PDA

Zobacz pełną wersję : Spotkanie stockowe - Warszawa - początek grudnia



Hombre
17-11-2007, 00:04
Chcę zorganizować spotkanie stockowe, wstępnie będzie to któryś z weekendów na początku grudnia. Dokładny termin zostałby dopasowany do możliwości uczestników.

Tematem jest fotografia do użytku komercyjnego, sprzedawana w bankach zdjęć (stocki) - jest obszerny wątek na ten temat na forum.

W większej grupie można pokusić się np. o zdjęcia biznesowe, zrzucić na studio, zaprezentować sprzęt oświetleniowy, techniki, doświadczenia, zapozować, podpisać MR itd.

Czy byliby chętni? Wszelkie sugestie mile widziane.

Avadra_K
19-11-2007, 14:40
Chcę zorganizować spotkanie stockowe, wstępnie będzie to któryś z weekendów na początku grudnia. Dokładny termin zostałby dopasowany do możliwości uczestników.

Tematem jest fotografia do użytku komercyjnego, sprzedawana w bankach zdjęć (stocki) - jest obszerny wątek na ten temat na forum.

W większej grupie można pokusić się np. o zdjęcia biznesowe, zrzucić na studio, zaprezentować sprzęt oświetleniowy, techniki, doświadczenia, zapozować, podpisać MR itd.

Czy byliby chętni? Wszelkie sugestie mile widziane.

Warto się spotkać - czemu nie. Zawsze się człowiek czegoś ciekawego dowie.

izewa
19-11-2007, 22:12
ja w tym temacie zielona :oops: , ale jesli bedzie miejsce i nie bede zawadzac to chetnie sie zapisuje na takie spotkanko...ponoc czlowiek cale zycie sie uczy itd... ;-)

Hombre
20-11-2007, 13:25
ja w tym temacie zielona :oops: , ale jesli bedzie miejsce i nie bede zawadzac to chetnie sie zapisuje na takie spotkanko...ponoc czlowiek cale zycie sie uczy itd... ;-)

Spoko, ja sam niewiele mniej zielony.

Miejsca póki co jest pełno - spotkanie jest w fazie realizacji, mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka osób z forum stockowego. W miarę postępów będę informował.

zeber
20-11-2007, 20:00
I potem założymy Polską Izbę Fotografików Stockowych i będziemy wydawać pisemne zgody na uploady zdjęć.

Hombre
20-11-2007, 23:49
I potem założymy Polską Izbę Fotografików Stockowych i będziemy wydawać pisemne zgody na uploady zdjęć.

lol

składki by się przydały nie ma co.

A bardziej ogólnie, dobrze by było gdyby każdy z uczestników powiedział czego najbardziej by chciał się dowiedzieć, skorzystać, dzięki temu spotkanie byłoby bardziej owocne.

Ja np. mogę służyć jako model np. w garniaku, mam żarówkę błyskową i parasolkę do uzupełnienia czyjegoś oświetlenia, mały namiot bezcieniowy i małą blendę. Nie mam PS'a i słabo się znam na obróbce, ale może inni się znają.

Jeżeli miałby to być częściowo plener pewnie przydałaby się lampa błyskowa.

Efektem takiego spotkania, w moim odczuciu, powinny być zdjęcia, które każdy uczestnik we własnym zakresie i na swój rachunek by dorzucił do swojego portfolio w bankach zdjęć.

To takie luźne uwagi nie wiem co sądzicie?

Hombre
22-11-2007, 14:21
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 listopada o 17h30 w Blue City.

Proszę potwierdzić uczestnictwo.

Avadra_K
22-11-2007, 15:26
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 listopada o 17h30 w Blue City.

Proszę potwierdzić uczestnictwo.

ale gdzie.....?

Hombre
22-11-2007, 15:44
ale gdzie.....?
Ustalam to i dam znać.... edited

Już wiem - punkt zborny Mcdonalds - potem wybór knajpy według gustu.

Będzie to spotkanie przedprodukcyjne - pozwalające na przegląd zasobów, ustalenie potrzeb wzajemnych i sprawdzenie czy jesteśmy w stanie się zgrać i zrobić wspólną sesję.

Modelek tym razem nie będzie - wysłałem zapytanie do Bluecity czy ewentualnie pozwolą na robienie zdjęć we wnętrzu.

izewa
25-11-2007, 18:47
Ustalam to i dam znać.... edited

Już wiem - punkt zborny Mcdonalds - potem wybór knajpy według gustu.

Będzie to spotkanie przedprodukcyjne - pozwalające na przegląd zasobów, ustalenie potrzeb wzajemnych i sprawdzenie czy jesteśmy w stanie się zgrać i zrobić wspólną sesję.



Sorry mialam mala przerwe w dostepie do netu...ja niestety odpadam...po pierwsze nawet normalnie koncze prace o 17 wiec nie ma mozliwosci zebym zdazyla dojechac (do ktorej Wy pracujecie! musze chyba porozmawiac z moim szefem;-) ) a po drugie jutro jestem w Lublinie wiec wogole odpada.
Dajcie mi znac czy cos kreatywnego uda Wam sie ustalic, jesli tak to zawsze moge dolaczyc "na gotowe" ;-)

Hombre
25-11-2007, 21:12
Spoko - "na gotowe" też dam znać.

pitfuszyl
26-11-2007, 11:23
:( o cholera, fatalnie. Mi absolutnie przyspieszony termin nie pasuje. Mam nadzieje iż jakiś stenogram ze spotkania udostępnicie.

