PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Pixma Ip8500



srad
15-04-2005, 10:19
zamierzam kupic to cudo, chciałbym poznać opinie użytkownika który posiada taką drukarke, przede wszystkim koszty wydrukowania zdjęcia a4, to jest praktycznie najważniejsze bo jak mi zdjęcie 15x21 wyjdzie za ponad 3zł w (labie płace 1,71)to chyba sobie odpuszcze mimo że jakość jest o niebo lepsza, ale przy robieniu ok 1,5k zdjęc rocznie to różnica wyszłaby już spora. i jeszcze jedno ta drukarka posiada 8 oddzielnych atramentów czy w związku z tym zużywa więcej tuszu niż taka co posiada 6 albo 4?

proszę o porady z góry dziękuję

Valentino
17-11-2005, 12:30
No to stalem sie posiadaczem IP8500 i teraz kilka wrazen po pierwszych probach. Wczesniej mialem IP4000 i do niej bede sie odnosil.
Z IP4000 bylem bardzo zadowolony ale nie bylem w stanie dojsc do ladu z kolorami, prawie zaden nie zgadzal sie z monitorem aczkolwiek samo zdjecie prezentowalo sie znakomicie. Kalibrowalem monitor w te i nazat, bez skutku.

Teraz ten problem sie skonczyl... Wszystkie kolory sa identyczne jak na monitorze, a drukuje na tych samych materialach jak wczesniej. Jedyne co sie niebardzo zgadza to kolor skory, zalatuje delikatnie rozem, natomiast cala reszta kolorow bez porownania. Predkosc druku jest znacznie wieksza, ale mi na tym akurat niezalezalo, wystarczajaco szybka jest IP4000.
Teraz troche ponarzekam :)
Dlaczego wogole wymienilem drukarke, poniewaz w IP4000 draznily mnie przejscia kolorow, byly nie do przyjecia, i liczylem na to ze w IP8500 bedzie znacznie lepiej. A tutaj rozczarowanie... jest lepiej ale niewiele lepiej.

Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem polecam wszystkim ktorzy czaili sie, tymbardziej ze cena tej drukarki znacznie spadla (mnie udalo sie kupic nowke za 1300zl). Dla mnie fotolaby juz moga nie istniec, przy tej drukarce moga sobie schowac swoje odbitki w d... :).

POZDRAWIAM !!!

Tytus
18-11-2005, 23:59
No to stalem sie posiadaczem IP8500 i teraz kilka wrazen po pierwszych probach. Wczesniej mialem IP4000 i do niej bede sie odnosil.
Z IP4000 bylem bardzo zadowolony ale nie bylem w stanie dojsc do ladu z kolorami, prawie zaden nie zgadzal sie z monitorem aczkolwiek samo zdjecie prezentowalo sie znakomicie. Kalibrowalem monitor w te i nazat, bez skutku.

Teraz ten problem sie skonczyl... Wszystkie kolory sa identyczne jak na monitorze, a drukuje na tych samych materialach jak wczesniej. Jedyne co sie niebardzo zgadza to kolor skory, zalatuje delikatnie rozem, natomiast cala reszta kolorow bez porownania. Predkosc druku jest znacznie wieksza, ale mi na tym akurat niezalezalo, wystarczajaco szybka jest IP4000.
Teraz troche ponarzekam :)
Dlaczego wogole wymienilem drukarke, poniewaz w IP4000 draznily mnie przejscia kolorow, byly nie do przyjecia, i liczylem na to ze w IP8500 bedzie znacznie lepiej. A tutaj rozczarowanie... jest lepiej ale niewiele lepiej.

Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem polecam wszystkim ktorzy czaili sie, tymbardziej ze cena tej drukarki znacznie spadla (mnie udalo sie kupic nowke za 1300zl). Dla mnie fotolaby juz moga nie istniec, przy tej drukarce moga sobie schowac swoje odbitki w d... :).

POZDRAWIAM !!!


a ja teraz kupię Epsona, bo w tej samej cenie co Canon drukuje takie kolory jak na monitorze widać i mnie cholera więcej brać nie będzie...

