PDA

Zobacz pełną wersję : CD-labelprint co lepszego



TMAJCHER
22-11-2007, 13:23
witam mam ip 4300 i do druku na cd printable używam dołączonego cd labelprint
opcji ma malutko ale nie przeszkadza mi bo i tak wcześniej obrabiam w ps.

Ale nie mogę znaleść opcji aby zadrukować więcej powierzchni płyty jest opcja
Adjust circle size ale tam najbardziej można zmnieszyć do 33mm a ja potrzebuję aby otwór :) miał 23 mm czy mogę to zrobić w cd labelprint a jak nie to jaki program mi polecicie żeby współpracował z ip 4300

focus
22-11-2007, 20:08
obawiam się, że nie uda Ci się zadrukować płyty z tak małym oczkiem, mam ten sam problem na IP4200 i raczej nic się nie zmieniło w tym temacie u Canona, jeżeli koniecznie chcesz zadrukować taki obszar musisz użyć Epsona

mxw
23-11-2007, 17:00
(...) nic się nie zmieniło w tym temacie u Canona, jeżeli koniecznie chcesz zadrukować taki obszar musisz użyć Epsona
uuu, za taki tekst powinno tu sie dostawać bana na tydzień :wink:


jak się nie da zadrukować, jak się da? :roll:

w CD-LabelPrint w menu File wybierasz opcję Select Paper i tam wybierasz zdefiniowane standardowe CD albo DVD albo małe CD (8 cm). a jak nic nie pasuje, to z ręki definiujesz nowy wzór płyty: małe kółko może być min. 17 mm, a duże max. 118 mm. 8)

potem można to korygować za pomocą Adjust Circle Size, ale poza 17/118 nie da się wyjechać.

trzeba uważać, bo pojawiły sie płyty CD/DVD z rozmiarem 119 mm (mały 'ponadstandard') - ale na to trzeba zwracać uwagę przy zakupie płyt.

M.I.L.O.
23-11-2007, 17:28
A czy u Was w IP 4300 też jest często tak, że na płycie zostaje jakaś niezadrukowana powierzchnia na krawędzi (bardzo mała)? Wydaje mi się, że to zależy od płyty czy koło jest idealnie okrągłe. Macie jakiś sposób na to? Może jakiś program, który wyjedzie bardziej niż te 118mm?

TMAJCHER
25-11-2007, 00:44
mxw jesteś wielki :) , no i wyszło że leń jestem bo nie pogrzebałem w opcjach dokładniej thx raz jeszcze

piast9
25-11-2007, 11:26
Na IP3000 nie mam problemu z zadrukowaniem całego pełnego kółka płyty. Etykietki robię i drukuję w Corelu bo od labelprinta szlag mnie trafia ;)

mxw
25-11-2007, 22:53
Na IP3000 nie mam problemu z zadrukowaniem całego pełnego kółka płyty. Etykietki robię i drukuję w Corelu bo od labelprinta szlag mnie trafia ;)
nie masz problemu z 'trafieniem' w płytę?

piast9
25-11-2007, 23:06
nie masz problemu z 'trafieniem' w płytę?
2-3 próby i mierzenie linijką odchyłki i utrafiłem. Załączam szablonik .cdr z płytką. Drukowane z opcją dukowaniu na tacce do CD trafia jak należy.

mxw
26-11-2007, 21:28
2-3 próby i mierzenie linijką odchyłki i utrafiłem. Załączam szablonik .cdr z płytką. Drukowane z opcją dukowaniu na tacce do CD trafia jak należy.
no i o to dokładnie chodziło, dzięki 8)

M.I.L.O.
27-12-2007, 23:09
Piast9 dzięki za szablon, mam nadzieję, że działa :D. Ale u mnie otwiera się pusta strona corela. Może mam za starą wersję? Jeśli tak to proszę o wrzucenie wersji pod corela 9. Dzięki.

fuks95
09-11-2008, 18:28
uuu, za taki tekst powinno tu sie dostawać bana na tydzień :wink:


jak się nie da zadrukować, jak się da? :roll:

w CD-LabelPrint w menu File wybierasz opcję Select Paper i tam wybierasz zdefiniowane standardowe CD albo DVD albo małe CD (8 cm). a jak nic nie pasuje, to z ręki definiujesz nowy wzór płyty: małe kółko może być min. 17 mm, a duże max. 118 mm. 8)

potem można to korygować za pomocą Adjust Circle Size, ale poza 17/118 nie da się wyjechać.

trzeba uważać, bo pojawiły sie płyty CD/DVD z rozmiarem 119 mm (mały 'ponadstandard') - ale na to trzeba zwracać uwagę przy zakupie płyt.
Kupiłem Canona IP 4500 w zeszłym tygodniu w piątek i też ta sprawa by u mnie wyszła. Pomogłeś mi ja rozwiązać. Dzięki

piast9
22-07-2009, 22:10
Ponieważ załączniki nie działają a powtarzają się czasami prośby - oto link do mojego szablonika na niezależnym serwerze:

CD-pusta.cdr (http://piast.pop.e-wro.pl/misc/CD-pusta.cdr)