Tool
26-11-2007, 15:52
Jednak za późno się dowiedziałem

Hombre
26-11-2007, 17:33
Spotkanie jest "przedprodukcyjne", zatem prawdziwe zmagania przed nami.

Teraz rozeznanie sprzętowo-lokalowe oraz oczekiwania.

Hombre
26-11-2007, 23:01
Krótka relacja:

Na spotkaniu był Lamp.art i ja, także grupa bardzo kameralna. Siedzieliśmy w Mcdonaldsie, a rozmowy dociągnęły do 19h00.

O czym gadaliśmy?

Przede wszystkim co zrobić, jak. Lamp.art okazał się bardziej doświadczony w tej materii ode mnie.

Stwierdziliśmy, że najchętniej robilibyśmy zdjęcia, których nie można w pojedynkę, w ciekawych lokalach (z tym jak się okazuje najgorzej).

Plener też jest możliwy, ale teraz jakoś kiepsko z pogodą, chociaż rysuje się temat "choinka na Starówce" następnie "pomoc drogowa" - tutaj ja mógłbym taką pomoc drogową zorganizować za niewielką opłatą.

Z dostępnych zasobów wiadomo, że da się nawet skombinować studio, z wyposażeniem.

Szukamy też innych lokalizacji najchętniej na zasadzie "miejsce za foty". Na razie nie mamy nic konkretnego, ale mamy popracować nad tym. Przed kolejnym spotkaniem potrzebne będą trochę bardziej konkretne pomysły - rysunki scen.

Mamy na pewno 1 modelkę, druga też jest chętna. Może mi się uda nakłonić dwie dziewczyny, to byłyby w sumie 4.

Doszliśmy do wniosku, że chcemy zrobić jeszcze jedno spotkanie "przedprodukcyjne" w niedzielę 9 grudnia o 17h30 w Złotych Tarasach na samej górze, gdzie są knajpki.

Lamp.art, dzięki jeszcze raz za spotkanie.

Hombre
27-11-2007, 11:58
Chętnych proszę o zgłoszenia do 3 grudnia - potem będziemy omawiać już szczegóły.

Z "produkcją" powinniśmy ruszyć w styczniu.

Vitez
27-11-2007, 15:00
Doszliśmy do wniosku, że chcemy zrobić jeszcze jedno spotkanie "przedprodukcyjne" w niedzielę 9 grudnia o 17h30 w Złotych Tarasach na samej górze, gdzie są knajpki.


Ale... macie chyba świadomość jak cholernie tłoczno jest właśnie tam, właśnie w niedzielę i o takiej porze? I przemyślałeś jak sie rozpoznacie w tym tłumie?

RaV22
27-11-2007, 16:29
Miejsce za foty. Polecam sklep moich znajomych z Domotece. www.galeriasma.pl robiłem im zdjęcia. Można przyjechać po południu i posiedzieć do 20-21. Ludzi niewiele i nie będą przeszkadzać. Rozmawiałem z nimi i są chętni. Do 15 grudnia będę mieli nową dostawę.

Hombre
28-11-2007, 22:18
Miejsce za foty. Polecam sklep moich znajomych z Domotece. www.galeriasma.pl robiłem im zdjęcia. Można przyjechać po południu i posiedzieć do 20-21. Ludzi niewiele i nie będą przeszkadzać. Rozmawiałem z nimi i są chętni. Do 15 grudnia będę mieli nową dostawę.

O kurczę niczego więcej nam nie trzeba - dam cynk to może tam się umówimy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ale... macie chyba świadomość jak cholernie tłoczno jest właśnie tam, właśnie w niedzielę i o takiej porze? I przemyślałeś jak sie rozpoznacie w tym tłumie?

Faktycznie może być kłopot - na razie jednak nie zmieniam nic, jakby co to dam znać - a nad znakiem rozpoznawczym pomyślę jeszcze. Chcieliśmy coś, gdzie łatwo dojechać.

Hombre
07-12-2007, 23:17
Znak rozpoznawczy - od 17h20 do 17h35 będę stał przy barierce na przeciwko Burger Kinga. Rudy koleś w okularach w czerwonej kurtce z torbą na aparat Tamrac typu sling pack.

szymi
09-12-2007, 15:21
Byłbym zainteresowany jeżeli spotkanie jeszcze się nie odbyło.

Hombre
09-12-2007, 23:40
Byłbym zainteresowany jeżeli spotkanie jeszcze się nie odbyło.

Odbyło się, ale będą następne - tym razem nastawiam się na konkretną produkcję.

Sam postaram się coś zorganizować i dam znać.
Najprawdopodobniej będzie to po Nowym Roku.

RaV22
16-12-2007, 11:16
Towar w sklepie, można jechać i robić zdjęcia. Będę miał trochę czasu między świętami a sylwestrem. Jak inni? Znajdziemy pasujący wszystkim termin?
Mam 2 lampy 100 Ws z parasolkami, tła kartonowe, stół bezcieniowy. Dogadam jeszcze ze sklepem jakie produkty mają do zrobienia.

Hombre
20-12-2007, 00:16
Towar w sklepie, można jechać i robić zdjęcia. Będę miał trochę czasu między świętami a sylwestrem. Jak inni? Znajdziemy pasujący wszystkim termin?
Mam 2 lampy 100 Ws z parasolkami, tła kartonowe, stół bezcieniowy. Dogadam jeszcze ze sklepem jakie produkty mają do zrobienia.

Ale mnie miło zaskoczyłeś - między świętami a sylwestrem też mi pasuje. Niech inni się wypowiedzą czy im również. Ja jestem ready.
Mam trochę chińskiego sprzętu: namiot bezcieniowy z tłami - sześcian, blendę, 1 zarówkę 68ws.