PDA

Zobacz pełną wersję : stalka do 350D



yasin
15-04-2005, 23:44
byc moze uda mi sie kupic 350D jeszcze przed wakacjami, ale nie bede mial za duzo kasy na dobry obiektyw, wiec pewnie na poczatek bede zmuszony zakupic stalke, doradzcie cos, bedzie to moj jedyny obiektyw przez 3-4 miesiace (nie liczac kita)

tpop
15-04-2005, 23:47
co chcesz focic?

nie bede mial za duzo kasy na dobry obiektyw, wiec pewnie na poczatek bede zmuszony zakupic stalkenie rozumiem troszke tego. Przeciez stalka z reguly jest drozsza :neutral:

perian
16-04-2005, 00:25
byc moze uda mi sie kupic 350D jeszcze przed wakacjami, ale nie bede mial za duzo kasy na dobry obiektyw, wiec pewnie na poczatek bede zmuszony zakupic stalke, doradzcie cos, bedzie to moj jedyny obiektyw przez 3-4 miesiace (nie liczac kita)

50 1.8, kupisz nowe szkło poniżej 400 zł. Jakość ponoć doskonała, nie wiem, nie posiadam.


P.S. To mój pierwszy post na tym forum, jak dobrze pójdzie, to za parę miesięcy będę miał lustrzankę Canona, na razie kształcę się teoretycznie :mrgreen:

Arkan
16-04-2005, 00:38
35/2 jako obiektyw standartowy (ca 1000PLN) lub 50/1.8 jako portretowy. Jeśli nie przeszkadza ci 2.8, to bardzo dobrym i niedrogim obiektywem jest 28/2.8 - jest lepszy od 35/2 i może go spokojnie zastąpić.

yasin
16-04-2005, 00:51
co chcesz focic?
nie rozumiem troszke tego. Przeciez stalka z reguly jest drozsza :neutral:

tiaa, ale znajdz mi szklo zmiennoogniskowe w takiej cenie i tak rysujace

no to tak jak myslalem, 50/1.8 II wezme na pewno, to chyba najlzejszy obiektyw, bedzie pasowal idealnie do 350D, no ale te szerokie katy sa cholera troche drogie, chyba poczekam i dozbieram spokojnie na 28 f/1.8 USM, powinien byc dobry do pomieszczen, a pozniej to juz tylko sobie dokupie jakiegos spacer zooma w stylu 17-85 IS USM, ehh ciezko bedzie sie przyzwyczaic po S1 IS

KuchateK
16-04-2005, 05:29
A ja Ci powiem tak: kup aparat z kit'em na poczatek i zobacz czy jestes w stanie robic zdjecia na ~50mm. Dopiero potem kup 50mm jak zobaczysz. Jak ktos wyzej napisal to jest taki obiektyw portretowy... Mi on najbardziej jak sie okazalo to pasuje na polce albo jako soczewka do makro niz na aparacie :mrgreen: Swiatlo i glebia jest super, ale jest to za dlugie albo za krotkie do tego do czego normalnie stosuje aparat i praktycznie tego nie przykrecam.

Ja teraz przymiarki robie do zmiany piecdziesiatki na "standard" albo minimalnie szerzej, czyli okolo 30mm ktore po cropie da cos w okolicach 50mm. Takie szklo jest zdecydowanie bardziej uniwersalne do dslr'a moim zdaniem.

yasin
16-04-2005, 13:17
hmm, no faktycznie, niby 400 pln, ale zawsze kasa, ktora mozna dolozyc do innego szkla

Jac
16-04-2005, 14:36
50 mm f/1.8 lub f/1.4 to moim zdaniem podstawa ktora trzeba miec reszta jest dowolna i zalezna od potrzeb :-) bralbym 50 1.8 ktora jest tania jak barszcz i pożywna jak żur... a z deserkiem zawsze zdazysz

a co do tematu makro poruszonego w tym watku to od 50 lepszy jest do tych celow 'KITodwrocony' :mrgreen: - bylo na forum z przykladami

p13ka
16-04-2005, 14:38
chyba poczekam i dozbieram spokojnie na 28 f/1.8 USM, powinien byc dobry do pomieszczen
Używam tego szkła do zdjęć w pomieszczeniach i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Ostatnio było jak znalazł gdy fociłem w Katedrze św. Wita na Hradczanach.

