PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 400d czyyyy E - 510 ????????????



kazil
19-11-2007, 16:31
Witam wszystkich ekspertów !!
no to zaczynamy

już nie długo planuje zakup sprzętu i przez długi czas byłem pewny zakupu Canona eos 400d .
porównywałem go z Nikonem d40 i d40x
olympusem e 500 i wieloma z podobnej półki .

a teraz moje uczucia zostały rozbite przez olympusa e - 510 ...
zaznaczam że to bedzie moja pierwsza lustrzanka po wymęczeniu wielu kompaktów.

Canon eos 400d : zapoznałem się z systemem i mimo " plastiku " wnętrze aparatu jest całkiem przyjemne jak na ta klase .
co za Canonem :
-Ładna tradycja systemu i osiągi sensora cmos są imponujące.
- szybkośc pracy
- niskie szumy
- duzy wybór obiektywów
- nie zły autofokus....
no ma co trzeba i w testach przyzwoicie wypadł .


Olympus E -510 : dawno nie sprawdzałem jak tam na rynku lustrzanek ... Ostatnio odwiedziłem pare stron i ... o to on E - 510.

Za Olympusem :
- Dobre wykonanie korpusu
- podgląd na żywo ( lcd ) ( to mnie tak ciągnie )
- Stabilizacja matrycy....

no i tu jest problem . Co dla amatora , który zaczyna przygodę z lustrzankami ?

Prosze o szczerą opinię i pomoc w dokonaniu wyboru

kogut
19-11-2007, 16:39
Pytanie tylko, do czego potrzebujesz aparat i na jakie szkła możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że Canon ma większy wybór obiektywów, także na rynku wtórnym, no i cropa 1.6. -Olympus ma 2.0.

Pozdrawiam,

MariuszM
19-11-2007, 16:55
Pytanie tylko, do czego potrzebujesz aparat i na jakie szkła możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że Canon ma większy wybór obiektywów, także na rynku wtórnym, no i cropa 1.6. -Olympus ma 2.0.


Ma większy wybór, ale jak przychodzi do kupna nie wiadomo na co się zdecydować. Stąd nonstop na CB pytania o zamiennik kita - do wyboru tamrony, sigmy, koszmarnie drogi 18-55 f2,8IS lub L-ki.
W Olympusie z góry wiadomo co brać: bardzo dobry zamiennik kita ZD 14-54 f2.8 w cenie około 2100, lub nowy ZD 12-60. W dobrej cenie i jakości są też tele 40-150 oraz macro 35mm.
Nie bez znaczenia w E-510 jest tez stabilizacja i wydajny odkurzacz.
Pytający ma nad czym myśleć.

wojkij
19-11-2007, 17:09
Ale to ma byc przyszlosciowa przygoda z fotografia czy niezabowiazujace pstrykanie do kotleta?:p Bo tak naprawde to najwazniejsze pytanie;)

kazil
19-11-2007, 20:12
powiem tak .
pasjonuje mnie fotografia i na pewno będę się w tym celu rozwijał .
jednak na początek w miare możliwości finansowych chcę jeden z tych korpusów oraz powiedzmy szkiełko , które posłuży mi do robienia fotek miast , architektury czy krajobrazów oraz inne szkiełko do portretów ...
oczywiście na miare mojej kieszeni za szkiełko do 1500zł
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
na pewno planowany zakup ma mi towarzyszyc no na pare ładnych lat ...
więc który system ?
które body ?

swiderski
19-11-2007, 20:21
Jeżeli przez te kilka lat nie zamierzasz absolutnie nic więcej kupować, to ja bym się chyba zdecydował na Olympusa...