Valentino
21-11-2005, 01:14
a ja teraz kupię Epsona, bo w tej samej cenie co Canon drukuje takie kolory jak na monitorze widać i mnie cholera więcej brać nie będzie...
Niebardzo chce mi sie wierzyc...
A moze masz wlaczona Automatyczna Optymalizacje, ona czasem potrafi pozmieniac kolory.

Tytus
21-11-2005, 21:08
Niebardzo chce mi sie wierzyc...
A moze masz wlaczona Automatyczna Optymalizacje, ona czasem potrafi pozmieniac kolory.

że co?

mam Pixmę 3000 i drukuje kiepsko, kupiłem znajomej Epsona, podłaczyłem do siebie by zobaczyć jak drukuje, wgrałem tylko sterownik drukarki, nic więcej i drukuje jak malina

olewam Canona...

Kubaman
21-11-2005, 21:57
kurcze Tytus, fajnie tylko dlaczego tak namolnie to wszędzie podkreślasz :confused: . Mam wrażenie, że nie lubisz swojego sprzętu, zwłaszcza gdy się nazywa Canon :roll:

srad
21-11-2005, 22:32
że co?

mam Pixmę 3000 i drukuje kiepsko, kupiłem znajomej Epsona, podłaczyłem do siebie by zobaczyć jak drukuje, wgrałem tylko sterownik drukarki, nic więcej i drukuje jak malina

olewam Canona...

ty majster nie porownuj ip8500 do ip3000 :grin:

Tytus
21-11-2005, 23:33
ty majster nie porownuj ip8500 do ip3000 :grin:

wiesz, 3000 czy 8500 powino działać tak samo, może być inna rozdzielczość, inne nasycenie, inne tony, ale oddanie kolorów powinno być to samo, na co zresztą tani model Epsona wskazuje, że się da, Canon w taniźnie niestety nie pokazał klasy, zrobił mechanicznie dobrą drukarkę ale dał **** w drukowaniu zdjęć...

Valentino
21-11-2005, 23:44
wiesz, 3000 czy 8500 powino działać tak samo, może być inna rozdzielczość, inne nasycenie, inne tony, ale oddanie kolorów powinno być to samo, na co zresztą tani model Epsona wskazuje, że się da, Canon w taniźnie niestety nie pokazał klasy, zrobił mechanicznie dobrą drukarkę ale dał **** w drukowaniu zdjęć...
IP3000 drukuje gorzej niż IP4000 ( i to duzo gorzej ), IP4000 drukuje gorzej niz IP8500, wiec nie psiocz na Canonowskie drukarki. Wystarczyloby gdybys dolozyl do IP4000 i juz bys byl zadowolony, a jak dolozysz do IP8500 to klekniesz :).
POZDRAWIAM !!!

Tytus
21-11-2005, 23:47
IP3000 drukuje gorzej niż IP4000 ( i to duzo gorzej ), IP4000 drukuje gorzej niz IP8500, wiec nie psiocz na Canonowskie drukarki. Wystarczyloby gdybys dolozyl do IP4000 i juz bys byl zadowolony, a jak dolozysz do IP8500 to klekniesz :).
POZDRAWIAM !!!

może drukować gorzej ale wierność kolorów powinna zachować,

takie jest moje zdanie...skoro konkurencja wypada tu lepiej...

Valentino
22-11-2005, 00:03
może drukować gorzej ale wierność kolorów powinna zachować,

takie jest moje zdanie...skoro konkurencja wypada tu lepiej...

Niechce sie klucic, ale wez na chlopski rozum... Poco by canon dolozyl jeszcze 4 kolory gdyby 3 kolorowa drukowala tak samo. Mozesz wierzyc czy nie, IP8500 oddaje wiernie kolory z monitora.
Drukuje na Epson premium glossy 255gr/m2, zamienniki Geha (FotoJoker 20zl/szt) i cieplota 5000K na monitorze.
Wiecej nikogo przekonywac nie bede !!!!!!

Tytus
22-11-2005, 08:15
Niechce sie klucic, ale wez na chlopski rozum... Poco by canon dolozyl jeszcze 4 kolory gdyby 3 kolorowa drukowala tak samo. Mozesz wierzyc czy nie, IP8500 oddaje wiernie kolory z monitora.
Drukuje na Epson premium glossy 255gr/m2, zamienniki Geha (FotoJoker 20zl/szt) i cieplota 5000K na monitorze.
Wiecej nikogo przekonywac nie bede !!!!!!

ależ ja ci wierzę, nie wiem tylko czemu moja nie drukuje jak podobnej klasy Epson, czwarty kolor powinien odpowiadać za lepsze tony, cienie itp a nie za to, że niebieski jest niebieski...

