PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs fotograficzny - zdjęcie nocą



4eng
22-11-2007, 14:54
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Zdjęcie nocą".
Konkurs organizowany jest na stronach galerii 4energy.pl http://galeria.4energy.pl/index.php?show=4&contest_id=13

Kolaj
22-11-2007, 14:57
IV.2 [..]Ponadto oświadcza, że w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia w Konkursie, wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nagrodzonych zdjęć w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, na stronie internetowej www.4energy.pl, a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora.

Dziękuję za taki konkurs!

gwozdzt
22-11-2007, 15:00
I nagroda - cyfrowy aparat fotograficzny marki BENQ

ROTFL.

4eng
22-11-2007, 15:02
Dziękuję za taki konkurs!

Informacja w regulaminie dotyczy tylko i wyłącznie faktu, iż zdjęcia z galerii są również widoczne na stronie portalu 4energy.pl a to już może być odebrane jako marketing samej strony.
Oczywiście wszelkie prawa autorskie zawsze zostają zachowane.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

ROTFL.

:-) niestety Canona nikt nam nie chciał ufundować, a nagrody w naszych konkursach są raczej symboliczne, zachęcające do zabawy a nie "zaciekłej" rywalizacji

Kolaj
22-11-2007, 15:06
Informacja w regulaminie dotyczy tylko i wyłącznie faktu, iż zdjęcia z galerii są również widoczne na stronie portalu 4energy.pl a to już może być odebrane jako marketing samej strony.
Oczywiście wszelkie prawa autorskie zawsze zostają zachowane.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


:-) niestety Canona nikt nam nie chciał ufundować
Informacja w regulaminie oznacza, że Organizator może wykorzystywać zdjęcia praktycznie w dowolny sposób i nieodpłatnie. Jeśli jest tak, jak piszesz, to zmieńcie regulamin tak, żeby szczegółowo to określał. To jedno

A drugie to kwestia nietrafionej nagrody. Aby wygrać w konkursie, uczestnik musi dysponować aparatem raczej lepszym niż rzeczony Benq. Zatem na co mu taka zabawka? Pomyślcie nad czymś innym niż aparat. I to wcale nie chodzi, żeby nagroda była jakoś strasznie wartościowa. Ważne, żeby dla zwycięzcy nie była bezsensowna.

gwozdzt
22-11-2007, 15:14
A drugie to kwestia nietrafionej nagrody. Aby wygrać w konkursie, uczestnik musi dysponować aparatem raczej lepszym niż rzeczony Benq. Zatem na co mu taka zabawka? Pomyślcie nad czymś innym niż aparat. I to wcale nie chodzi, żeby nagroda była jakoś strasznie wartościowa. Ważne, żeby dla zwycięzcy nie była bezsensowna.
Dokładnie!

Po stokroć lepiej dać nagrodę 500zł (bo średnio po tyle ten shit na Allegro chodzi)
http://www.allegro.pl/search.php?string=benq&category=8846&p=1
a ktoś moze mieć z tych pieniędzy dużo większy pożytek np. w postaci samodzielnie dobranych akcesoriów do posiadanego aparatu.

4eng
23-11-2007, 11:51
Powyższe uwagi jak najbardziej słuszne - cóż, nasza galeria nie zarabia w żaden sposób, więc trudno o sfinansowanie nagród pieniężnych czy też w formie droższego sprzętu.
Możemy na razie dać to co otrzymamy "wyciągając" sprzęt od sponsorów.
Retoryczne pytanie: nie robić nic (patrz. konkursu) czy też próbować rozwijać galerię która z czasem zachęci reklamodawców czy sponsorów do większej hojności.

Kolaj
23-11-2007, 12:15
Powyższe uwagi jak najbardziej słuszne - cóż, nasza galeria nie zarabia w żaden sposób, więc trudno o sfinansowanie nagród pieniężnych czy też w formie droższego sprzętu.
Możemy na razie dać to co otrzymamy "wyciągając" sprzęt od sponsorów.
Retoryczne pytanie: nie robić nic (patrz. konkursu) czy też próbować rozwijać galerię która z czasem zachęci reklamodawców czy sponsorów do większej hojności.Jeszcze raz napiszę. Nie chodzi o to, żeby nagrody były droższe. Mogą być nawet tańsze. Kiedyś tutaj był konkurs, w którym nagrodą była karta pamięci do aparatu. To wydatek zauważalnie mniejszy niż ten Benq, a dla fotoamatorów znacznie bardziej przydatny. Benq będzie po prostu leżał i się kurzył, a karta się przydać może. Inny pomysł na tańszą nagrodę to np. tablet graficzny. Koszt ok. 300 zł. Kolejna - Adobe Lightroom. Wymyślać pewnie można dłużej i trafniej. Aparat jest po prostu nietrafiony.

