności tego przyrządu
filtra do ustawiania balansu bieli, czy i jak dobrze działa?

http://www.allegro.pl/item273372557_klopoty_z_white_balance_sprawdz_wb_c ap_77mm.html

z góry dzięki

KMV10
24-11-2007, 19:28
Mam kumpla, który do ustawienia WB używa szarego plastikowego skoroszytu za jakieś złoty dwadzieścia ;)
Chyba szkoda kasy

bartheq
24-11-2007, 20:54
szczerze mowiac sam sie nad tym zastanawialem, bo kilka dni temu widzialem goscia ktory tego cuda uzywal (:

z drugiej strony wszystkie wazniejsze zdjecia robie w rawach, wiec potem ewentualna poprawa WB to nie problem.

photographus
25-11-2007, 00:45
Jak robisz w jpegach - warto. Mam, używałem i działa bez pudła. Teraz przy rawach nie korzystam.
pozdrawiam

mazuli
25-11-2007, 20:03
dzięki za odpowiedzi,
wydaje się że można pochwalić też "mechanikę" tego urządzenia,ma sznurek podwieszający dekiel
czemu oryginały tego nie mają ?
czy w czymś by przeszkadzał

janmar
25-11-2007, 20:16
dzięki za odpowiedzi,
wydaje się że można pochwalić też "mechanikę" tego urządzenia,ma sznurek podwieszający dekiel
czemu oryginały tego nie mają ?
czy w czymś by przeszkadzał

Nie kazdy lubi jak mu sie dynda.Ale mozna kupic w akcesoriach np.w Media markt takie sznureczki mocowane na klej.Ciekawe ze producenci kamer na ogół stosuja sznureczki i jeszcze uchwyty na dekielki:shock: Fakt że jest to chyba najczęściej gubiony detal z całego sprzetu.Mnie szukanie dekielka tak weszło w krew ,że nie bardzo widze fotografię bez tego frapujacego zajecia.:mrgreen: A jaka frajda jak sie jednak znajdzie:lol:

KMV10
25-11-2007, 20:43
Mnie szukanie dekielka tak weszło w krew ,że nie bardzo widze fotografię bez tego frapujacego zajecia.:mrgreen: A jaka frajda jak sie jednak znajdzie:lol:
Ha ha ha :)
Jedna z pierwszych rzeczy, o których myślę wziąwszy aparat do ręki to to, gdzie schować dekielek, aby go później znaleźć :mrgreen:

Nicram
25-11-2007, 20:51
Ha ha ha :)
Jedna z pierwszych rzeczy, o których myślę wziąwszy aparat do ręki to to, gdzie schować dekielek, aby go później znaleźć :mrgreen:
Ja ma na to sposób - zawsze lewa tylna kieszeń spodni - gorzej jak ma portki bez kieszenie na tyłku.

KMV10
25-11-2007, 20:59
Ja ma na to sposób - zawsze lewa tylna kieszeń spodni - gorzej jak ma portki bez kieszenie na tyłku.
Przy siadaniu dekielki się Ci nie łamią?

janmar
25-11-2007, 21:48
Ja zawsze w kieszonce koszuli z lewej strony..Tylko jak chcę wyjąć to jego nigdy tam nie ma:shock: :shock:

Vitez
26-11-2007, 15:48
Ja zawsze w kieszonce koszuli z lewej strony..Tylko jak chcę wyjąć to jego nigdy tam nie ma:shock: :shock:

... bo się okazuje że masz tshirt a nie koszulę ;) .
Ja zawsze do lewej przedniej kieszeni spodni.

photographus
26-11-2007, 15:53
Piękny OT Panowie, piękny :) :) :) Dekielek a sprawa polska :)
pozdrawiam

Nicram
26-11-2007, 21:03
Przy siadaniu dekielki się Ci nie łamią?
Jakoś do tej pory mi się żaden nie złamał.

2marekm
27-11-2007, 00:48
Na temat panowie.
Ja mam, kupiłem za 29 zł. Użyłem raz, aby sprawdzić skuteczność działania. Muszę powiedzieć, że działa, także przy doświetlaniu lampą błyskową.
Ale nie używam, jak mi zginie dekielek do obiektywu /67 mm/ może będę stosował :razz:

przemekthor
27-11-2007, 15:07
Filtr fajny gadzet, tylko czy aby na pewno potrzebny? Przeciez WB mozna sobie skorygowac na komputerze.
Ostatnio kupilem inny wynalazek - scierke do szkla, ktora ma 18% szarosci :mrgreen: