PDA

Zobacz pełną wersję : jak czyscic filterki????



fmagik
16-11-2007, 13:24
mam problem z czyszczeniem filterkow - wiem ze to banalne pytanie ale....
mam filterki polarka i UV Marumi i kupilem plyn do czyszczenia optyki ...
-najpierw dmucham gruszka,
-pozniej czyszcze pedzelkiem, usuwam drobinki
-pare kropek plynu do optyki i rozprowadzam po powiedzchni
-czekam az prawie wyschnie, tworzy sie wtedy na powierzchni cos w rodzaju kolorow rozlanej benzyny na wodzie
- przecieram delikatnie powierzchnie bibula do optyki ruchem od srodka okreznym
....................CO ROBIE NIE TAK..........................................
~ pozostaja jakby pozostalosci plynu ,szczegolnie na brzegach....
patrzac przez filterek nic nie widac ale pod katem rozmazane kolorowe kregi
na powierzchni pozostaja [patrzac pod katem 90 st do swiatla] takie smugi "kolorowe"
jak mozna wyczyscic filterek bez pozostalosci strasznie mnie irytuja te kolorowe smugi

Mutt
16-11-2007, 13:28
najlepszy jest mocony chuch + ściereczka do okularów :mrgreen:

Bingant
16-11-2007, 13:35
W celu poprawienia jakości chuchu, należy wcześniej nasączyć organizm etanolem.

Calliactis
16-11-2007, 13:43
Zdmuchuję pyłki i większe 'dziadostwa' metodą 'chuch' :) - lub jak mam przy sobie to gruszką, biorę wacik kosmetyczny nasączony płynem do optyki lub podobnym i na koniec - po rozprowadzeniu tego na szkiełku filtra - zczyszczam ściereczką z mikrofazy (tak to się zwie?). Jak jest 'trudny przypadek' - raz miałem usta modelki odbite na filtrze :) - myłem go pod bieżącą wodą z płynem typu 'do naczyń', lub - jak ostatnio wynalazłem - świetnie też działa żel do cery twarzy z Loreal :) (taki turkusowy w butli z dozownikiem). Po umyciu w większości woda z samego filtra schodzi sama - a tą co zostaje przeczyszczam kawałkiem bibułki, a potem w celu usunięca wody spod pierścienia - suszę suszarką (zimne powietrze, średnia moc).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
BTW - tej samej metody używam do okularów - mogę powiedzieć, że po przemyciu octem - dodatkowo nie parują i nie roszą.

janmar
16-11-2007, 13:51
Dobrej jakości ściereczka z mikrowłókna i chuch.W cieższych przypadkach czysta letnia woda i ww.ściereczka.{sciereczka musi byc z mikrowłokna do optyki.}Mam osławione co do czyszczenia Hoye i zadnych problemów.Niestety modelki po filtrach nie całuja mnie zmysłowo:oops: :mrgreen: :mrgreen: :-( :-x

MacGyver
16-11-2007, 14:09
http://canon-board.info/showthread.php?t=4905&highlight=czyszczenie+filtr%F3w
http://canon-board.info/showthread.php?t=2449&highlight=czyszczenie+filtr%F3w

fmagik
16-11-2007, 15:04
czyli ten specjalny plyn do optyki jest do bani????????
:(

MacGyver
16-11-2007, 15:16
czyli ten specjalny plyn do optyki jest do bani????????
:(
Nie do bani tylko mało przydatny. Jego użycie polecam jeśli chcesz doczyścić bardzo mocno "zapyziały" filtr, na taki który ubrudzony nie wiadomo czym przeleżał w szafie 15 lat.