No i druga rzecz, to regulamin musi precyzyjnie określać, w jaki sposób Organizator ma prawo wykorzystywać nadesłane zdjęcia. Bo jak widać tutaj jest duża przestrzeń do potencjalnych nadużyć.

Nikt Was nie zniechęca do organizowania konkursów, wręcz przeciwnie! Nasze uwagi potraktuj proszę jako wskazówki na przyszłość. I tyle.

Powodzenia!

Viqy
24-11-2007, 15:16
gwozdzt napisał:
"Po stokroć lepiej dać nzagrodę 500zł (bo średnio po tyle ten shit na Allegro chodzi)"


Dlaczego od razu shit ? Nie wiem czy wiesz, ale te aparaty mają całkiem sympatyczną optykę PENTAXa. Fakt, nie jest to wypasione lustro, ale żeby od razu od shitów wyzywać ?

Co do nagrody się zgadzam. Lepiej wypadłby np. polar czy inna przydatna nagroda :)

4eng
28-11-2007, 15:51
Dziękuję za uwagi ... i obiecuję, że już na najbliższy konkurs zmienimy regulamin.
Tego, z uwagi na trwającą zabawę nie chcę już ruszać.

tom170
17-12-2007, 00:33
Wg mnie cały konkurs raczej śmieszny jest bo skoro ma byc nagroda w postaci aparatu benq za np ok 500zl to przeciez taki sprzęt napewno nie posłużył do zrobienia zdjęcia, które wygra konkurs :) mam nadzieje ze zrozuimecie o co mi chodzi.... np mogliby dac 1sza nagroda np jakies filtry do obiektywow lub karty pamieci/czytinki kart, coś przydatnego dla ludzi ktorzy robia kompaktami chociaż wątpie, żeby ktos z kompaktem ponżej 500zl wygral ten konkurs ;]

Viqy
19-12-2007, 00:19
Niestety, nie zawsze organizator konkursu jest fundatorem nagród ... Czasem sponsor/ofiaro-dawca decyduje o tym, co będzie nagrodą. Może tak było w tym przypadku ?
Aczkolwiek, nie zmienia to faktu o nietrafności nagrody.

Obiektyw
19-12-2007, 00:52
Wg mnie cały konkurs raczej śmieszny jest bo skoro ma byc nagroda w postaci aparatu benq za np ok 500zl to przeciez taki sprzęt napewno nie posłużył do zrobienia zdjęcia, które wygra konkurs :) mam nadzieje ze zrozuimecie o co mi chodzi.... np mogliby dac 1sza nagroda np jakies filtry do obiektywow lub karty pamieci/czytinki kart, coś przydatnego dla ludzi ktorzy robia kompaktami chociaż wątpie, żeby ktos z kompaktem ponżej 500zl wygral ten konkurs ;]

Po pierwsze 4eng napisal, ze nagrody dostarcza sponsor-tzn, ze niekoniecznie moze chciec wylozyc siano a raczej woli dac sprzet, ktory ma na skladzie.

Dwa: pomysl z akcesoriami typu karta pamieci i filtry... po pierwsze-jak wyzej, po drugie nie slyszalem o filtrze pasujacym do wszystkich obiektywow i karcie pamieci pasujacej do wszystkich korpusow. Czy ktos z body Canona (nie pisze o posiadaczach "jedyneczek") chcialby karte SD? A moze ktos z czyms, z serii G chcialby zestaw do czyszczenia matrycy? Nie bierzcie udzialu w konkursie i tyle. Jedyna sluszna uwaga dotyczy zapisow regulaminu. Super! Organizator za nagrode w postaci "Benka" moze sobie np. wydac darmowy kalendarz ha ha ha

marekb
19-12-2007, 01:30
dajcie np paski do spodni albo parę sznurówek białych (qrna własnie mi sie rozleciały) ;)

karczmarz
20-12-2007, 09:31
zostawmy już kwestie nagrody. największym problemem w wielu konkursach stanowią zapisy o późniejszym wykorzystaniu fotografii. jestem w stanie zaakcpetować tylko taki zapis, który pozwala wykorzystać nagrodzone prace w wystawie pokonkursowej.
bardzo nie lubię takich konkursów.