PDA

Zobacz pełną wersję : 5d



Jacek23
23-11-2007, 12:57
Witam, uszczelniony czy nie wkoncu?
Zywotnosc migawki?
Pozdrawiam
ps. w stosunku do 30D i 40D

Pikczer
23-11-2007, 12:59
5D nie jest uszczelniony

Niedzwiedz
23-11-2007, 13:02
zywot migawki okolo 100 000

janmar
23-11-2007, 13:07
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3286
Pozdrawiam.

Olszewski
23-11-2007, 13:49
Poczekaj na następce ;) Kiedyś muszą odświeżyć 5D :)

Avadra_K
23-11-2007, 14:08
Poczekaj na następce ;) Kiedyś muszą odświeżyć 5D :)

Czekaj tatka latka - na razie nawet nic nie przebąkują - nie wiem czy jest sens czekać 2 lata

chuckyy
23-11-2007, 14:14
Czekaj tatka latka - na razie nawet nic nie przebąkują - nie wiem czy jest sens czekać 2 lata

IMO - przez miesiące, ktore stracisz na czekaniu bedziesz mogl zrobic mase swietnych zdjec, bo to niesamowity sprzet :)

Olszewski
23-11-2007, 15:11
IMO - przez miesiące, ktore stracisz na czekaniu bedziesz mogl zrobic mase swietnych zdjec, bo to niesamowity sprzet :)

Mówię to z perspektywy posiadacza już lustrzanki, który w każdej chwili może zrobić zdjęcie :) Jeśli ktoś ma kupować pierwszą lustrzankę to niech bierze 5D i niech nie czeka bo szkoda czasu :) Mi się tam nie spieszy ;)


Czekaj tatka latka - na razie nawet nic nie przebąkują - nie wiem czy jest sens czekać 2 lata

A później ni z gruszki ni z pietruszki z czymś wyjadą :) Ale rzeczywiście, ni widu nie słychu ;)

jotes25
23-11-2007, 15:18
Ani widu ani słychu? 5d mark ii będzie pewnie styczeń-luty, więc już za moment. A ceny 5d zjadą wtedy mocno.

chuckyy
23-11-2007, 15:27
Mówię to z perspektywy posiadacza już lustrzanki, który w każdej chwili może zrobić zdjęcie :) Jeśli ktoś ma kupować pierwszą lustrzankę to niech bierze 5D i niech nie czeka bo szkoda czasu :) Mi się tam nie spieszy ;)


Też mialem lustro i stwierdziłem, że jednak warto zmienić :)
Czekać na nowości, aż sprzęt staniej itd. itd. można w nieskończonośc :))
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ani widu ani słychu? 5d mark ii będzie pewnie styczeń-luty, więc już za moment. A ceny 5d zjadą wtedy mocno.

A skąd ta pewność?

Olszewski
23-11-2007, 15:35
Ani widu ani słychu? 5d mark ii będzie pewnie styczeń-luty, więc już za moment. A ceny 5d zjadą wtedy mocno.

A jaka będzie w 5 Marca pogoda?:) (joke) :) No wiesz ceny 30D, 350D, 400D, spadły po wejściu 40D, więc logiczne, że jak wejdzie następca 5D - to 5D stanieje :)
Aczkolwiek czy ja wiem czy już w styczniu? :) Jakby to miało być w styczniu lub lutym to już by o tym huczało ;)


Też mialem lustro i stwierdziłem, że jednak warto zmienić :)
Czekać na nowości, aż sprzęt staniej itd. itd. można w nieskończonośc :))
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


A skąd ta pewność?

