PDA

Zobacz pełną wersję : Co powinienem sprawdzić ?



Nemeo
15-04-2005, 22:36
http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?p=36028#post36028

Nemeo
15-04-2005, 23:08
Czy tylko pejot ma coś do powiedzenia w tej kwesti.

muflon
16-04-2005, 01:35
Pewnie nie, ale inni się już wypowiedzieli (w innych wątkach) i to, o ile dobrze pamiętam, całkiem niedawno.

yasin
16-04-2005, 02:14
@Nemeo
mozesz mi wyjasnic bo zawsze mnie to facynuje, co myslales zakladajac drugi identyczny do poprzedniego watek w tym samym dziale(?) pytam jak najbardziej powaznie

Nemeo
16-04-2005, 08:53
Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda, dlatego przeniosłem go w bardziej ruchliwe miejsce.

McKane
16-04-2005, 10:57
Najwazniejsze mysle w przypadku nowego obiektywu bedzie podlaczenie go do body i sprawdzenie jak pracuje. Musisz zrobic kilka zdjec z roznymi przyslonami bo niektore starsze szkla foca tylko przy swojej minimalne przyslonie. Przy zmianie na wyzsza wywoluja blad. Przy okazji w czasie zoomowania i ustawiania ostrosci powinny wyjsc wszystkie wady mechaniczne.

Jesli obiektyw nie ma wewnetrznego ogniskowania trzeba sprawdzic czy po ustawieniu ostrosci pierscien af nie ma specjalnych luzow, ktore moglyby wplynac na punkt ostrosci (chociazby w kicie wystepuja takie luzy co powoduje, ze po ustawieniu ostrosci dotkniecie pierscienia -np przy uzywaniu polara powoduje zmiane punktu ostrzenia).

Zdjecia przydaloby sie zrobic ze statywu ewentualnie monopoda. Celem dobrze zeby byla polozona pod katem 45 stopni linijka. Kilka zdjec przy roznych ogniskowych powinno ujawnic czy sa bledy bf/ff czy tez ich nie ma. Jesli nie ma wtedy warto zrobic kilka zdjec portretowych (byle nie przy najmniejszej przyslonie) zeby ocenic ostrosc i ogolnie jakosc zdjecia (znieksztalcenia, zdjecia pod swiatlo i takie tam w zaleznosci co to za szlo i co sie z nim bedzie robilo). Aha no i zdjecia warto byloby ogladac na monitorze a nie tylko na lcd aparatu. Jesli to obiektyw z IS byl watek tpop'a bodajze, do ktorego warto zajrzec.

Pozdrawiam

muflon
16-04-2005, 11:48
Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda, dlatego przeniosłem go w bardziej ruchliwe miejsce.
A ja go wrzuciłem z powrotem w ten "śmietnik". I jeśli założysz trzeci, to też tu wyląduje.

Cychol
16-04-2005, 14:19
A ja go wrzuciłem z powrotem w ten "śmietnik". I jeśli założysz trzeci, to też tu wyląduje.

...spadłem z krzesła :lol:

Nemeo
16-04-2005, 15:40
Super, muflon, bardzo mi pomogłeś.

yasin
16-04-2005, 17:25
Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda

zazwyczaj, jezeli nikt nie odpowiada to jest kilka mozliwosci:
- identycznych/podobnych pytan bylo juz kilka, powinienes poszukac na forum
- nikt nie potrafi Ci pomoc
- temat zostal juz wyczerpany
- osoba, ktora potrafi Ci pomoc jeszcze do niego nie zajrzala, wiec jezeli spadnie gdzies na daleko w dol, to po paru dniach mozesz sobie zrobic tzw. "bump" watku
zakladanie jeszcze raz takiego samego watku, ponaglanie ludzi, zeby Ci ktos cos napisal, zazwyczaj przynosi odwrotne skutki, nikt nie odpowie, jak zobaczy, ze robisz smietnik z forum, zapoznaj sie z netykieta
http://rtfm.bsdzine.org/ <-- Jak madrze zadawac pytania - netykieta.