Dopiero potem kup 50mm jak zobaczysz. Jak ktos wyzej napisal to jest taki obiektyw portretowy... Mi on najbardziej jak sie okazalo to pasuje na polce(...)
Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Ostatnio używałem go w okolicach Świąt Bożego Narodzenia jak fociłem imprezę choinkową dla dzieci. Tam był nieoceniowy bo światło słabe i odległość ok. 10 m.
A poza tym...leży w torbie. :-?

ziemna
16-04-2005, 16:05
Kit nie jest taki zły. Ciemny, to fakt, ale dosyć uniwersalny. Jakościowo całkiem przyzwoity. Jak na amatorski, oczywiście. IMHO - kupowanie samego body jest BŁĘDEM.

A 50 jest super do portretów (ta GO !!!!) ale tylko wtedy jak obiekt "współpracuje". Moja 6-letnia córka notorycznie odmawia i wszystkie dobre portrety ma zrobione 75-300. Znienacka. Dlatego zbieram na zoom ze stałym światłem, np. 2.8.

djtermoz
16-04-2005, 16:25
Dopiero potem kup 50mm jak zobaczysz. Jak ktos wyzej napisal to jest taki obiektyw portretowy... Mi on najbardziej jak sie okazalo to pasuje na polce albo jako soczewka do makro niz na aparacie :mrgreen: Swiatlo i glebia jest super, ale jest to za dlugie albo za krotkie do tego do czego normalnie stosuje aparat i praktycznie tego nie przykrecam.

Ja teraz przymiarki robie do zmiany piecdziesiatki na "standard" albo minimalnie szerzej, czyli okolo 30mm ktore po cropie da cos w okolicach 50mm. Takie szklo jest zdecydowanie bardziej uniwersalne do dslr'a moim zdaniem.

Byc moze i tak... ale ja uwielbiam swoja 50/1.4. Ma zastosowanie imprezowe (choc w pomieszczeniach jest wasko wiec trzeba troche pokombinowac z kadrem) i reportazowe. Na ulicy spisuje sie swietnie - maly, lekki, prawie niewidoczny. Pewnie ze raz jest za dlugi a raz za krotki, ale w koncu to stalka wiec zmusza do kombinowania i ruchu. Powiedzialbym ze jest to jeden z najczesciej uzywanych z moich obiektywow.

Niemniej jednak czekam na szczegolowy test Sigmy 30mm f/1.4

yasin
16-04-2005, 17:14
Niemniej jednak czekam na szczegolowy test Sigmy 30mm f/1.4

a wlasnie mialem zapytac o sigme, masz jakies linki do tego szkielka, ja i tak musze jeszcze czekac na przyplyw gotowki

KuchateK
18-04-2005, 07:16
Sigma tej Sigmy (30mm f1.4) :D jeszcze nie wypuscila, wiec na testy jeszcze przyjdzie troche poczekac. Wyglada jednak obiecujaco... A co wyjdzie to zobaczymy... Mam nadzieje ze nie bedzie kosztowala za duzo :D

http://sigmaphoto.com/lenses/lenses_all_details.asp?id=3300&navigator=6

yasin
18-04-2005, 14:26
wyglada "pysznie" :) HSM, oby cena byla jakas zjadliwa i jakosc zadowalajaca, jakos tak sie przyzwyczailem do bezglosnej pracy w S1 IS, ze teraz chyba tylko na szklach USM/HSM bede mogl jechac