Mi bynajmniej nie chodzi o to aby sprzęt staniał, tylko o to, że wydawać 7000 PLN na 5D, gdzie za chwilę może się pokazać jego następca to dla mnie bez sensu. Bo wolę wtedy dołożyć i kupić następce :)
Bo jakbym miał czekać aż sprzęt stanieje to bym teraz dopiero kupił aparat a nie 3 lata temu :) Tylko ze te pieniądze co kupiłem 350D+BG-E3 to kupiłbym teraz 40D :)

chuckyy
23-11-2007, 15:44
A jaka będzie w 5 Marca pogoda?:) (joke) :) No wiesz ceny 30D, 350D, 400D, spadły po wejściu 40D, więc logiczne, że jak wejdzie następca 5D - to 5D stanieje :)
Aczkolwiek czy ja wiem czy już w styczniu? :) Jakby to miało być w styczniu lub lutym to już by o tym huczało ;)



Mi bynajmniej nie chodzi o to aby sprzęt staniał, tylko o to, że wydawać 7000 PLN na 5D, gdzie za chwilę może się pokazać jego następca to dla mnie bez sensu. Bo wolę wtedy dołożyć i kupić następce :)
Bo jakbym miał czekać aż sprzęt stanieje to bym teraz dopiero kupił aparat a nie 3 lata temu :) Tylko ze te pieniądze co kupiłem 350D+BG-E3 to kupiłbym teraz 40D :)

6000 jak dobrze zakręcisz :P Nastepca na początku na pewno bedzie mocno wydrożony. Wiec zanim jego zejdzie do sensownego poziomu znowu trzeba będzie poczekac z dwa-trzy miesiące :)

Natomiast co takiego może być w nastepcy? Nowa matryca? watpie. Wycisną 2 Mpix więcej ze starej. Live view? Pewnie tak. Do tego pewnie zwiększą wyświetlacz jak w 40d i przycisko polecą na dół :D I ISO wyświetli Ci się w wizjerze.
Przełomu raczej nie będzie, więc IMO - nie warto czekać :)

jotes25
23-11-2007, 15:50
Jedyne na co warto czekać (jeśli ktoś potrzebuje), to lepszy AF.

Olszewski
23-11-2007, 15:55
Wiesz, mówiłem mi się nie spieszy ze zmianą ;) Mogę zmienić nawet za rok :) I chyba najkorzystniej byłoby dla mnie ;)

Na pewno dadzą Live View, 3.0" lub 3,5" LCD, DIGIC III, zwiększa szybkość do pewno 7kl/s, ISO w wizjerze pojawi się tak samo jak w 40D ;) Wyobraź sobie FF + DIGIC III :) Może jeszcze coś nowego wcisną :) Może dadzą 100% krycia tak jak mają "Jedynki". :) Ale to gdyby gdyby, gdyby babcia miała drucik to byłaby telefon :)

Na pewno nie wypuszczą lampy, gdyż 580 EX II będzie idealnie pasować do następcy 5D. niby żadne rewelacje, ale zawsze jest to nowość na rynku, poprawiona.

Terrmos
23-11-2007, 16:16
Ja już się gubię... chodzi o to, żeby mieć w reku aparat i robić nim zdjęcia? czy chodzi o to, żeby mieć najlepszy aparat na rynku za rok i robić nim zdjęcia?
Jak szukałem aparatu to miał być zaraz teraz, bo chcę strzelac foty, a nie pisać posty o tym, czy będzie większy wyswietlacz.
5d to wyczesana rzecz i daje radę. jak nie daje rady to najpierw trzeba sprawdzić KOMU nie daje rady.

Pikczer
23-11-2007, 16:26
Ani widu ani słychu? 5d mark ii będzie pewnie styczeń-luty, więc już za moment. A ceny 5d zjadą wtedy mocno.
A ceny nowej piatki beda przez min. pol roku zawyzone o jakies 2 tysie 8) itd.

Kolekcjoner
23-11-2007, 20:42
Wiesz, mówiłem mi się nie spieszy ze zmianą ;) Mogę zmienić nawet za rok :) I chyba najkorzystniej byłoby dla mnie ;)

Na pewno dadzą Live View, 3.0" lub 3,5" LCD, DIGIC III, zwiększa szybkość do pewno 7kl/s, ISO w wizjerze pojawi się tak samo jak w 40D ;) Wyobraź sobie FF + DIGIC III :) Może jeszcze coś nowego wcisną :) Może dadzą 100% krycia tak jak mają "Jedynki". :) Ale to gdyby gdyby, gdyby babcia miała drucik to byłaby telefon :)

Na pewno nie wypuszczą lampy, gdyż 580 EX II będzie idealnie pasować do następcy 5D. niby żadne rewelacje, ale zawsze jest to nowość na rynku, poprawiona.