Gargins
19-11-2007, 20:45
Też miałem ten sam problem, ale szczęśliwie zdecydowałem się na 400D i jestem bardzo zadowolony. Schody zaczynają się w momencie wymiany kita na coś lepszego. Ceny szkieł canona są wyyyysokie, ale płacisz za jakość. W przypadku szkieł "alternatywnych" producentów rozpoczynają się kłopoty, a to z brakiem serwisu, a to z BF FF itd, choć wiele osób takie szkła posiada i bardzo je sobie chwali. Tak więc dla mnie trudniejszy był wybór obiektywów niż samego body.

zbyszekjan
19-11-2007, 21:01
Niedawno również miałem ten sam dylemat. Po długich przeszukiwania różnych for internetowych, czytania i słuchania różnych opinii na temat cyfrowych lustrzanek zdecydowałem się na Canona 400D. Lecz dopiero po zmianie kita na c17-55/2,8 IS USM aparat pokazał na co go stać. Jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru i z czystym sumieniem mogę ten aparat polecić.
Pozdrawiam

kustosz12
19-11-2007, 21:56
Pamiętaj, kupując body decydujesz się na system mocowania obiektywów na całe życie (zmienić body jest łatwiej niż stertę obiektywów).
I teraz zobacz na allegro:
obiektywy canon - ok. 900 szt
obiektywy Olympusa - ok 50 szt
Biorąc pod uwagę, że lustrzanka to 2/3 obiektyw i 1/3 body, zastanów się i wnioski wyciągnij sam.
I jeszcze jedna niedoceniana sprawa: serwis!!

photographus
19-11-2007, 22:03
Canon. Dlaczego? Bo.... to Canon.
pozdrawiam

kazil
19-11-2007, 22:04
dzięki za rady

BartekCh
19-11-2007, 22:13
Moje 3 słowa w tym temacie:
koleś ma 510, ja 400d. Oba z kitami.
Plusy Olyego ogólnie znane:
+ niezła obudowa z przyjemnym gripem,
+ stabilizacja,
+ liveview.

Za to co mi nie pasowało po "pomacaniu" aparatu:
- AF tylko 3 polowy, ale to nie największy problem. Przy słabym oświetleniu testowałem zarówno swój aparat z kitem jak i tego olympusa. Canon po prostu deklasował olympusa, który puszczał stroboskopy a i tak miał duże problemy z ostrością. Skoto w porównaniu do kita wypada blado, to przy USM będzie tragedia.,
- nie pasował mi też ten wizjer, chyba jeszcze mniejszy niż w 400d, do tego w formacie 4:3.
- nie jestem też przekonany do tego cropa 2x w momencie kiedy wszyscy idą w kierunku ff.

emisiaczek
19-11-2007, 22:47
Canon. Dlaczego? Bo.... to Canon.

wlasnie dlatego duzo wody uplynie zanim bedzie w canon body IS

MariuszM
19-11-2007, 23:11
więc który system ?
które body ?

Musisz zdecydować sam. Nie licz, że ktoś zrobi to za Ciebie.
Jeden i drugi system ma swoje wady i zalety, niestety na forum CB nie masz co liczyć na obiektywną ocenę, podobnie na forum Olympusa.
Proponuję przejrzeć ofertę obiektywów, wziąć do reki oba aparaty i zdecydować. I nie kieruj się radami "Canon to Canon", bo to bajka.
Od siebie wspomnę o jeszcze jednej ważnej zalecie Olka - serwisie, który jest bezdyskusyjnie lepszy. To naprawdę ma znaczenie.

kazil
19-11-2007, 23:44
dzięki

k4cper
19-11-2007, 23:59
a co do serwisu canona, nie jest najgorszy, słyszałem już to od kilku osób prowadzących profesjonalne sklepy foto.. na serwis canona narzekają przede wszystkim te osoby, które mają i mieli styczność wyłącznie z canonem, nie wiedzą, że u większości innych marek serwisy są dużo gorsze..

JaBlam
20-11-2007, 01:41
Mnie w olku przeszkadza niestety przelicznik 2x. O ile to super sprawa przy dlugich szkielkach , o tyle schody zaczynaja sie przy szerokich katach a w porownaniu do 1.6 canona czy 1.5 Nikona to te dziesiate naprawde robia roznice.

Obiektyw
20-11-2007, 02:28
...co do wyboru O 510 a C 400d...

510 nie testowalem i nie tesknie. Patrzac na parametry i dotychczasowe osiagi matryc 4:3 to zdecydowanie lustrzanka "turystyczna". Nie chce draznic ;-) tych co rzucili sie na model 500 bo byl z dwoma obiektywami i nie zdecydwali sie na 350d, ale pewnie znajdzie sie bridge z podobnymi osiagami.

