PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa body... jakie koszta?



Carlos
09-04-2004, 02:37
Jeden koleś sprzedaje D30 + 28-135 IS z "małym" :| defektem:

twierdzi, że:

"Camera has defect sometimes it doest auto focus (body problem). The defect is that camera just stop autofocus. I dont know why. And if you leave it it for sometime it starts to work again. . I'am sure it possible to repair and it should cost from $70 to $150."

czy warto sie w to zgłebiać czy dać spokój?
czy naprawa może się okazać dużo bardziej kosztowna? bo jeśli nie to kupno jest tylko kwestią ceny...

rozsądek mówi: daj spokój
ale ten sprzęt może pujść za naprawdę niską kwotę...

przemo_21
09-04-2004, 09:38
Witam
Jak widzę nie wygrałeś aukcji u Rene?
Ten zestaw jest ciekawy- tylko ten defekt :(
Kupując taki aparat ja przynajmniej chcę mieć niezawodny sprzęt tz. taki który jest przewidywalny przez cały okres użytkowania i pracuje zawsze tak samo. Wcześniej miałem zenita i wiem coś o tym. Pracował jak mu się podobało, światłomierz działał jak szalony co mogło doprowadzić do pasji. Później już robiłem zdjęcia bez światłomierza(doświadczenie +margines błędu na filmie) który wsakzywał blędne wyniki.
Co do autofocusa który różnie pracuje hm... Może być jakiś zimny lut lub jakaś inna drobnostka. Jednak weź też pod uwage, że jak go do zaniesiesz do serwisu CANONA to mogą zawsze powiedzieć że cała płyta lub procesor do wymiany, bo nie bedą pewni rodzaju awari i koszt naprawy wyniesie np: 2000zł i co wtedy ? najgorsze jest to że nie można tego sprawadzić przed kupnem, ale to jest chyba natura aukcji internetowych.
Kto nie ryzykuje nie wygrywa- kto ryzykuje może się spalić-tylko dlaczego od razu.
Pozdrawiam
ZDROWYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM Z "C" NA APARATACH i tym z "N" tez :wink:
UWAGA NA JEDZENIE

Carlos
09-04-2004, 11:42
ktoś za bardzo wywindował cenę u Rene... (co robi dobry opis aukcji...
ten aparat nie był tyle wart, więc dałem spokój :)

mam już kilka następnych na oku, coś kupię w ciagu tygodnia napewno, szkoda że jest taka różnica do D60 (300$) bo to akurat przybliżona cena obiektywu 28-135 IS

przemo_21
09-04-2004, 21:55
Witam
Mnie tez cenna d60 uziemia i dlatego na razie wybiore d30 jak bedzie dla mnie za malo pikseli lub innych funkcji to mozna sprzedac na allegro i nie stacisz za duzo a nawet moze sobie zarobisz. Jak ostatnio obserwowałem d30 idą jak ciepłe buleczki bo w Polsce nie ma ich za wiele :D a pod względem zdjęć i obsługi są o niebo lepsze od najnowszych kompaktów 8.0 mln 8)
Pozdrawiam

Carlos
09-04-2004, 22:52
u nas jak się pojawia D30 na allegro to schodzi od ręki...

a na ebaju zeszło ostatnio kilka w cenie 530-550

krisBM
10-04-2004, 14:58
Ja myśle jak ktos nie zamierza od razu robic dużych powiększeń to mu 3.3 Mpix w D30 spokojnie wystarczy.

Ja osobiście myśle tak - na początek D30 i jakies dobre szkło zamiast np. 10D i słabe, i kombinowanie potem z wymianą szkła na lepsze.

Też mi się wydaje, że jeśli się dostanie gdzieś D30 to nie powinno byc problemów z jego sprzedaniem ( co do jego ceny i ewentualnego zarobienia na nim potem, z tym moze być różnie).