Wątpię żeby dali 7 kl/s właśnie ze względu na jedynki. Tak samo nie jest nigdzie przesądzone, że następca piątki będzie na wiosnę. Tutaj nie działa typowy canonowy kalendarz wymian.

Niedzwiedz
23-11-2007, 20:52
5 kl/s to maks :) 3 cale lcd to maks nie licze na szal , ale digi3 i nowy af beda smigac :D

BelYaal
23-11-2007, 20:57
Naprawde tak zle z AF w 5D? Podobno porownac mozna go do AF z 30D, a ten wiem po sobie, ze nie koniecznie mnie zachwyca.

Pikczer
23-11-2007, 21:07
Naprawde tak zle z AF w 5D? Podobno porownac mozna go do AF z 30D, a ten wiem po sobie, ze nie koniecznie mnie zachwyca.
Mialem 20D. Z 5D po podpieciu takich szkiel jak 24-70L, 35L czy 85L II musze powiedziec, ze jestem baaardzo milo zaskoczony. AF (tylko srodkowy - innego nie uzywam) jest o wiele bardziej dokladny. Nie bede sie rozpisywac o plastyce, gdyz... nie wypada ;)

adalbert
23-11-2007, 21:11
... Z 5D po podpieciu takich szkiel jak (...) 85L II musze powiedziec, ze jestem baaardzo milo zaskoczony. AF (tylko srodkowy - innego nie uzywam) jest o wiele bardziej dokladny...
...chcesz powiedzieć, że stosujesz np. 1.2 na środkowym punkcie - PRZEKADROWYWUJESZ i nie gubisz ostrości :?:

BelYaal
23-11-2007, 21:14
Mialem 20D. Z 5D po podpieciu takich szkiel jak 24-70L, 35L czy 85L II musze powiedziec, ze jestem baaardzo milo zaskoczony. AF (tylko srodkowy - innego nie uzywam) jest o wiele bardziej dokladny. Nie bede sie rozpisywac o plastyce, gdyz... nie wypada ;)

Zalety, jak jakosc obrazu i inne znam, martwil mnie wlasnie ten AF, ktory w moim 30D potrafi sie juz nie dokladnie wstrzelic, gdy sloce zajdzie za chmurke i to na eLach, niemniej docelowo tez chce wyladowac na FF, czekam na nastepce wlasnie 5D, tylko jak cena mnie zabije, badz pojda w kosmiczne ISO dla marketingu, co mi nie bedzie potrzebne, a co moze byc okupione jakoscia obrazu na nizszych ISO, to raczej bede sie usmiechal do staruszka.

jsemeniuk
23-11-2007, 21:28
Natomiast co takiego może być w nastepcy? Nowa matryca? watpie. Wycisną 2 Mpix więcej ze starej. Live view? Pewnie tak. Do tego pewnie zwiększą wyświetlacz jak w 40d i przycisko polecą na dół :D I ISO wyświetli Ci się w wizjerze.
Przełomu raczej nie będzie, więc IMO - nie warto czekać :)

A to ciekawe, w mojej piątce wyświetla się ISO w wizjerze :mrgreen: :mrgreen: Czyżbym miał podróbkę ? ;) ;)

mkwiek
23-11-2007, 21:43
A to ciekawe, w mojej piątce wyświetla się ISO w wizjerze :mrgreen: :mrgreen: Czyżbym miał podróbkę ? ;) ;)
e tam, pewnie jakaś limitowana edycja :mrgreen:

chuckyy
23-11-2007, 22:30
Naprawde tak zle z AF w 5D? Podobno porownac mozna go do AF z 30D, a ten wiem po sobie, ze nie koniecznie mnie zachwyca.