400d uzywam w pracy z beznadziejnymi szklami i... poza oczywistymi wadami budowy (chwyt) i kiepska bateryjka uwazam, ze to naprawde maszynka o fajnych osiagach.

...i jezeli francuskie Reponse Photo podaje ten korpus jako najlepszy zakup (obok d80 ze stajni N) w kategorii tanszych luster to nie przez przypadek. Nie przepadam za egonomia i wielkoscia, ale to naprawde fajna puszka. Bardzo ladne fotki.

lewAp7
20-11-2007, 12:51
...a żeby trochę namieszać: zobacz też co ma pentax - system "jakościowo i zasobnościowo" podobny do olka... moim zdaniem także godny uwagi... w Polsce trochę niedoceniany.
Jeśli body ma być dożywotnie, to nie sugeruj się firmą. Kupuj pod kątem obiektywów... body padnie po jakimś czasie (to rzecz pewna), a obiektywy zostaną (teoretycznie... bo te nowe z elektroniką też padną tak jak body... może tylko dłużej to potrwa). A pentax ma fajne szkła manualne i fajnie z nimi współpracuje...

pmagdalena
20-11-2007, 14:46
Miałam ten sam problem jakiś czas temu i wybrałam jak wiadomo canona 400d i z dwóch powaznych jak dla mnie powodów:

AF róznica na korzyść canona i
Matryca 4:3 to juz dla mnie przeżytek

Ale jak napisali przedmówcy musisz sam zdecydować

Daj znac co wybrałeś

photographus
30-11-2007, 22:09
Matryca 4:3 to juz dla mnie przeżytek

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Vitez
01-12-2007, 19:23
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Olympus ma matrycę w proporcjach 4:3 . Jeśli nie o to ci chodzi to spróbuj jakoś konkretniej wyrażać swoje zdziwienie...

Viqy
01-12-2007, 19:33
Wolne tłumaczenie:

Jak rozumiem photographus wyraził chyba swoje zdziwienie zdaniem pmagdaleny, że matryca 4:3 to przeżytek.

gacek
01-12-2007, 19:35
Matryca 4:3 to przeżytek. Crop niedługo też będzie przeżytkiem, a crop 2x to już w ogóle. Za parę wszystkie systemy będą miały FF w amatorskiej cenie. No, prawie wszystkie. Oprócz jednego. Zgadnij.

photographus
02-12-2007, 13:01
Olympus ma matrycę w proporcjach 4:3 . Jeśli nie o to ci chodzi to spróbuj jakoś konkretniej wyrażać swoje zdziwienie...

Te znaki zapytania to cytat z tytułu wątku. W ten sposób dałem do zrozumienia, że stawianie znaku zapytania między canonem a olkiem jest bez sensu. Choćby ze względu na matrycę wygra canon :)
Niemniej patrząc na tak zawoalowaną przeze mnie samego uwagę, dochodzę do wniosku, że te "pytajniki" były trochę bez sensu. Zakręciłem się jak korkociąg :) Mogłem to wyrazić dużo prościej. Przepraszam wszystkich zainteresowanych.
Pozdrawiam

wojkij
02-12-2007, 19:58
Ale tez nie ma co przesadzac, nie kazdy ma zamiar fotografia zajmowac sie powaznie i inwestowac grube tysiace w najlepsze obiektywy canona.

Na dzien dzisiejszy olek w kilku "marketingowych" cechach jest po prostu lepszy, jakosc obrazu tez nie bedzie mocno odstawac od trabanta v2, zwlaszcza ze szklo pod 4:3 w okolicach 2k pln jest o wiele lepsze(cena/jakosc). A ze ma gorszy af to calkiem mozliwe, tyle ze ktos kto nie ma porownania raczej tego nie zauwazy;).

A odsprzedaz szkla to tez nie jest jakas ogromna strata(~30%), dobry obiektyw zawsze znajdzie nowego wlasciciela wiec nie ma co sie kurczowo trzymac jednego systemu. No chyba ze tego szkla ma sie dwa plecaki, wtedy mozna poplynac;).

Na dzien dzisiejszy przy takich wymaganiach imo O510.