KuchateK
25-11-2005, 08:28
nie za to, że niebieski jest niebieski...

Bo widzisz Tytus. Tak naprawde czwarty kolor dokladnie za to odpowiada. Problem IP3000 to brak czarnego do foto (3ebk to pigment do tekstu). Nasycenie i cala reszta pada. Czarny sie robi brazowy, czerwony jakis nijaki, niebieski idzie sobie w cyjan i cala reszta nijak sie ma do tego co naprawde powinno byc...

To sie nazywa gamut (http://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_barw) i jak urzadzenie fizycznie nie moze oddac jakiegos koloru z tego co ma to tego nie zrobi. Z proznego nie tylko Salomon nie naleje. W drukarce wszystkie kolory sa scisle policzone i kazdy nastepny kolor da wyrazna poprawe. A cztery to jest minimum do czegokolwiek normalnego.

Tytus
25-11-2005, 10:25
Bo widzisz Tytus. Tak naprawde czwarty kolor dokladnie za to odpowiada. Problem IP3000 to brak czarnego do foto (3ebk to pigment do tekstu). Nasycenie i cala reszta pada. Czarny sie robi brazowy, czerwony jakis nijaki, niebieski idzie sobie w cyjan i cala reszta nijak sie ma do tego co naprawde powinno byc...

To sie nazywa gamut (http://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_barw) i jak urzadzenie fizycznie nie moze oddac jakiegos koloru z tego co ma to tego nie zrobi. Z proznego nie tylko Salomon nie naleje. W drukarce wszystkie kolory sa scisle policzone i kazdy nastepny kolor da wyrazna poprawe. A cztery to jest minimum do czegokolwiek normalnego.

Ok, tylko czemu Epson DX 4800 pluje normalnymi kolorami? czarny ma foto???

ma trzy kolory i czarny, i wyglądało mi to na bardzo zwyczajny atrament...

KuchateK
26-11-2005, 09:09
Tusz foto tak naprawde to nic nadzwyczajnego. Jedyna roznica pomiedzy czarnym foto a pigmentem do tekstu u wiekszosci producentow to rozmiar czasteczek barwnika. Jak beda za duze nie beda dobrze "wchodzic" w papier foto i mieszac sie z kolorami. Za male czasteczki z tuszu uzywalnego do foto za to za gleboko wchodza w zwykly papier, tekst sie rozlewa i wyglada nieco gozej.

Dlatego mimo ze czarny jest nie musi byc uzywany do drukowania fotografii na papierze foto. Co to daje pisalem powyzej.

Szymański Adam
04-12-2005, 18:17
Mam pyt. do posiadacza iP8500 (Valentino). Zamierzam też kupić jakiś niezły sprzęt do drukowania. Byłem na warsztatch Canona (6.11.05) gdzie wystawiali 9 drukarek m.in. Canon 9950, 6220 oraz Pixmy 5200 i 4200 - piszę tylko o tych, gdyż zdjęcie testowe drukowane na nich były najlepsze. Generalnie w porównaniu do fotografii tego samego testu zrobionego w fotolabie to wszystkie wydruki były zbyt kontrastowe może z wyjątkiem 6220. Ale wierność kolorów to najllpsza była w Pixma 4200 i 5200 co mnie mocno zaskoczyło. No i ostrość ich zdecydowanie lepsza niż na testowej fotki z fotolabu.
Ludzie z Canona na pyt. o Pixme 8500 stwierdzili, że jest to dokładnie to samo co model 9950 co wg mojej oceny nie stawia jej w najlepszym świetle. Nie jest to zbyt kompatybilne z tym co opisuje posiadacz modelu 8500. Brakuje mi porównania do Epsona R800, jest jak wiem niezły ale niezbyt ekonomiczny. Może ktoś ma inne doświadczenia niż moje z testowanego sprzętu?

grobel5
12-08-2008, 12:21
A ja sie zapytam troszke z innej beczki jakich tuszy (nieoryginalnych) uzywac do tej drukarki !