Zly AF to byl w 20d :))) Tutaj jest rewelacja i nie wiem czego chciec wiecej :) Tzn. oczywisice zawsze sa tacy, ktorzy chca wiecej i marudza, ze jest zle. Ale oni nie czerpia chyba radosci z robienia zdjec :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A to ciekawe, w mojej piątce wyświetla się ISO w wizjerze :mrgreen: :mrgreen: Czyżbym miał podróbkę ? ;) ;)

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Az wzialem instrukcje do rak, bo mowie - no moze kurcze nie znalazlem, gdzie to sie wlacza... Ale jednak nadal nie ma :P

Pikczer
23-11-2007, 22:48
...chcesz powiedzieć, że stosujesz np. 1.2 na środkowym punkcie - PRZEKADROWYWUJESZ i nie gubisz ostrości :?:
Tak - bardziej ufam swoim "umiejetnosciom" przekadrowania, niz bocznym punktom AF'a w 20D/5D. Nie mowie, ze zawsze trafia, ale jak postac sie mocno rusza, to cykam srodkowym a kadruje w PS'sie.

Pikczer
23-11-2007, 22:53
Zalety, jak jakosc obrazu i inne znam, martwil mnie wlasnie ten AF, ktory w moim 30D potrafi sie juz nie dokladnie wstrzelic, gdy sloce zajdzie za chmurke i to na eLach, niemniej docelowo tez chce wyladowac na FF, czekam na nastepce wlasnie 5D, tylko jak cena mnie zabije, badz pojda w kosmiczne ISO dla marketingu, co mi nie bedzie potrzebne, a co moze byc okupione jakoscia obrazu na nizszych ISO, to raczej bede sie usmiechal do staruszka.
Ta fotke zrobilem dzisiaj 20D i 85L z reki, w slabym oswietleniu przy ISO 400.
Jesli chcesz full jpg (niestety tylko w jotpegach robilem) - podesle. Wszystko zalezy od wielu czynnikow. Ja nie jestem przyzwyczajony do IS'a i lapy mi sie nie trzesa, ale 85L trudno bylo mi przestrzelic nawet na 20D (w przeciwienstwie do 35L). Na 5D jest tylko lepiej.

mkwiek
23-11-2007, 22:58
Az wzialem instrukcje do rak, bo mowie - no moze kurcze nie znalazlem, gdzie to sie wlacza... Ale jednak nadal nie ma :P
to wynik braku zrozumienia :) w 40d ISO jest na STALE widoczne w wizjerze. w 30d i 5d tylko podczas zmiany.

Arche121
24-11-2007, 14:13
Ja już się gubię... chodzi o to, żeby mieć w reku aparat i robić nim zdjęcia? czy chodzi o to, żeby mieć najlepszy aparat na rynku za rok i robić nim zdjęcia?
Jak szukałem aparatu to miał być zaraz teraz, bo chcę strzelac foty, a nie pisać posty o tym, czy będzie większy wyswietlacz.
5d to wyczesana rzecz i daje radę. jak nie daje rady to najpierw trzeba sprawdzić KOMU nie daje rady.

brawo:-D -zgadzam sie z przedmówcą

asterix
24-11-2007, 16:19
ku przestrodze przed czyszczeniem matrycy bez sensor swaba :) Patyczki i chusteczka mikrofibra zrobily mi z matrycy jesien sredniowiecza :) Dokladnie to z filtra IR, ktory lezy na matrycy. Teraz aparat czeka wycieczka do serwisu na wymiane IR :)

Pikczer
24-11-2007, 19:32
Patyczki i chusteczka mikrofibra zrobily mi z matrycy jesien sredniowiecza :) Dokladnie to z filtra IR, ktory lezy na matrycy.
A dokladniej mozna? Chodzi mi o to, co faktycznie zmajstrowales.

asterix
24-11-2007, 20:04
porpostu porysowana jest. Nie widac tego nawet przy f16 w warunkach studyjnych. Ale jak zachce mi sie nieco wyciagac cienie to linie wychodza.
Dlatego wysle aparat do serwisu - wymiana ir zalatwi sprawe.